Surfinia je jednou z nejpopulárnějších balkónových květin. Surfinas vzkvétá a zdobí balkon. Jak pěstovat surfinii tak, aby potěšila oko krásnými květinami? Jaké hnojivo použít pro surfinii.

Surfinia se nespravedlivě nazývá „královnou balkonů“. Svým šarmem získal 20 let srdce Poláků. Ale po celém světě je spousta fanoušků surfinie .

Surfinia je roční balkonová rostlina. Je dychtivě zasazen na balkon kvůli krásným květům, kterými je celá rostlina pokryta. Dokonce i velmi zřídka zasazená, má na dekoraci balkonu senzační účinek. Existuje spousta odrůd a barev surfinií . Tato rostlina na balkóně vytváří dekorativní kaskády a její výhonky mohou dosáhnout délky až 2 metrů.

Výhodou surfinie je také dlouhé období květu od května do listopadu. Surfinia má také ráda slunná místa, takže je vhodná pro jižní balkon a dává přednost mírně kyselé půdě.

Jak si vyberete surfinie pro svůj balkon?

Z široké nabídky surfinií, které má trh k dispozici, můžeme na našich balkonech vytvářet barevné, dokonce i pohádkové kompozice. Od bílé, žluté, oranžové, červené surfinie, přes největší skupinu odrůd surfinia v odstínech růžové a fialové až po dvě nebo tři barvy. Mezi desítkami odrůd je obtížné rozhodnout o jedné.

Nejlepší je spolehnout se na svůj vlastní vkus a vybrat ty, které se nám líbí, a vzít v úvahu několik tipů. Kvalitní balkónové rostliny mají zdravý vzhled. Jsou husté, pevné, zelené, osprchované květinami. Při bližší prohlídce surfinií bychom si neměli všimnout příznaků nemocí a škůdců. Také by měl být substrát v květináči řádně zaléván bez známek sucha. Zakoupením zdravých sazenic surfinií si užijeme jejich krásu po celé léto. Můžeme si vybrat z surfinů s kompaktním zvykem, malými, středními, velkými květy a hustým listím. Surfin na balkóně je nejlépe zasadit do hlubokých květináčů, do úrodné, humusové půdy s kyselou reakcí (pH 5, 5 - 6, 5). Surfinets upřednostňují slunná místa, takže na balkoně z jižní strany se rozšíří a vytvoří kaskádu květin zakrývající listy. Avšak ze severu, kde je slunce příliš malé, surfinie nevytvoří atraktivní kompozici, protože budou ochablá, bujná, bez květů.

Podívejte se, co doporučujeme:

Jaké hnojivo pro surfinia?

Na stinných místech nebude surfinie úplně rozkvétat . Surfinie vyžaduje správné oplodnění, takže při výběru jako balkónové květiny bychom si měli také pamatovat. Nezapomeňte také pravidelně hnojit rostliny na balkóně speciálními směsemi surfinií nebo pro kvetoucí rostliny. Když surfiny rychle rostou a vytvářejí poupata, zalévejte je zředěným hnojivem i každý druhý den.

Zkontrolujte také:

kvetoucí a voňavé květy na balkon >>

pelargónie na balkóně >>

horolezci na balkon >>

jehličnany na balkóně >>

Jak pěstovat surfinii na balkóně?

Surfinie na balkóně by měla být napojena jednou denně, ráno nebo večer. Když nás obtěžují, děláme to dvakrát. Snažíme se zajistit, aby voda šla přímo k zemi a hrnce, ve kterých roste surfinie, musí mít otvory, aby odstranily přebytečnou vodu. Surfinas netoleruje sucho dobře, ale když je příliš mokrý, začnou zhnědnout a změklé květiny ztratí svůj atraktivní vzhled, proto by měly být chráněny silnými srážkami. Každý den odstraňujte vybledlé květy surfinií tak, aby nepřipoutaly semena, aby si rostliny uchovaly energii pro tvorbu následných poupat.,

Kategorie: