45 cm široká myčka nádobí Indesit se perfektně hodí do bílé kuchyně

Pravidelné čištění myčky nám umožní nejen udržovat čerstvost a hygienu, ale také prodlužuje životnost zařízení a umožní lepší práci. Nádobí bude čisté a nebudeme utrácet velké částky za opravu. Co a jak čistit myčku? To lze provést levně a efektivně!

Jak čistit myčku nebo co je důležité?

Čištěním myčky nádobí obvykle odstraňujeme filtr, ve kterém se shromažďují zbytky jídla. To však není vše - vyplatí se také vyčistit kovové pouzdro zařízení, které shromažďuje velké množství nečistot. Nezapomeňte na těsnění. Čištění těchto prvků se hodně mění - myčka vypadá esteticky příjemně a zároveň se zbavíme nepříjemného zápachu, který se může vytvářet kolem gumových těsnění. Myčka by měla být čištěna externě alespoň jednou týdně.

Metody čištění domů

Pokud chceme být „ekologičtější“ a chceme úspory, je velmi snadné myčku vyčistit pomocí toho, co máme po ruce - například octa a soda.

Čištění myčky sody a octem

Čištění myčky sodou je léta známá metoda - soda má mírně žíravé vlastnosti, neutralizuje kyseliny a pachy a odstraňuje usazeniny. Chcete-li, aby to fungovalo v myčce nádobí, stačí nalít několik čajových lžiček na místo pro tablet.

Jedlá soda sama o sobě nestačí - je nutný ocet, který má baktericidní vlastnosti a velmi účinně odstraňuje usazeniny a tuk. Čištění myčky octem bude účinné, pokud ji nalijeme do šálku, který umístíme na dno myčky. Nalévání kapaliny přímo na dno nedává smysl, protože voda opláchne ocet příliš rychle.

Čištění myčky - kyseliny citronové

Citronová kyselina je skvělou náhražkou octa. Stačí ji smíchat s jedlou sodu a nalijte ji na místo, kam jste tabletu vložili. Podobnou směs lze použít také při mytí nádobí - zvládne nános, mastnotu a jiné nečistoty.

Jak čistit myčku? Chemikálie

Pokud nám domácí metody nevyhovují, najdete v obchodech přípravky určené speciálně pro čištění myček nádobí. Jejich použití je velmi jednoduché - mycí láhev jsme vložili do prázdné myčky a spustili mycí program (při vysoké teplotě). Tento typ detergentu má samozřejmě několik nevýhod - jsou tak silné, že je můžeme použít pouze jednou za tři měsíce. Jejich vůně je silná a žíravá, takže později je lepší nevkládat silikonové čisticí předměty (například pádla nebo plísně). Náklady na takový detergent jsou asi 6 až 10 PLN.

Jak často čistíte myčku?

Čištění myčky speciálním čisticím prostředkem podle doporučení výrobce by mělo probíhat nejméně jednou za tři měsíce. Ze zkušenosti však víme, že to nestačí, takže stojí za to používat ekologické domácí prostředky, které nepoškodí myčku nádobí a umožní vám ji udržovat dokonale čistou.

Čištění filtrů a náhradních dílů musí být prováděno nejméně jednou týdně. Jinak se myčka nemusí umýt a vůně z ní určitě nebude příjemná.

Čištění solenoidového ventilu myčky a dalších částí stroje

Nakonec přemýšlejte o dalších částech, jako jsou stříkací ramena nebo solenoidový ventil. V případě solenoidu je nejlepší zavolat specialistu, který bezpečně odšroubuje příslušnou část a vyčistí ji.

Když je myčka vypnutá, můžete si rozprašovací ramena sami vyjmout. Myjeme je pod tekoucí vodou a pomocí dřevěné tyčinky čistíme malé otvory, které mohou být zaneseny nečistotami a usazeninami.

Čištění myčky doma - proč to stojí za to?

Nelze popřít, že chemikálie, které se hromadí na nádobí, nejsou vždy úplně odplaveny. Po vyjmutí z myčky můžete cítit charakteristický chemický zápach, který trvá dlouho. Použitím přírodních prostředků, jako je ocet, soda nebo kyselina citronová, se tomuto problému vyhneme. A co víc, mytí bude levnější a úspornější. Vyplatí se vyzkoušet alespoň jednou - účinky budou překvapivě dobré.

Barevný kuchyňský nábytek - 10 módních návrhů

Dobře vybavená kuchyň - 10 nápadů

10 nápadů pro otevřené kuchyňské police

Kategorie: