Krb s vodním pláštěm vám umožňuje vytápět váš domov prostřednictvím stávajícího topného systému.

Krb poskytuje jedinečnou atmosféru, to je jasné. Může však být alternativním zdrojem vytápění pro celý dům? Ukázalo se, že ano. Bude to úspěšné, pokud sáhneme po vzduchovém krbu nebo krbu s vodním pláštěm

Krb jako alternativní topný systém

Rostoucí ceny plynu, ropy a elektřiny přiměly mnoho lidí hledat alternativní způsoby vytápění domácností. Ukázalo se, že krb může tuto funkci úspěšně vykonat.

K distribuci tepla z krbu se používají dva systémy - jeden jsou vzduchové krby a druhý jsou vodní krby. První z nich vyžaduje kanálový systém DGP (distribuce horkého vzduchu) pro distribuci vzduchu. Za druhé - využívá stávající síť ústředního topení.

Pro vytápění celého domu bude také použita vzduchová krbová vložka, s tou výjimkou, že takovou instalaci musíme předpokládat nejlépe ve fázi výstavby.

Vzduchový krb - systém pro nové domy

Má-li vzduchový krb vykonávat funkci vytápění, bude nutné navrhnout a vytvořit systém kanálů pro distribuci horkého vzduchu do místností, které plánujeme vytápět.

Při výpočtu potřebného výkonu vzduchového krbu nezapomeňte, že 1 kW umožňuje vytápění cca 10 m2 využitelné plochy. Tento převodní faktor používáme pro dobře izolované budovy s výškou místnosti 2, 6 m.

Stojí za to přemýšlet o použití tohoto řešení v rané fázi výstavby domu. Instalace tohoto řešení ve stávající budově bude obtížná.

Kromě toho není systém DGP vhodný pro vytápění určitých místností. Koupelna, kotelny, prádelny, kuchyně, garáže, tj. vlhká místnost a místnost, ze které lze přenášet zápach.

Vzhledem k rostoucím cenám plynu, ropy a elektřiny zvažuje mnoho lidí alternativní způsoby vytápění.

Krb s vodním pláštěm - vhodné řešení

Pokud se rozhodneme pro krb s vodním pláštěm, budeme schopni distribuovat teplo prostřednictvím stávajícího systému ústředního topení.

V tomto případě závisí výběr vhodné síly vložky nejen na velikosti povrchu, který má být zahříván, ale také na typu a velikosti instalace.

Vestavěný krb s vodním pláštěm se neliší od vzduchového krbu. Liší se konstrukcí. V krbu s pláštěm se teplo přenáší na médium, kterým je voda, která je v plášti.

Díky technologii používané v krbu s vodní pláštěm je téměř bezúdržbová. Ve skutečnosti jedinou odpovědností je čištění spalovací komory a přidání dřeva.

Kategorie: