Extrémně jednoduchý a oblíbený způsob vaření kávy je French Press, obvykle nazývaný jednoduše sládek. Na dno misky přidejte velkou část kávy, zalijte malým množstvím vody, promíchejte, nechte 30 sekund, přidejte zbytek vody, promíchejte, zakryjte 3-4 minuty, stiskněte píst a voila ! Káva z francouzského tisku je připravena!
Jak vidíte, toto zařízení může vypadat krásně, jako tento model od společnosti Barista & Co.

Přestože mnozí z nás by při přípravě kávy chtěli znovu vytvořit chutě známé z kaváren doma, nezapomínejme, že ne všechno se točí kolem espressa. Koneckonců, káva je nápoj s tak dlouhou tradicí, že existuje mnohem více zajímavých způsobů vaření kávy doma. Každý z nich dává mírně odlišný efekt a mnoho z nich vyžaduje použití předmětů a zařízení charakterizovaných nejvyšší kvalitou designu.

Sládek nebo sládek kávy se obvykle nazývají dvě domácí zařízení na vaření kávy: tlakový kávovar zvaný mokrý a zařízení nazývané francouzský lis . Protože každý z nich má své vlastní rozlišovací jméno, budeme se jich držet. Tyto dvě možnosti však nekončí. Představujeme přehled možností vaření v domácnosti.

Pod tlakem. Kávovar, AeroPress a Sifon.

První skupina domácích metod pro kávu jsou ty metody, které používají tlak. Dva z nich používají tlak ohřáté vody, jeden - tlak nuceného vzduchu. Dva z nich používají tlak, aby vytlačili vařenou kávu - jeden pouze pro přivádění horké vody k mleté kávě, aby se vařila.

Výše uvedený kávovar je populární třídílná čajová konvice. Spodní část je vodní komora, horní shromažďuje hotovou kávu a mezi nimi je sítko s mletými fazolemi.

AeroPress je typ velké injekční stříkačky, ve které vymačkáváme kávu pomocí pístu. V AeroPress lze kávu připravovat mnoha různými způsoby a metoda již získala své vlastní mistrovství světa.

Sifon je jednou z nejúčinnějších metod vaření kávy. Ze všech kávových zařízení se sifon nejvíce podobá laboratornímu vybavení. Skládá se z horní a dolní nádoby a hořáku s rámem. Káva je nahoře, voda dole. Zahřátá voda stoupá a nalévá kávu. Hotová infuze se po uhasení ohně nalije přes filtr zpět do spodní nádoby.

Káva - klidná káva

Další jasnou skupinou jsou metody pomalého průchodu vody předvařenou kávou. Přes návrhy v kolektivním názvu metod - káva nekapává, ale spíše pomalu tekutina s tenkým proudem.

Název kapání se však často používá k označení konkrétního produktu - legendárního kapátka V60 od společnosti Hario. Speciálně navržený kužel spolu s řádně provedeným postupem mají zajistit optimální dobu extrakce kávy a v důsledku toho extrahovat plnou chuť kávy.

Neméně legendární zařízení tohoto typu je American Chemex. Charakteristické skleněné přesýpací hodiny s dřevěným korzetem jsou součástí stálé expozice muzea moderního umění v New Yorku.

Jak vařit kávu doma - infuzní metody

K infuzním metodám nevyhnutelně patří „zalewajka“, která pomalu mizí - oblíbená káva s kávou. A i když můžete snadno najít sentimentální potěšení při pití takové kávy (nejlépe ve sklenici s košíkem), mezi způsoby vaření kávy najdeme několik o něco pohodlnějších alternativ, které navíc poskytnou lepší chuť kávy.

Nejbližší příbuznou "Zalewajki" bude káva připravená ve francouzském tisku. Je to snadno použitelné a elegantní zařízení, které obvykle nazýváme sládkem kávy, je již přítomno v mnoha polských kuchyních.

Příprava lahodné černé pivo je velmi snadná. Posypte mletou kávu na dno, nalijte trochu vody (počáteční infuze), po třiceti sekundách nalijte cílové množství vody a vařte pod krytem po dobu několika minut. Poté zatlačte píst, oddělte kávové sedliny od kávy a nalejte infuzi do misek.

Výše uvedená káva s kávou se v Polsku také nesprávně nazývá turecká káva. Turecká káva existuje a její příprava je o něco složitější. Jídlo, ve kterém připravujeme tureckou kávu, je speciální nádoba zvaná džungle.

K přípravě kávy v kávě ji musíme naplnit vodou, nalít do ní mletou kávu a cukr, nasadit na malé teplo a pečlivě sledovat chování pěny na povrchu kávy. Kdykoli začne stoupat a z ní vychází trochu páry, snižme teplo, abychom zabránili vaření kávy. Řekněme to třikrát a káva je připravena!

Samozřejmě to nejsou všechny alternativní způsoby vaření kávy - můžeme také vyzkoušet vietnamskou kávu, vařit za studena (káva dlouho vařená se studenou vodou) a alespoň několik dalších.

Za zmínku stojí, že různé metody vyžadují různé úrovně mletí. Pokud se chcete zapojit do tohoto experimentu s kávou, přemýšlejte o koupi dobré ruční brusky s jemným nastavením tloušťky mletí.

Barevné kuchyně otevřené do obývacího pokoje

Monochromatická kuchyně

Kategorie: