Zavěšený strop poskytuje mnoho možností v designu interiéru. Podhledy v obývacím pokoji, kuchyni nebo koupelně lze efektivně zvýraznit. Je snadné vytvořit dekorativní podříznutí, vybrání, díry, vzory nebo různé úrovně. Interiérové uspořádání, ve kterém navíc zdůrazníme takový strop, vytvoří jedinečnou atmosféru. Přečtěte si našeho průvodce, ve kterém najdete vše o podhledech!

Design interiéru se řídí také módou. Trendy nejsou jen o barvách stěn nebo tvarech nábytku. Ovlivňuje také trvanlivé architektonické prvky, např. Strop.

V kancelářích se poprvé objevily zavěšené stropy. Potom dobyli interiéry bytů. Moderní zavěšené stropy používají architekti jako nástroj pro vytváření interiérů, a proto musí být funkční a estetické. Díky nim si můžete hrát s tvarem, různými úrovněmi a také s barvami opláštění.

Zavěšený strop a jeho role v interiérech a výhodách

Zavěšený strop s osvětlením vám umožní vytvořit zajímavé uspořádání interiéru. Jedná se o estetickou, funkční výzdobu a montáž na ni může mít náladový efekt.

Zavěšený strop bude fungovat v kuchyni, obývacím pokoji, koupelně nebo na chodbě, a tedy prakticky ve všech místnostech. Je to skvělý způsob, jak skrýt nepříliš pěkný strop nebo praktické snížení místnosti, která je příliš vysoká.

Kromě toho je zavěšený strop ideální pro zdůraznění vnitřních dělení. Díky rozmanitosti barev a tvarů stropů může zdůraznit charakter interiéru nebo poskytnout dominantní dekorativní ozdobu. Je také vhodný pro vytváření optických dělení v interiérech.

Užitečné informace: v obývacím pokoji, kde sledujete televizi nebo posloucháte hudbu, můžete zlepšit akustické podmínky a uklidnit místnost instalací zavěšeného stropu.

Výhodou podhledů je jejich rychlá instalace. Jeden den stačí na plné využití hotové struktury.

Kolik stojí zavěšený strop? V závislosti na složitosti je cena zavěšeného stropu - za 1 m2. - od 35 do 150 PLN.

Pozastavené stropy: recenze

Stropní podhledy jsou bezpečné a potlačují zvuk. Požadavky na požární bezpečnost a akustické parametry stěn a stropů jsou mnohem přísnější pro veřejné budovy než pro rodinné domy. Zavěšené stropy, které jsou dostatečně dobré pro použití v kancelářích, jsou tedy bezpochyby také vhodné pro rodinné domy.

Zavěšené stropy velmi dobře chrání před ohněm, a proto stojí za to chránit strop v rámovém domě. Také dobře tlumí zvuk. V obývacím pokoji se zavěšeným stropem nedochází k ozvěně a zvuky jsou příjemnější pro ucho. Za zmínku také stojí zavěšený strop v kuchyni, kde varná konvice píšťalka, kohoutky s talíři a hrnce, nebo v koupelně, kde voda často kape nebo dýmky rachotí. V obývacím pokoji a ložnicích stojí za zavěšení podhledů, které izolují zvuky - v klidu a tichu je lepší spát a číst. Strop namontovaný pod nevyhřívaným podkrovím může navíc zabránit úniku tepla z domova.

Závěsný stropní design - sádrokarton

Zavěšený strop sádrokartonu může mít různé vzory a tvary. Poskytuje tak mnoho možností pro návrh interiéru. V takovém stropu je snadné vytvořit dekorativní podříznutí, vybrání, díru nebo změnit jeho úroveň. Zavěšený strop opticky snižuje místnost.

Při použití takového řešení musíme věnovat pozornost tomu, zda bude rušit proporce interiéru. Rovněž je třeba mít na paměti, že z jednoduchých sádrokartonových desek mohou být vyrobeny pouze jednoduché nebo stupňovité (stropy) stropy. Pro klenuté stropy, které lze vytvořit, je třeba zakoupit speciální oblouky. Pokud chcete mít v koupelně zavěšený strop, použijte nepromokavé desky.

Nejlepší pro zavěšené stropy v kuchyni a obývacím pokoji jsou sádrokartonové desky o tloušťce 12, 5 nebo 15 mm. Ředidlo je příliš ochablé a může se ohýbat pod vlastní hmotností, takže vyžaduje zhutnění roštových profilů.

Zkontrolujte také: Jak odstranit skvrny na stropě - malování bytu

Můžete použít ohnuté desky k vytvoření zavěšeného stropu. Zajímavé prostorové tvary umožňují použít hru světla a stínu a dosáhnout originálních vizuálních efektů. Zakřivení zavěšeného stropu lze dosáhnout ohýbáním suchých nebo mokrých panelů nebo použitím speciálních ohebných panelů.

Při instalaci zavěšeného stropu mějte na paměti, že plynové potrubí nesmí být umístěno v prostoru pod stropem, protože v případě úniku může explodovat. Instalace usnadňuje zlepšování tepelných a akustických parametrů stropu - izolace z minerální vlny může být položena přes panely.

Stropní podhledy: stojí za to vědět!

- Z bezpečnostních důvodů by plynové potrubí nemělo být skryto pod zavěšeným stropem. Pokud je plynový systém veden mimo stěny nebo strop, rychle ucítíme unikající plyn. Bude se šířit po celém domě, a proto po dlouhou dobu nedosáhne koncentrace, která by mohla způsobit výbuch. Naproti tomu plyn unikající z netěsného zařízení v uzavřeném prostoru mezi stropem a zavěšeným stropem by mohl rychle dosáhnout výbušné koncentrace.
- Přestože je takový zavěšený strop relativně lehká konstrukce, vždy načte strop, takže před jeho upevněním se musíte ujistit, že zatížení nebude nadměrné.
- Při montáži zavěšeného stropu postupujte podle pokynů výrobce konstrukce.

Jak vyrobit zavěšený strop: konstrukce

Kromě toho, že je zavěšený strop ideální pro maskování jakýchkoli nerovností stropu, skryje také vodovodní, odpadní nebo spirálové potrubí, jakož i ventilační kanály, odbočky a vodítka posuvných dveří. Tento typ konstrukce je také užitečný pro ztišení stropu nebo vytvoření původního uspořádání stropu. Můžete si vybrat z různých typů mřížek pro zavěšené stropy. Navrhujeme, kterou konstrukci zvolit!

 • Jeden rošt

Jeden rošt funguje dobře v nízkých místnostech, jejichž šířka nepřesahuje 4 m. Zavěšený strop na tomto typu roštu se používá k maskování nedokonalostí stropu nebo k instalaci lehkých svítidel. Nevýhodou jediného roštu je ochablost výsledné struktury - je obtížné vyrovnat desky. Chcete-li to zavěsit, zvolte ES závěsy. Minimální vzdálenost od stropu k panelům je pak 3 cm a maximální - 12, 5 cm. Jeden rošt lze také namontovat na delší otočné závěsy.

 • Křížová mříž

Jednoúrovňové příčné mříže jsou ideální pro instalaci zavěšených stropů v chodbách a dalších úzkých místnostech. Jsou mnohem tužší než jednotlivé mříže, takže na ně můžete položit zvukovou izolaci. Rozestup hlavních profilů je přizpůsoben šířce sádrokartonu (je 120 cm), což snižuje riziko praskání ve spárách. Minimální výška zavěšení u konstrukcí s jednoúrovňovým příčným roštem je 15 cm. Tento typ roštu je ideální například pro interiéry, kde má být povrch zavěšeného stropu tangenciálně osvětlen. V tomto případě je nejdůležitějším parametrem dokonalá hladkost stropu, protože světlo upozorňuje na jakékoli nedostatky.

Ve velkých místnostech, kde musí být strop velmi odolný (vzhledem k velkému rozpětí a jeho vlastní hmotnosti), nejlépe zavěšené stropy na dvouúrovňovém křížovém roštu - mají vysokou pevnost a jsou velmi tuhé. Takový rošt je nejjednodušší instalace a úroveň. Je také vhodný pro malé místnosti, ale nezapomeňte, že má největší konstrukční tloušťku.

Podívejte se, co doporučujeme:

Osvětlení v podhledu

Speciální svítidla se obvykle instalují do zavěšeného stropu. Při jejich výběru byste měli přizpůsobit jejich velikost výšce prostoru, který mají osvětlit. Některé mají schopnost regulovat směr světla. V podhledech jsou nejčastěji umístěny bodové osvětlení, zářivky nebo pásky s LED osvětlením. Obvykle se instalují svítidla pro nízké napětí (12 nebo 24 V). Je pro ně zapotřebí transformátor, takže musíte přesně označit díru, ve které je umístěn.

Zavěšený strop poskytuje mnoho možností pro osvětlení interiéru. Skryté světlo se odráží od jeho roviny, saturuje prostor, vyplňuje místnost záře, a to uspořádané za obrazovkou je filtrováno - doprovází nás, ale nepoškodí to oči. K dosažení tohoto efektu musíte pro duhovku použít materiál správné barvy, hmotnosti a tloušťky. A takto natřená bílá sádrokartonová deska v kombinaci se světelným zdrojem dodává interiéru lehkost, zatímco ten v intenzivní barvě zvýrazňuje a odráží tvar pouzdra osvětlení.

Jak vybrat osvětlení pro zavěšený strop: tipy pro návrháře interiérů

 • Halogeny umístěné v zavěšeném stropu jsou neutrální a hodí se do interiérů různých účelů.
 • Světlo instalované nad zavěšeným stropem může být v místnosti výrazným přízvukem, jemně ho osvětlit nebo být téměř nepostřehnutelné.
 • Je chybou vzdát se centrálního osvětlení ve prospěch bodových světel, protože vedle ní funguje strop jako obrazovka, ze které se světlo odráží a rozptyluje. Nesmíme zapomenout, že na dobře osvětleném stropě budou jasně viditelné nejen dekorativní štuky a římsy, ale také jakékoli poškození a nerovnosti.
 • Měkké rozptýlené světlo, které nenarušuje charakter interiéru, dodává plafond. Vypadá esteticky v koupelně i na chodbě nebo hale.
 • Působivější rozšířené lampy zavěšené ve vysoké místnosti upoutají pozornost a umožní vám vytvořit správné klima. Módní dnes lustry krystalů nebo benátského skla najdete nejen v reprezentativních interiérech, ale také v koupelně a koupelně.

Uspořádání podhledu v kuchyni

Zavěšený strop v kuchyni má praktické a dekorativní použití. Můžete vyříznout zajímavé díry a namontovat efektivní osvětlení. Vyrobeno ze sádrokartonu namontovaného na mřížce, pokrývá nedbalé stropy, které při renovaci nemusíme renovovat.

Viz také: Nápady na strop jiný než bílý

V takovém stropě můžete také skrýt elektrické a ventilační kanály. Montuje se nad kuchyňský ostrov a umožňuje skrýt instalaci. Osvětlení se instaluje také do zavěšeného stropu, což je ideální pro kuchyni. Mohou to být halogenové žárovky nebo LED pásky pro dekorativní osvětlení okrajů stropu.

Zavěšený strop v kuchyni by měl být dobře promyšlený, aby byl praktickým a estetickým prvkem povrchové úpravy interiéru. Technologie sádrokartonového zavěšení umožňuje trojrozměrný efekt. Strop tedy není jednotný povrch, jeho povrch se může měnit podle vybrání, poruch.

V uspořádání kuchyně otevřené do obývacího pokoje je zavěšený strop také způsob, jak opticky oddělit místnosti obou zón - kuchyně a obývacího pokoje. Při rozhodování o takovém řešení nezapomeňte, že jeho instalace snižuje interiér o několik nebo několik centimetrů. To je důležité, pokud plánujete vysokou kuchyň a chcete dobře spravovat každý centimetr.

Dobrá rada: Při výběru zavěšeného stropu nezapomeňte jej přehánět svým fantazijním tvarem (vlny, výklenky, poruchy), aby se v uspořádání nedostal kýčový efekt.

Stropní podhledy v kuchyni: vzory. Fotogalerie

Hledáte nápady pro zavěšený strop v kuchyni? Podívejte se na fotogalerii s připravenými inspiracemi.

Zavěšený strop v kuchyni: fotogalerie

Výhody podhledu v obývacím pokoji

Zavěšené stropy v obývacím pokoji jsou zajímavým řešením, jsou-li tvary, vzory a osvětlení dobře promyšlené. Kdy byste se měli rozhodnout pro takové řešení? Zavěšený strop může zakrýt starý, který je již ošklivý a poškozený. V některých variantách můžete také skrýt instalaci. V případě poruchy lze tyto stropy snadno odstranit kvůli opravě.
Zavěšené stropy v obývacím pokoji vizuálně mění místnost. Mohou být použity k vytvoření zkosení, oblouků a arkád. Díky tomu můžete opticky změnit vzhled obývacího pokoje: upevněním stropu v malé a úzké místnosti bude vypadat větší. Pomocí stropů s velmi hladkým zrcadlovým povrchem lze uspořádání obývacího pokoje opticky zvýšit.
Stropní podhledy v obývacím pokoji jsou také dobrým místem pro osvětlení. Správnou instalací žárovek získáte zajímavé efekty. Například lze získat takzvané odražené světlo. Je ideální pro obývací pokoj - dělá z obývacího pokoje útulný a náladový. Stropní podhledy neabsorbují tolik slunečních paprsků jako tradiční, jen rozptylují, díky čemuž je místnost jasnější.

Zavěšený strop v obývacím pokoji: montáž

Na rozdíl od tradiční úpravy stropů omítkou nevyžaduje zavěšené stropy v obývacím pokoji žádnou „mokrou“ práci. Stropní podhledy mohou být stejně hladké jako sádrové omítky, ale nevyžadují broušení. Lze je namontovat samostatně s prvky dodanými výrobcem nebo je nechat zavěsit kvalifikovanou společností.

Byt se sluncem zbarveným stropem

Zavěšený strop v koupelně

V koupelně se kromě kuchyně ráda také zavěšuje strop. Na jeho celou plochu jsou často umístěna různá svítidla, která - zapnutá současně - úspěšně nahradí obecné osvětlení.

Pro koupelny a sauny je třeba zvolit zavěšené podhledy odolné vůči vlhkosti (odolnost podhledů vůči vlhkosti je uvedena v procentech). Zavěšený strop v koupelně také dokonale maskuje různé instalace, např. Hydrual.

Zavěšený strop v chodbě

Zavěšený strop bude fungovat i na chodbě. Efektivně osvětlené zlepší proporce úzké místnosti. Dobré osvětlení v úzké hale by vyžadovalo několik svítidel, pro které byste museli na stropě vytvořit brázdy. Díky zavěšenému stropu můžete namontovat libovolný počet a současně zvýšit atraktivitu povrchu stropu. Výhodou sádrokartonových stropů je možnost modelovat jakýkoli tvar.

Výsledkem je rovnoměrný hladký povrch, který lze malovat v jakékoli barvě. Malý prostor v hale získává hodně snížením a osvětlením stropu, můžete se také stát tvarovanější. V podhledu může být provedeno podříznutí, které bude místem montáže LED pásu - vytvoří tak tzv. světelná čára.

Zavěšený kazetový strop

Stropní kazetové stropy jsou vyrobeny z hladkého nebo perforovaného kazetového rámu. Mohou mít různé textury a vzory. V děrovaných boxech jsou otvory, díky nimž z nich vyrobené podhledy lépe absorbují zvuk.

Vzor díry může vytvářet vzory. Kazety jsou obvykle čtvercové nebo pravoúhlé, mohou to být také plátky kruhu. Tato odrůda dává mnoho dekorativních možností v uspořádání zavěšených stropů.

 • Sádrové pokladny

Mohou být vyrobeny ze sádry nebo jako sádrokarton, ze sádrokartonu s lepenkou. Některé panely jsou zespodu laminovány netkanou textilií, díky čemuž lépe izolují zvuky. Tvary a rozměry se liší od panelů: panely jsou obvykle čtvercové - 60 x 60 cm nebo obdélníkové - 60 x 120 cm. Mají tloušťku 8 až 31 mm. Jsou také v jiných dimenzích.

 • Kazety z minerální nebo skelné vlny

Jsou pokryty speciální vrstvou, která zabraňuje vniknutí nečistot a prachu do jejich vnitřku. Takové pokladny používané k výrobě zavěšeného stropu se neznečistí rychle a snadno se čistí. Povlak, který je kryje, přenáší zvuk, takže je zvukotěsný vlnou. Vlněné světelné boxy jsou obvykle čtvercové nebo obdélníkové a mohou být také plátky kruhu.

 • Kovové pokladny

Jsou vyrobeny z pozinkované oceli nebo hliníku a práškově lakovány. Dobré akustické vlastnosti kovových kazet se dosahují jejich vhodným děrováním, tj. Perforací. Někteří výrobci také nabízejí světelné boxy ze dvou materiálů: minerální vlny a kovu. Kovové pokladny mají obvykle čtverce 60 x 60 cm.

 • Zavěšený strop z kazet: montáž

K fixaci kazetových podhledů se používají tři typy mřížek. Liší se tvarem strukturálních profilů od profilů určených pro stropy z panelů: panely jsou umístěny mezi nimi bez dalších konektorů. Tvar profilu také závisí na tom, zda bude kazeta odstraněna nebo trvale připojena. Strukturální profily a hrany panelů mohou být tvarovány tak, aby vytvořily hladký a jednotný povrch bez viditelných spojů. V jiných řešeních může profil zůstat viditelný.

Zkontrolujte také: napněte strop v interiéru

Osvětlení od stropu v módním stylu

Stropní podhledy v provedení místnosti: fotogalerie

Měl by být strop vždy bílý?

Galerie strečových stropů: 29 inspirací

Kategorie: