Foto: SzmacianeMisie.com

Máte dost masově vyráběných velikonočních ozdob? Podívejte se s námi, jak šít velikonoční zajíček. Taková dekorace vám umožní strávit kreativní čas vánočními přípravami. Velikonoční zajíček je navíc jedním ze sekulárních symbolů svátků!

Co symbolizuje velikonoční zajíček?

Odkud pocházel populární velikonoční zajíček? Ačkoli je obtížné říci jednoznačnou odpověď na tento den, velikonoční zajíček je nepopiratelně jedním z charakterističtějších (vedle jehněčího a kuřecího) motivu spojeného s Velikonocemi.

Některé teorie o původu velikonočního zajíčka se vrací k mytologii. Například hlava zajíce líčila egyptského boha Osirise (který je vzkříšen!). Anglosaská bohyně pramene Ēostre na oplátku měla zase své oblíbené zvíře.

Ve starověkých civilizacích byl zajíc také symbolem plodnosti a plodnosti, což bylo přirozeně spojeno s přírodou jarní probuzení. V některých částech Polska se také stal zvykem odvozeným z německé tradice. Tzv. „Zajíček“, oblíbený zejména ve Velkopolsku a ve Slezsku, spočívá v tom, že po velikonoční snídani členové domácnosti (hlavně děti) hledají malé dary a sladkosti ukryté v celém domě a na dvoře.

Jak šít krok za krokem velikonoční zajíček?

Pokud vás nudí identické dekorace v každém obchodě a na trhu, věnujte se kreativitě a vlastním dovednostem. Jak šít velikonoční zajíček, Joanna a její laboratoř s medvídky nám řeknou: www.szmacianemisie.com. Chcete-li okořenit svým domovem vlastními dekoracemi, zkontrolujte, jak udělat velikonoční zajíc v několika krocích - z vašich oblíbených materiálů a v jakékoli barvě. Díky tomu dokonale ladí s dekorem!

Jak šít velikonoční zajíček KROK ZA KROK >>>

Háčkování velikonoční dekorace - vánoční inspirace

Velikonoční dekorace 2022-2023: sváteční trendy

Jak ozdobit velikonoční koš? inspirace

Kategorie: