Stylová komoda do koupelny jako skříňka na dřez

Uspořádání koupelny - zejména malé - může strávit noční spánek. Výběr správného nábytku a vybavení spotřebuje nejen velkou část rozpočtu, ale také čas. Bude potřeba prádelník? Jak se liší od nábytku, který vložíme do obývacího pokoje nebo ložnice? Před nákupem si přečtěte následující tipy a rady.

Koupelnové komody - bude to užitečné?

Koupelnové komody jsou velmi praktickým řešením, zejména pro mírně větší prostory. Jsou prostorné a umožňují pohodlné ukládání čistících prostředků, kosmetiky, ručníků a veškerého dalšího příslušenství. To však není všechno - komody do koupelny vám umožňují prostor dobře využívat, protože jejich pracovní deska se stane další policí. Po uložení drobností pro prádelníka v koupelně bude objednávka okamžitě.

Pokud si objednáte koupelnový nábytek na míru, komoda se může stát skříňkou pro dřez. Toto je jedno z nejčastějších řešení, pokud jde o toaletní potřeby. Poskytuje úložný prostor, slouží také jako pracovní deska a umyvadlo. Při výběru této možnosti mějte na paměti, že komoda pod dřezem by měla být na spodní straně, aby se zařízení snadno připojilo a bylo možné jej volně používat. Další možností je umyvadlo na pracovní desce, které zabere méně místa v horní zásuvce. Komody pod dřezem jsou obvykle závěsné modely. Pokud si vyberete stojící, postarejte se alespoň o 10 cm volného prostoru nad podlahou (oceníme při použití dřezu).

Kdy bude komoda zbytečná? Pokud je koupelna velmi malá a navíc v ní necháme pračku. Lepším nápadem by bylo nainstalovat závěsné skříňky.

Jaký je rozdíl mezi toaletními potřebami a těmi, které lze umístit do jiných místností?

Koupelnové komody, stejně jako ostatní nábytek určený do koupelny, jsou vyrobeny z nepromokavých materiálů, které nepropouštějí vlhkost. Speciální lak na lak chrání nábytek před vodou a párou. Panely jsou impregnovány před lakováním. Výjimky jsou samozřejmě - koupelnový nábytek za velmi nízkou cenu po kontaktu s vodou často praskne nebo bobtná.

Komody do koupelen - typy materiálů

Koupelnové komody jsou vyráběny mimo jiné vyrobené ze dřeva - toto řešení je nadčasové a praktické. Obchody mají také plastové komody, ale to je vzácné. Nejčastěji jsou komody vyráběny z dřevotřísky (těla) a MDF (čelní strany). Povrchová úprava je lakovaná a laminovaná.

Co bude obzvláště praktické? Současné koupelnové komody jsou vybaveny zajímavým doplňkem - například vestavěné kovové koše na prádlo nebo interní organizéry pro drobnosti. Koupelnová skříňka s košem nám umožní lépe využívat prostor a chytře skrýt prostor pro špinavé prádlo.

Bílý prádelník, nebo možná jiná barva? Styly a trendy

Nejčastější je bílá barva prádelníků. Takový nábytek je skvělý pro klasické, skandinávské a moderní interiéry. Rozjasňují místnost a dobře odrážejí světlo, díky čemuž opticky zvětšují interiér. Pokud však chceme zařídit koupelnu, například v retro, rustikálním nebo provensálském stylu, bude z čeho vybírat. Na trhu najdete koupelnové komody v různých barvách. Některé z jejich tvarů se vztahují na stylové truhly plné výčnělků, panelů a dekorací. K dispozici je také komoda s deskami v přírodní barvě dřeva.

Stylové truhly s ozdobnými nohami a držadly budou samozřejmě dražší - mohou stát až několik tisíc zlotých. Dokonale se hodí ke stylu retro nebo kouzla. Stojí za zvážení objednání nábytku do velikosti, takže můžete ušetřit až několik set zlotých.

Obchody mají komody matné nebo vysoce lesklé lakované - bílé, šedé, krémové, v odstínech přírodního dřeva. Tmavé komody do koupelny jsou stále populárnější, například tmavě modrá, antracitová nebo smaragdově zelená a teplá a šťavnatá: žlutá, oranžová, červená, hořčice.

V případě bílé komody do koupelny nezapomeňte, že je snadné změnit její vzhled výměnou úchytů nebo malováním desky jiné barvy. Můžete také zvážit nahrazení pracovní desky kamennou - vše záleží na vašem rozpočtu a preferencích.

Pokud dáváme přednost stolní desce ze surového dřeva, měli bychom se ho snažit pravidelně naolejovat, aby voda nepronikla do jeho struktury.

Ložnice a koupelna v rodinném domě

Minimalistická bílá koupelna s vanou a sprchou

Koupelna v odstínech šedé

Kategorie: