Čelo postele není jen dekorativní v ložnici. Díky tomu se zeď neznečistí a pokud je opěrka hlavy materiál, dřevo nebo korková deska, dokonale zlepšuje akustiku místnosti. Opěrka hlavy může také učinit ložnici útulnější a teplejší.

Čelní postel postele je často již její nedílnou součástí, když si ji koupíte, ale můžeme si také koupit postel bez ní a koupit nebo na zakázku navrhnout čelo postele pro váš design. Pokud máme linii pro kutily, můžeme se dokonce pokusit vyrobit čelo postele sami.

Postel postele: jaký materiál a typ čela postele zvolit

Nejoblíbenější opěrky hlavy jsou čalouněné a dřevěné. Není divu, že jsou velmi útulné, snadno se čistí a jsou praktické. V poslední době je oblíbeným nápadem vyrobit čelní panel z polštářů připevněných ke zdi nebo desce, což je také velmi pohodlné a ložnice velmi ohřívá. Hlava postele může být také vyrobena z mnoha jiných materiálů, například z MDF, korku nebo různých druhů tkanin, nebo je můžeme označit pouze umístěním tapety na její místo nebo natřením stěny v kontrastní barvě. Existuje spousta nápadů na čelní desku, stačí ji přizpůsobit stylu naší ložnice a užít si velkolepý a praktický designový prvek.

Čelo postele: malá změna, skvělý efekt

Pokud se rozhodnete pro materiál, ze kterého budete opěrku hlavy vyrábět, měli byste přemýšlet o její formě. Jak název napovídá, můžeme jej omezit pouze na místo za našimi hlavami. Pokud však chceme více nestandardní uspořádání, můžeme s ním jít dále, takže přesahuje noční stolky. Pokud se rozhodneme pro dřevěnou čelní desku, můžeme přemýšlet o tom, zda vytvořit kompletní kryt včetně postele s čelem, nočními stolky a dokonce i šatní skříní nebo toaletním stolkem. Jedná se o velmi komplexní řešení, ale dává interiéru velmi elegantní vzhled. Opěrku lze také použít jako polici na knihy nebo jiné drobné předměty. Můžeme mu také dát neobvyklý tvar nebo texturu, nebo ji vytáhnout až ke stropu. Opěrka hlavy je také prvkem, který lze vyměnit relativně často, pokaždé, když dává ložnici odlišný charakter. Existuje spousta nápadů a řešení, nechte se inspirovat a vyberte si správné řešení pro svou ložnici.

Kategorie: