Ekologické myšlení je pouze součástí pohybu nulového odpadu.

Popularita provozu s nulovým odpadem neustále roste. Na rozdíl od vzhledu zahrnuje hnutí více než jen ekologický přístup. Nulový odpad zaujímá pevný postoj proti neomezené spotřebě a jednorázovým výdajům. Jaké jsou jeho ideály? Jak je můžeme implementovat v naší domácnosti?

Nulový odpad - nejen odpadky

Anglický odpad není jen odpad, ale také odpad - koncept s mnohem širšími konotacemi. Proto by se s veškerým provozem s nulovým odpadem mělo zacházet velmi široce.

Termín nulový odpad sám o sobě sahá až do sedmdesátých let, ale hnutí nulového odpadu získalo na vlně populární Johnsonovy rodinné historie. Johnsonové se chlubili světem, že se jim na rok podařilo vyprodukovat pouze sklenici odpadu. Na jeho blogu poradila hlava rodiny Bea Johnson, jak implementovat prvky hnutí.

Johnson navrhl sadu správně uspořádaných hesel, která představují nejdůležitější dopravní priority: odmítnout, omezit, znovu použít, opravit, recyklovat a hnitit, což znamená „odmítnout, omezit, znovu použít, opravit, třídit odpad a kompost“.

Při čištění se zaměřme na přírodní detergenty. Tím se výrazně sníží množství odpadu, který vytváříme.

V Polsku musíme dělat poslední dva body dobře. Pořadí hesel však není náhodné. Pohyb nulového odpadu začíná odmítnutím.

Pravidla nulového odpadu . Obtížné umění odmítnutí

Obvykle je tato položka programu s nulovým odpadem spojena především s tendencí odstraňovat jednorázové obaly z našich životů, které (často bez dotazu) jsou spojeny s prodávanými produkty. Je pravda, že se jedná o důležitý prvek tohoto principu, v žádném případě však jediný.

Princip odmítnutí nás nutí přemýšlet o všem, co je nám navrženo, ao všem, co se pokoušíme prodat. Odmítnutí držet se v nákupním seznamu není pokušení rozdat. Je to příležitost k mírovému uvažování o vlastních potřebách a povzbuzení k široce chápané skromnosti. To je místo, kde nulový odpad splňuje minimalismus.

Máme-li možnost vážení - skladovací kontejnery berou s sebou na nákup. Nebudeme používat obaly pouze k přepravě produktů z obchodu do vašeho domova.

Jak vypadá domov s nulovým odpadem?

Přijetí opatření ke snížení odpadu a odpadu může výrazně ovlivnit výzdobu našeho bytu. Důvodem jsou zásady odmítnutí, omezení, opětovného použití a opravy.

Za prvé, náš domov má šanci stát se místem, kde se neustále neobjevují nové objekty s nejistou budoucností a neověřenou užitečností. Budeme se obklopovat tím, co se objevilo v našich životech v reakci na naše promyšlené potřeby.

Kromě toho se pokusíme použít takové zařízení, které nám bude sloužit tak dlouho, jak je to možné, av případě poruchy lze opravit nebo použít k jinému účelu. V důsledku toho si vybereme trvanlivé předměty pro roky a dobrou kvalitu.

Náš nábytek bude zahrnovat spoustu starých věcí s nadčasovým designem, které pravidelně obnovujeme a udržujeme. Zároveň si nevybereme materiály, které vyžadují naši naléhavou pozornost a opravy příliš často.

Při čištění používejte pouze opakovaně použitelné materiály. Místo papírového ručníku - mikrovlákna.

V našem bytě se také mohou objevit položky vytvořené v procesu upcycling, tj. Ty, které našly nové použití, když přestaly být vhodné pro svůj původní účel. Nemusí to být jen dekorace!

Koneckonců, nákupy s nulovým odpadem donutí přítomnost řady skladovacích položek v našich domovech. V interiérech domů s nulovým odpadem vládnou sklenice na sypké, suché jídlo, skleněné láhve na olej, plátěné tašky a různé nádoby. Skromný životní styl nemusí být spojen s neatraktivním designem. Nulová životnost odpadu by měla být organizována s chutí.

Omezující vliv. Čištění a hygiena v duchu nulového odpadu

Osoba, která chce implementovat postuláty hnutí s nulovým odpadem, by měla pečlivě sledovat všechny aspekty svého života a pokud je to možné, měnit je v souladu s pokyny hnutí. Pokud již netiskneme potvrzení transakcí a na mobilních telefonech máme lístky, zvažte promytí a čištění.

Balení detergentů a hygienických výrobků tvoří velmi velkou část produkovaného odpadu. Ukázalo se, že výroba účinných, levných a bez detergentů pro domácí potřeby je velmi jednoduchá. Nepotřebujeme však okamžitě organizovat malou laboratoř u nás doma. Pojďme si vybrat mýdlo nebo šampon, koupeno bez obalu, k čištění používáme ocet, jedlou sodu a citron - začněme malými věcmi.

DIY: módní papírový sáček jako obal na květináče

Kategorie: