V koupelně je interiér vytvořený pro sebe. Design koupelny by měl splňovat naše očekávání a plně uspokojovat naše potřeby. Při uspořádání koupelny se obvykle zaměřujeme na sociální zařízení a barvy interiéru. Často však zapomínáme na funkční řešení, která jsou v koupelně naprosto nezbytná. Podívejte se, co si musíte pamatovat při přípravě designu koupelny!

Když mluvíme o koupelně, obvykle přemýšlíme o interiéru sestávajícím z vany, umyvadla nebo toalety. To však není všechno! Zapomínáme na podrobnosti, které určují denní komfort používání koupelny. Koupelnový nábytek, doplňky nebo důmyslná řešení - vezměte to v úvahu při uspořádání koupelny.

Design koupelny: uspořádání zařízení

Měli bychom začít plánovat vybavení v koupelně analýzou uspořádání místnosti. Design koupelny je často kladen na nás, např. Kvůli umístění stoupačky stoky. Sanitární zařízení, která mají odtok v blízkosti podlahy, by měla být umístěna co nejblíže k takovému stoupačce. Umístění dveří také ovlivňuje uspořádání koupelnového vybavení. Uspořádání malé koupelny je nejčastěji určeno vzdáleností od dveří k kolmé stěně. Při navrhování koupelny pamatujte na jedno důležité pravidlo - naproti vchodu umístíme nejatraktivnější zařízení, které upoutá pozornost. Proto zde často najdeme působivé umyvadlo nebo zrcadlo. Pokud se rozhodnete umístit jak koupelnu, tak i koupelnu, nezapomeňte tyto spotřebiče umístit vedle sebe. Rozdíl ve výšce způsobí, že tato kombinace nebude vypadat příliš působivě. Při uspořádání koupelny se také zdá problematické správné umístění pračky. Jeho umístění obvykle závisí na tom, zda si vyberete pračku s nejvyšší náplní nebo pračku s přední náplní. Pokud se rozhodneme pro pračku s předním plněním, máme nad ní celou výšku pro funkční použití pro další police nebo skříně. Pračka s nejvyšší náplní zabere mnohem méně místa, ale zabrání vám navrhnout nad ní další skříňky.

Koupelnový nábytek: co si pamatovat?

Skříně a police jsou nezbytným sociálním zařízením. Při výběru nábytku do koupelny musíme mít na paměti, že bude vystaven vysoké vlhkosti a rychlým změnám teploty. Chceme-li, aby nám sloužily roky, volíme nábytek vyrobený z materiálu odolného vůči vlhkosti. Nejčastěji se jedná o desky MDF nebo HDF, chráněné speciálním lakem. Můžeme také vybrat zařízení ze skla nebo hliníku. Pokud však sníte o koupelně s nábytkem z přírodního dřeva, stojí za to si vybrat z exotického dřeva. Při výběru koupelnového nábytku věnujte pozornost jejich základně. Vzhledem k riziku záplav je nejlepší zvolit model stojící na nohou nebo zavěšený nábytek. Zadní strana budovy by měla vyčnívat ze zdi nejméně o několik milimetrů, aby byla zajištěna nejlepší cirkulace vzduchu. Při plánování umístění nábytku do koupelny mějte na paměti, že kromě mimořádně praktické funkce nám mohou také pomoci zachovat jedinečnou estetiku v interiéru. Můžeme je zakrýt méně reprezentativními prvky, jako jsou potrubí a vodovodní připojení.

Uspořádání koupelny: ozdobte ji světlem

Osvětlení, stejně jako v jakémkoli jiném interiéru, také v koupelně je velmi důležité. Správně zvolený nejen ozdobí interiér, ale pomůže vytvořit opravdu relaxační atmosféru v prostoru koupání. Máme na výběr několik velmi zajímavých možností. V koupelně se můžeme rozhodnout pro osvětlený strop nebo osvětlení namontované pod skříněmi a blízko podlahy. Nezapomínejme však na nejdůležitější zónu interiéru - části zrcadla. Tento prvek designu koupelny by měl být nejlépe osvětlen. Tady máme také několik možností - velmi častým řešením je namontovat nástěnné svítidlo nad skleněné nebo halogenové žárovky. Bez ohledu na to, jaký typ osvětlení zvolíte, nezapomeňte, že hlavní roli hraje vždy hlavní osvětlení.

Kategorie: