Ohřívač lahví

Ohřívač lahví je zařízení, které je užitečné pro všechny mladé rodiče. Jak funguje ohřívač lahví, jaké funkce má a jaký druh ohřívače byste si měli vybrat? Přečtěte si našeho průvodce nákupem.

Ohřívač lahví je velmi pohodlné zařízení, které usnadňuje život mladým rodičům. Každá matka ví, jak stresující je probudit se v noci, když dítě vyžaduje strašné volání po krmení. V této situaci je ohřívač lahví velmi užitečný, protože umožňuje rychle připravit láhev s teplým mlékem.

Jak funguje ohřívač lahví?

Ohřívač lahví je zařízení, které musí být naplněno vodou (na místě určeném výrobcem) a připojeno k napájení. Poté do ní vložte láhev vody nebo sklenici (pokud například chcete dát večeři dítěti několika měsíců). Stačí si vybrat ten správný režim a za chvilku se vám bude líbit pohled batole klidně sající láhev.

Jaké jsou typy ohřívačů lahví?

Ohřívače lahví se dělí na:

Elektrické ohřívače lahví - standardní ohřívač, jehož funkce byla popsána výše. Zařízení se používá k ohřevu mléka a sklenic.

Mobilní ohřívače lahví - tealights, které nevyžadují napájení. Fungují proto, že obsahují gel, který ohřívá láhev. Zkontrolujte, zda v rodinách, které rádi tráví čas aktivně venku.

Ohřívače lahví do aut - tato zařízení nejčastěji pracují nejen v autě, ale také doma. Ve vozidle je lze připojit k zásuvce zapalovače cigaret. Budou užitečné pro všechny rodiče, kteří často cestují se svými dětmi.

Kávovary jsou ohřívače, které vám umožní připravit mléko. Zahřívají vodu na 37 stupňů a nalije ji do druhé nádrže, v níž je práškové mléko.

Na jaké vlastnosti ohřívače stojí za pozornost?

Při nákupu ohřívače lahví se vyplatí pečlivě zkontrolovat jeho parametry a funkce:

Velikost - uvidíme, zda se do ní vejdou všechny velikosti lahví.

Teplotní rozsah - voda na přípravu mléka by měla mít teplotu 37 stupňů. Pro vaření a sterilizaci láhve - nejméně 95. Při nákupu zařízení zkontrolujte, zda na něm můžete snadno nastavit příslušné parametry.

Sterilizátor - ne všechny ohřívače jsou vybaveny tímto zařízením, což výrazně usnadňuje proces čištění po jídle.

Udržování teploty - před nákupem si přečtěte, jak dlouho ohřívač udržuje konstantní teplotu (je například možné do zařízení vložit láhev s vodou a zahřát ji například několik hodin? Je to důležité, protože díky této funkci neztrácíme čas ohřevem vody během nočního probuzení),

Automatické vypnutí - některá zařízení fungují na základě automatického systému vypnutí. To znamená, že když se veškerá voda vypařila z ohřívače, zařízení se vypne.

Co jsou kombinované topení?

Multifunkční ohřívače jsou zařízení, která se používají nejen k přípravě mléka, ale také např. K večeři. Takové ohřívače jsou vybaveny mixéry, které jsou schopny rozdrtit zeleninu do pěny pro dítě. Některá zařízení také odmrazují jídlo nebo páru. Vypadají spíše jako malé kuchyňské roboty než klasické ohřívače lahví.

Jak se liší ohřívač od mikrovlnné trouby?

Ohřívač plní podobnou funkci jako mikrovlnná trouba. Od toho se však liší tím, že udržuje teplotu vody, takže není nutné zapínat pokaždé, když se připravuje jídlo pro batole.

Jak čistit ohřívač lahví?

Stejně jako všechna zařízení i topení vyžaduje správné čištění. Měli bychom pamatovat na pravidelné odstraňování vodního kamene a bude sloužit nejen nám, ale i dalším dětem v rodině. K čištění použijte obyčejnou jedlou sodu, kyselinu citrónovou nebo ocet.

Jak vybrat správný topný článek?

Při nákupu ohřívače lahví se zamyslíme nad tím, co by pro nás mělo udělat. Budete chtít láhev v ní pouze zahřívat během nočního krmení, používat ji na výlety a možná ji také použít k přípravě večeří? Pokud vezmeme v úvahu skutečný použitelný rozsah, budeme si moci koupit zařízení, které splňuje naše požadavky a nezatěžuje rozpočet domácnosti. Samozřejmě si pamatujte, že čím více funkcí má topení, tím dražší je.

Dárky pro děti

Dekorace okna v dětském pokoji

Dětský pokoj: jak zajistit bezpečný prostor pro novorozence

Kategorie: