Velikonoce jsou obdobím, kdy se v našich domovech objevují jarní dekorace. Chcete pro svůj byt vytvořit velikonoční dekorace snadno a rychle? Použijte naše pokyny pro kutily! Postupně ukážeme, jak vyrobit minimalistickou velikonoční výzdobu pomocí květin.

Velikonoční dekorace zdůrazňují slavnostní atmosféru a přinášejí do interiéru nádech jarní svěžesti. Ozdoby si můžeme koupit v nákupních centrech nebo v obchodech s designem interiérů, nebo si je můžeme sami vyrobit. Druhá metoda je stále populárnější. Viz. jak můžete snadno vyrobit minimalistickou výzdobu cibulovin tak, aby odpovídala moderním interiérům.

Jak vyrobit velikonoční dekorace - co potřebujeme?

K přípravě jarní dekorace potřebujeme:

  • různé cibule (mohou to být narcisy, hyacinty nebo safíry),
  • plst,
  • křepelčí vejce,
  • mech,
  • stuhy,
  • nůžky,
  • lepidlo.

Jak vyrobit velikonoční dekorace z květin? Pokyny krok za krokem

Naše dekorace začneme připravovat balením plsti do jednotlivých květináčů s rezervou cca 2 cm, aby se odřízla odpovídající délka plsti. Pak jsme rozřezali plst v rovnoměrné linii. Opakujte postup s dalšími hrnci. Pro tento druh dekorace můžeme použít také jiný materiál, který máme doma - např. Ze starého svetru nebo košile.

Když je plsť (nebo jiný materiál) hotová, můžeme ji obalit kolem hrnce. Místo, kde je plsť spojena, může být přilepeno nebo obaleno stuhou, čímž se současně vytvoří dekorativní luk.

K zakrytí okrajů hrnce, který ne vždy vypadá dobře, používáme mech. Rozložili jsme ji po stranách hrnce. Tímto způsobem má mech také dekorativní funkci.

Můžeme také nalepit křepelčí vejce na naše dekorace, které udělají dekorace velikonoční charakter.

Velikonoční dekorace krok za krokem - viz VIDEO

Tolik teorie, čas na praxi! Ve videu poukazujeme na to, jak udělat zajímavou velikonoční výzdobu z plsti a květin.

Jak vyrobit velikonoční dekorace - FOTOGALERIE

Hledáte nápady na originální velikonoční dekorace? Nejlepší je udělat je sami. Připravené nápady najdete v našich fotogaleriích.

Eko velikonoční vajíčka: ekologické způsoby barvení kraslic!

Velikonoční čelenka: Velikonoční zajíček na vánoční dekorace!

Velikonoční uspořádání stolů: dekorace v pastelových barvách

Kategorie: