Zuzanna Jankowska, „Banana Panther“, Galerie TOTUart

Ve dnech 2. – 3. Března 2022-2023 se uskuteční první veletrh umění v Polsku. Bude to nová, průkopnická událost, která doplní nabídku domácího uměleckého trhu. Jeho účelem je propagovat současné a dobré současné umění. Žádná práce prodaná na veletrhu nesmí stát více než 5 000 PLN.

V posledních letech jsme zaznamenali zvýšený zájem o umění v Polsku - také mezi lidmi, kteří se s touto oblastí nikdy předtím nezabývali. Jako společnost jsme dospěli do stádia, kdy běžný, hromadně vyráběný materiál již nestačí. Hledáme něco víc: jedinečného, vytvořeného z emocí, talentu a vášně. Proto stále více cítíme potřebu přímého kontaktu s uměním. Chceme s ním vyzdobit své domovy, jsme rádi, že ji vidíme ve veřejném prostoru.

Na druhou stranu se většina z nás cítí ve světě umění nejistá - zejména současné umění. Neznáme umělce, trendy a jevy. Chybí nám důvěra ve vlastní vkus a osobní rozhodnutí. Nechodíme na výstavy a aukce a přeskočíme galerie …

Přístupný veletrh umění (www.targisztukidostepnej.pl) je zaměřen na tyto lidi: každý, kdo přemýšlí o koupi uměleckého díla, ale v první řadě na to nechce utrácet příliš, a za druhé, netuší, kde a která práce stojí za to koupit.

- Bude to s námi levné, tak pojďte a kupte si, co se vám líbí - povzbuzujte organizátory akce Lena Szwed-Strużyńska a Ewa Mierzejewska . - Nemusíš vůbec znát umění. Zaručujeme, že všechno, co si koupíte, bude mít uměleckou hodnotu - přidají se.

Organizátoři přikládají velkou důležitost vysoké prezentované práci . Od samého začátku představili ostrý výběr vystavovatelů . Nejlepší, proslulé galerie současného umění z celého Polska pozvaly na veletrh přístupného umění. Důležitou součástí veletrhu bude Galerie TSD, tj. Prostor určený pro jednotlivé umělce. Zde platí i výběr, ačkoli budou uvedena díla „mladých talentů“ a umělců se zavedenou pozicí.

Návštěvníci veletrhu přístupného umění uvidí, co je nového polského umění nejzajímavější. Představeny budou různé žánry: od malby a grafiky přes fotografii, sochařství až po uměleckou strukturu. Budou zde dokonce i díla polských pouličních uměleckých hvězd (zastoupených mimo jiné slavnou galerií poškození mozku).

Všechna uvedená díla lze zakoupit a vzít domů okamžitě. Organizátoři poskytují profesionální balicí službu.

Mediální patroni: Label Magazine, Auxioner, Book of Luxury, ewaiwnetrze.pl, Dobre Pogoda, Designteka.pl, fashionpost.pl, Law Business Quality, Mad White, Magazif, M jak Mieszkanie, Obcasy.pl, Urzadzamy.pl, Rynek i Umění, Veranda.

Partneři: Elmax, Gala Collezione, Laufen, OKK!

Veletrh umění, který bude k dispozici, se bude konat ve Varšavě ve dnech 2. – 3. Března 2022-2023–2020 v prostorech k pronájmu BABKA, ul. Młocińska 5/7.

Web: www.targisztukidostepnej.pl

Kategorie: