Návrh salonu spojeného s prázdninami a pláží je snem mnoha z nás. Interiér, kterému dominuje bílá a modrá, podporuje odpočinek a umožňuje nabíjení baterií. Podrobnosti o uspořádání rozhodují o letní a extrémně lehké povaze prostoru, která byla doplněna stylovým nábytkem IKEA. Představujeme design salonu, do kterého se člověk chce vrátit bez ohledu na roční období!

Bílý a modrý obývací pokoj byl uspořádán jako otevřený prostor o celkové ploše 40 m2. Předpokládaným designem bylo uspořádání obývacího pokoje, které by mělo připomenout přímořské klima a bylo spojeno s prázdninami. Nejlepší způsob, jak v interiéru vytvořit jedinečnou atmosféru, bylo obléknout bílou a modrou barvu, která byla doplněna jednoduchým vybavením. Celek získal opravdový sváteční charakter díky podlaze pokryté šedou, což působí dojmem rozptýleného písku.

Design obývacího pokoje: interiéru dominuje bílá a modrá

Nejdůležitější zónou v designu obývacího pokoje je sedací koutek, který se skládá z pohodlné pohovky a křesel a celý je doplněn jednoduchým klasickým stolem. To vše koupané v bílém vypadá dokonale na pozadí zdi v intenzivní modré barvě. Aby nedošlo k přemožení interiéru výraznými barvami, bylo rozhodnuto zbarvit zbývající stěny bílé. Výsledkem bylo, že do interiéru byla zavedena barevná rovnováha a vzhledem k její výjimečné lehkosti. Skvělým doplňkem jemného uspořádání obývacího pokoje je původní skříň, která si pamatuje staré časy. Nábytek je jedním z nejcharakterističtějších prvků uspořádání a zároveň určuje jedinečnost celého interiéru a dává mu nadčasový výraz. V blízkosti původního šatníku byl v mramorovém portálu umístěn krb.

Obývací pokoj s kuchyní: lehkost oživená charakteristickým detailem

Jídelna v obývacím pokoji byla označena tepaným železným stolem a židlemi. Těžký výraz nábytku byl vyrovnán díky skleněné desce, která dělá dekorativní základ stolu zakrytím náskoku, vyniknout v popředí uspořádání. Kuchyň byla navržena jako interiér otevřený do obývacího pokoje. Skvělým řešením je naplánovat interiér kuchyně tak, aby pracovní část zůstala skrytá a neodstraňovala správnou reprezentativnost obývacího pokoje. Uprostřed kuchyňského interiéru je malý kulatý stůl, který je doplněn židlemi IKEA. Celek byl rozhodnut dát bílou barvu, díky níž interiér získá eleganci a je výsledkem barevné konzistence. Z bílého nábytku vyčnívá stylizovaná trouba a černá kapuce. Barevný rozchod monochromatického interiéru bílé kuchyně je také původní záclonovou tyčí a lampami.

Letní obývací pokoj: osvědčená řešení pro prázdninové klima

Přejeme-li si cítit atmosféru dovolené v našem vlastním interiéru, zaměřme se na pastelové blues a čistě bílou. Toto duo se dokonale prolíná v interiéru a vytváří uvolňující a uklidňující atmosféru. Pokud máme větší plochu obývacího pokoje, která je dobře osvětlena přirozeným světlem, můžeme se rozhodnout pro mírně chladnější a sytější barvu. V menších prostorech si však vyberte jemnou modrou, která mu dodá lehkost. Modré stěny dokonale doplňují vybílené podlahy. Nezapomeňte, že stejně jako v každém interiéru, i při uspořádání rekreačního salonu, jsou podrobnosti určující povahu interiéru nesmírně důležité. V letním stylu si můžeme dát záclony spojené s plachtami nebo dokonce polštáře s mořskými motivy.

Kategorie: