Pokud chceme, aby náš balkon nebo terasa v létě vypadala jako barevná sleva, dejte ji do hrnců. Když kvetou, stanou se perfektním doplňkem květinového uspořádání našeho letního salonu.

Jiřiny jsou jednou z nejpopulárnějších rostlin s ozdobnými květinami vysazenými v zahradách. Obrovské množství kultivovaných odrůd dahlia, lišících se výškou rostlin (v závislosti na odrůdě, rostliny dosahují výšky 20 až 150 cm), velikosti květů (od několika do 20 cm v průměru), jejich strukturou a barvami (od bílé do žluté, oranžové, růžová až červená, v různých odstínech), můžeme z nich vytvořit úžasné květinové aranžmá.
Můžeme si užít krásy těchto nádherných rostlin, i když nemáme zahradu, a v našem letním obývacím pokoji je balkon v bloku nebo malá terasa. Dahlias lze úspěšně pěstovat v květináčích .

>> Také si přečtěte: Okrasné keře doporučené pro balkon a terasu: kvetoucí, listnaté a jehličnaté keře

Jak pěstovat Jiřiny v květináčích?

V kontejnerech můžete pěstovat prakticky jakoukoli rozmanitost jiřin, ale pokud si vyberete ty vysoké, nezapomeňte je zasadit do velkých květináčů, které podporují množství výhonků, listů a květů a zabraňují tak pádu rostliny. Kromě toho budete muset rostliny podporovat, například dřevěnými nebo bambusovými sázkami. Musíme také vzít v úvahu, že velké odrůdy jiřiny vyžadují intenzivnější hnojení a častější zalévání.
Nejlepší pro pěstování v květináčích a jiných nádobách jsou nízké odrůdy Jiřiny: trpaslík a sasanka . Mají kompaktní, kompaktní zvyk, dosahují malé výšky, jsou ideální pro výsadbu v balkonových krabicích, jako jsou malé hrnce nebo misky.

Nabídka kvetoucích jiřin v květináčích v obchodech a zahradních centrech každým rokem roste. Lze je zakoupit společně s dalšími sezónními balkonovými rostlinami. Pamatujte, že dahlias můžeme dát venku po 15. květnu, kdy nebezpečí jarních mrazů pomine (dahlias jsou citlivé na nízké teploty).
Na balkonech a terasách můžete vytvářet kompozice vyrobené pouze z jiřin výběrem odrůd, které se liší v barvách květin. Můžeme si vybrat dahlias různých výšek a nastavit je - vytvoření jakési slevy - tak, aby ty vyšší byly na zadní straně kompozice a nižší na přední straně. Další myšlenkou je pěstovat ve skupině - např. V široké míse - několik (nebo dokonce tucet) kopií jiřin stejné výšky, ale lišících se barvou květů. Pro ty, kteří dávají přednost jednobarevným dekorům, doporučujeme zvolit jiřiny stejné barvy, případně v různých odstínech stejné barvy.

Můžeme také použít dahlias pro vícerodové kompozice - tyto květiny vypadají také atraktivně v kombinaci s jinými balkónovými rostlinami, například lobelie, petúnie, begónie, koloseus nebo plectrum (komarzyca).

>> Nenechte si ujít: Květiny pro slunný balkon: vybíráme květiny pro jižní balkon

Jak pěstovat Jiřiny v květináčích

Hrnkové dahlias by měly být pravidelně hnojeny během sezóny, nejlépe hnojivy určenými pro kvetení balkónových rostlin.
Nesmíme zapomenout na systematické zalévání jiřin. Substrát v květináči by měl být vlhký, ale ne mokrý (příliš vysoká vlhkost substrátu přispívá k hnilobám kapra ak vývoji plísňových chorob). Proto voda častěji, ale s malým množstvím vody. Odstranění vybledlých květenství podporuje tvorbu nových květů.

KVĚTINY BALKONŮ

Dekorativní tráva v kontejnerech na balkon a terasu

Kategorie: