Kasia a Rafał pocházejí z Opole. V současné době je matkou dvouleté Gucie a čtyřleté Julian na plný úvazek. Zajímám se o fotografii. Jakmile budou chlapci vyrůstat, mám v úmyslu tuto vášeň změnit v profese.

Loft, neobydlený po několik desetiletí, čekal dlouho na svých pět minut. Díky Katarzyně a Rafalu se z něj stal prostorný byt plný designových chutí

Vícegenerační dům, původně umístěný v obci Podopol, byl po několika letech přidělen na předměstí Opole a po tři generace patřil rodině Rafałů. Přes toto úsilí nikdo nebyl schopen zjistit, kdy přesně byl vytvořen. - Během obnovy jsme našli několik dokumentů z roku 1921 v podlaze - říkají majitelé. - Takže můžete bezpečně předpokládat, že náš dům je sto let starý muž. Jen si mysleli, že bychom mohli do jeho podkroví vdechnout nový život, otřesy nám stékaly po zádech.

Nový začátek

Příprava trvala půl roku, samotná renovace trvala dobře přes tři roky. A to proto, že většinu práce, včetně stavby, provedl Rafał spolu se svým otcem bez účasti další posádky. Na výměnu obkladů najali pouze specializovanou společnost. - Úplně jsme změnili rozložení pokojů, zbourali všechny vnitřní stěny, přidali jsme 10metrový vikýř, abychom získali další využitelný prostor - počítá bez koktání. Samy zvětšili vybrání oken, nahradili elektriku a kanalizaci a dokonce položili podlahy, stěny a stropy minerální vlnou.

Umění kompromisu

Oba přiznávají, že koncepce interiéru byla běžná, ale Kasia častěji ustoupila. Její počáteční myšlenka na jasný skandinávský byt byla postupně převzata Rafalovou vizí podkrovního prostoru, naplněného surovinami a ručně vyráběným nábytkem. Postupem času se s jejím nadšením začaly potýkat i takové myšlenky, jako je vystavená železobetonová konstrukce v obývacím pokoji. O to více, když se ukázalo, že se dobře mísí se starým dřevem a jeho milovaným nábytkem inspirovaným designovými ikonami.

Kategorie: