V DIY popisujeme, jak zviditelnit paletový stůl na fotce: pokyny a cena.

Paletový nábytek se stal velmi populární. Jsou levné, ekologické, snadno vyrobitelné a pevné. Nejlepším příkladem je stůl z palet. Máte rádi takový originální kus nábytku? Navrhujeme, jak vyrobit stůl z palet.

Interiér dobývá paletový nábytek. Proč? Za prvé, jsou levné a vypadají efektivně. Za druhé, z palet mohou být vyrobeny různé druhy nábytku a interiérů. Nábytek vyrobený z palet je obvykle konferenční stolky, postele platformy, sedadla, věšáky, police. Europalety nabízejí mnoho možností uspořádání. Tentokrát podrobně popisujeme, jak vyrobit stůl z palet.

Euro paletový nábytek - cena europalet a dalších materiálů

Cena europalety závisí na stavu materiálu a místě zakoupení. Kde koupit europalety? Abychom snížili náklady na nábytek z palet, podívejme se na europalety v nákupech, velkoobchodech nebo v obchodech pro kutily a nabízíme jejich nákup. Najdete je také na online aukcích. Cena europalety se pohybuje kolem 20-50 PLN.

Podívejte se na další nápady na nábytek z palet:

Ekologický styl: nábytek z europalet

Ekologický styl a pomalý design se vzájemně doplňují a směle vstupují do velkoměsta. Rostoucí povědomí o ochraně životního prostředí, zejména ve velkých městech, vyvolává rostoucí zájem o recyklaci a zpracování zdánlivě zbytečných prvků. Stále více se setkáváme s možností volby: koupit nový nebo recyklovat starý, to, co již máme, dát mu nový život nebo koupit nový. Je známo, že to nebude možné ve všech oblastech života, ale v případě nábytku, zejména mobilního, všemi prostředky. Ukazuje se, že ekologický styl má pouze výhody, nemluvě o recyklaci.

Jednou z nejdůležitějších výhod europaletového nábytku je skutečnost, že jejich výroba nevyžaduje vyřezávání stromů, a tedy - vyčerpání lesních zdrojů. Jak již název napovídá, stávající palety (dřevěné plošiny pro manipulaci a skladování zboží) se používají k výrobě nábytku z palet, takže jsou 100% ekologické! Jsou proto dokonalé jako bytové doplňky v bytech, kde je kladen důraz na ekologický životní styl, dobývají také srdce milovníků objektů s duší - jsou nejlepším příkladem, jak dát starým předmětům nový život.

Podívejte se, co doporučujeme:

Nábytek z palet místnosti a na terase

Ti, kteří mají rádi ekologický styl, ocení také nábytek vyrobený z palet a ovocných beden. Nábytek z palet, tj. Stolů, křesel, pohovek nebo postelí, lze bezpečně používat uvnitř, ale také na terase a na zahradě.

Abychom vytvořili stůl, potřebujeme pouze jednu nebo dvě europalety, které musí být trvale spojeny dohromady, 4 kola (což umožní snadný pohyb stolu, a co je také důležité, dodá mu moderní vzhled), barvy a skleněnou tabulku, oříznutou na míru sklenářem.

K vytvoření pohodlného křesla potřebujeme 4 palety, OSB k posílení zad a měkkých polštářů. Takové křeslo bude díky svým rozměrům lepší na terase nebo na zahradě (pokud nebudeme bydlet v prostorném podkroví) - pak bude užitečný přípravek chránící před deštěm.

Na terase nebo v malé zahradě můžeme také použít europaletu k vybudování zelené zdi s květinami nebo bylinkami. Naše představivost je největším omezením při používání a zpracování palet. Dřevěné bedny na ovoce mohou být vyrobeny do jednotlivých polic nebo knihoven pro celou zeď.

Je výroba nábytku z palet obtížná?

Ne, výroba nábytku z europalet není obtížná. Nejprve to vyžaduje nějaký čas a základní dovednosti pro kutily. Pokud si nepřejete nakupovat hotový nábytek z europalet, můžete být v pokušení si je vyrobit sami! Výsledkem bude výrazné snížení nákladů na uspořádání daného interiéru - levné palety najdete na aukčních webech, v nákupech palet (v každé polské provincii) nebo na staveništích. Ceny se pohybují od asi 11 do 36 PLN za položku. Než začnete pracovat, nezapomeňte palety důkladně očistit a odstranit z nich všechny třísky a hrboly (je nejlepší je vyhladit bruskou nebo brusným papírem) a také je impregnovat.

Zkontrolujte také:

Potřebné nástroje jsou především šroubovák a kladivo, které jsou stejně ve většině domácností. Není zde žádný komplikovaný design, protože paletový nábytek má jednoduchou formu. Je důležité pečlivě prozkoumat palety, které chceme zpracovat. Musíme zkontrolovat, zda mají poměrně hladký povrch (barva absorbuje hladký povrch jinak a drsný; to lze vidět později v sytosti barev) a zda mají viditelné vady. Dalším krokem je důkladné otření brusným papírem, vyhlazení povrchu a jeho příprava na lakování. Pokud plánujete použití nábytku s paletami venku, stále je musíte zabezpečit vhodnými přípravky.

Jak vyrobit stůl z palet - materiálů

V DIY dokazujeme, že europaletový stůl je velmi účinný kus nábytku v interiéru a zároveň snadno vyrobitelný. Kromě europalety budeme potřebovat:

  • 4 otočná kola (je dobré, že minimálně 2 mají brzdu - pomohou stabilizovat nábytek); cena asi 17-35 PLN za položku;
  • 16 šroubů a podložek (cca 1 PLN / kus);
  • nářadí (šroubovák, brusný papír na hrubé a jemnozrnné dřevo nebo bruska, kladivo, štětec);
  • impregnace dřeva (přibližně 10-25 PLN / litr);
  • v závislosti na plánovaném provedení: lak, skvrna nebo barva ve vybrané barvě.

Všechny tyto produkty jsou k dispozici v obchodech pro kutily. Průměrné náklady na materiál potřebný k sestavení stolu z palet by měly být ve výši 120 - 150 PLN. Zbytek závisí na plánovaném dokončení.

Pokyny krok za krokem: jak vyrobit stůl z palet

Začneme tím, že vyčistíme paletu nečistot, vyrovnáme případné nerovnosti a odstraníme třísky hrubým brusným papírem nebo bruskou, pokud ji máme. Potom impregnujeme dřevo. To je zvláště důležité, pokud chceme, aby paletový stůl také stál venku (balkon, terasa) a byl odolný vůči vlhkosti.

Regenerované dřevo, palety, bedny: galerie inspirace nábytku a interiérových doplňků

Paletový nábytek. Vyrábíme a dokončujeme stůl s paletami

Potom otočte a dokončete nábytek z palet. Například můžeme natírat dřevo pouze na palety, aby zanechaly přirozenou povahu materiálu nebo skvrny a poskytly mu barvu. Olejomalba bude také dobře fungovat.

Když zaschlá vybraná povrchová vrstva, našroubujeme nábytková kola na paletu. Je důležité nezačínat šroubováním jediného kola a nejprve nastavit všechny čtyři symetricky na plánovaných místech, abychom zkontrolovali, zda někdo zasáhne hřebík - v rozích jsou rozbité europalety a přišroubováním kol je musíme obejít.

Je-li pro nás stůl z jedné palety s koly příliš nízký, můžeme přidat další paletu připravenou a chráněnou stejným způsobem jako první a přišroubovat je k sobě.

Posledním prvkem je volba dokončování horní části výsledného nábytku z palety - je dobré dát na stůl jako pracovní desku velkou skleněnou tabuli, která poskytne trvanlivý, hladký a snadno omyvatelný povrch, spíše než potlačí průmyslový charakter nábytku.

Paletový nábytek - praktický koníček

Nábytek z palet může být nejen jakýmsi praktickým koníčkem, ale také zdrojem příjmů. Monika Adamczyk-Rokicka pro návrh nábytku z palet opustila svou práci ve společnosti. Nyní z nich vyrábí nábytek, který často navrhuje ve spolupráci s klientem. Návrhář se rozhodl vytvořit nábytek z palet, ale palety jsou pouze základem pro vytvoření originálního, designového nábytku z nejkvalitnějších materiálů.

Proč mají paletový nábytek na trhu takové rozdílné ceny?

Stůl z palet může stát 100 PLN, ale můžeme se také rozhodnout pro model věnovaný našemu salonu, jehož cena přesáhne 1 000 PLN. Jak říká designér: Paleta sama o sobě je pouze výchozím bodem. Všechny další materiály, jako je plech, tištěné ekologické plátno, sklo nebo kola, jsou nejvyšší kvality a tvoří relativně vysokou cenu paletového nábytku. Ve videu uvidíte designový nábytek z palet:

Dobré ráno TVN / x-novinky

Fotogalerie: nápady na nábytek z palet

Ekologický styl stále více odvážně vstupuje do velkého města as ním i nábytek z palet. A z dobrého důvodu! Vypadají velmi esteticky a zároveň mimořádně, jsou ekologičtí, trvanliví a navíc si je můžete udělat sami a s malým finančním výdajem! Podívejte se na galerii vzorových uspořádání interiéru pomocí nábytku z palet.

Ložnice: s paletovou postelí. Inteligentní řešení pro malou ložnici

Paletový nábytek: inspirativní revize interiéru s europaletami

Konferenční stolek z palet: módní prvek obývacího pokoje

Kategorie: