Kuchyňský poloostrov je rozšířením kuchyňského pultu. Příjemné místo pro rychlé občerstvení, kávu nebo při společenských setkáních.

Kuchyňský bar je kus nábytku velmi pohodlné a efektivní. Protože existuje způsob, jak kombinovat obývací pokoj s kuchyní, stále více se objevuje na kuchyňském ostrově. A co víc, bar v kuchyni lze uspořádat mnoha způsoby.

Kombinace obývacího pokoje a kuchyně do jednoho otevřeného prostoru vyústila ve zcela nový kus nábytku - kuchyňský člun, také často nazývaný kuchyňský poloostrov. Na jedné straně kuchyňský bar vždy přilne ke zdi a je běžnou součástí těchto dvou místností. Je často organizována tak, že na straně kuchyně funguje jako další pracovní deska nebo prostor pro montáž varné desky, trouby nebo dřezu, a na straně obývacího pokoje je příjemným místem k rychlému snídani, pití kávy nebo chatování s osobou, která jídlo připravuje. Kuchyňský bar má další cennou výhodu. Opticky odděluje kuchyň, ve které se během vaření často vyskytuje nepořádek, od objednaného obývacího pokoje.

Kuchyňský bar nebo hranice mezi kuchyní a obývacím pokojem

Kuchyňský bar se stal ideálním kusem nábytku, který současně propojuje kuchyň s obývacím pokojem a vizuálně je odděluje. Díky němu, že jsme v obývacím pokoji, nejsme v kuchyni a naopak. Pro zvýšení tohoto účinku je v kuchyni často vyráběn zavěšený strop, který opakuje tvar kuchyně a zahrnuje také kuchyňský poloostrov. Ve stejné době jsou v zavěšeném stropě umístěny zapuštěné osvětlovací a spirální potrubí pro větrání. Kuchyňský poloostrov obvykle organizuje naši kuchyni ve dvou paralelních řetězcích nebo ve tvaru písmene „U“.

Kuchyňský ostrov ve 13 scénách: INSPIRACE

Proč potřebujeme kuchyňský bar?

Kuchyňský bar může mít pouze dekorativní nebo funkční funkci nebo je kombinovat. Vše záleží na našich potřebách a samozřejmě na množství prostoru, který máme v kuchyni. V opravdu malém bytě kuchyňský bar často nahrazuje tradiční stůl. Měli bychom však pamatovat na to, že v malém interiéru nestojí za to vybrat si stůl i kuchyňský bar, protože stojí za to ušetřit co nejvíce místa. Musíte odpovědět na otázku, co budeme potřebovat víc? Možná někdy na místě, kde bychom chtěli mít kuchyňský bar, je lepší dát stůl, který nám bude sloužit při každodenním jídle a při návštěvě hostů?

Pokud jsme šťastní majitelé velkého prostoru, můžeme mít stůl a kuchyňský bar. V situaci, kdy nám záleží na tom, abych seděl u slavnostně zakrytého stolu a neviděl v kuchyni žádný nepořádek, postavme vyšší bar, který bude optickou přepážkou v interiéru.

Podívejte se, co doporučujeme:

Jak dokončit kuchyňský bar?

Způsob dokončení kuchyňského baru závisí na jeho velikosti a funkci. Bar sloužící pouze k jídlu je obvykle lehký. Skládá se z pracovní desky a podpůrné nohy. V moderních interiérech jsou často horní část a noha vyrobeny ze stejného materiálu. V klasickém stylu vypadají otočené nohy hezky. Zajímavým nápadem pro podpěrnou nohu tyče může být prolamovaná struktura z tepaného kovu (jako stůl pro staré šicí stroje).

Pokud však má bar také dodatečnou užitnou funkci, obvykle je jednoduše podporován na kuchyňských skříních. Z boku obývacího pokoje by měla být zadní strana skříně pěkně a esteticky dokončena, ale tak, aby se neznečistila botami.

Dalším nápadem pro dokončení kuchyňského baru z obývacího pokoje je umístit pod pult otevřenou vinotéku. Vrch stolu je další věc. Pokud bar slouží jako stůl, deska stolu může být dokonce dýhovaná, ale pokud má být použita pro kuchyňské práce, měla by být vyrobena ze stejného materiálu jako ostatní pracovní desky.

Barvy v kuchyni: barevné doplňky s charakterem

Kuchyňský bar: jak zvolit rozměry?

Rozměry kuchyňského baru závisí na jeho funkci a účelu a velikosti místnosti. Pokud má bar nahradit stůl a sloužit k pravidelnému jídlu, nezapomeňte na každou osobu přidělit šířku nejméně 60 cm a hloubku 50 cm. Nohy pod deskou by měly být alespoň 25 cm hluboké.

Pokud jde o kuchyňský poloostrov jako další pracovní prostor, horní část by měla být široká 90 cm, pokud není uzavřena ze strany obývacího pokoje vyšší stěnou - pak může mít pravidelnou šířku 60 cm.

Používáme-li kuchyňský bar k přípravě jídel a jejich jídlu, měla by být šířka pracovní desky mezi 90 a 120 cm.

Pohodlná výška kuchyňského ramene se pohybuje mezi 95 cm (horní část ramene je prodloužením kuchyňské desky) a 110-115 cm.

Výška židlí závisí také na výšce ramenní horní části. Vezměme v úvahu, kdo to bude používat: ať už jen mladí lidé a v dobré kondici (na výšce vlastně nezáleží), nebo možná také malé děti nebo senioři (je lepší myslet na spodní rameno).

Nebo snad mobilní bar?

Každý dobrý nápad se počítá v malém prostoru. Chceme usnadnit práci v kuchyni, stejně jako vše pohodlně uložit a pochutnat si na jídlech připravených společně. To bude usnadněno mobilním nábytkem, který lze snadno přemístit a používat podle potřeby.

Mobilní kuchyňský bar, vyrobený například z nerezové oceli, usnadňuje práci v malé kuchyni. Může mít své trvalé místo v kuchyni, mezi skříňkami nebo na okraji kuchyně a jídelny nebo obývacího pokoje. V malé kuchyni bude perfektní mobilní bar s přídavným topem. Můžeme to také použít při večírcích v salonu - bude jedinečným asistentem barmana.

Kuchyňské sporáky. Jak si vybrat perfektní barovou stoličku?

Nástěnné dekorace v kuchyni a jídelně: obrazy, grafika, fotografie

Kategorie: