Uspořádání zahrady nemůže ohromit a malý prostor vypadat ještě menší. Malá zahrada vyžaduje promyšlený design, který by měl zahrnovat řešení, která vám umožní zvětšit optický prostor. Jak na to Jak zařídit malou zahradu? Co se vzdát a co mít na paměti při uspořádání malé zahrady?

Dům se zahradou je pro mnoho lidí skutečným snem - náš vlastní kousek zeleně, který můžeme uspořádat podle našich chutí, a nechat se v letních večerech být v jeho okolí blaženou lenivostí. Záležitost se stává trochu složitější, když spravujeme nepřetržitou a malou zahradu. Ačkoli se zdá, že uspořádání malé zahrady způsobuje architektům spoustu potíží, ukázalo se, že paradoxně jsou právě tyto malé prostory za zařízení vděčné.

Video: uspořádání malé zahrady

Zeptali jsme se zahradní architektky, jak uspořádat malou zahradu dobře, a také, jaké rostliny a terénní úpravy si vybrat. Podívejte se na video.

Malá zahrada s velkým potenciálem: moderní minimalismus

Malá zahrada se zdá být skutečnou výzvou k uspořádání. Mezitím se ukáže, že malé zahrady mají velký potenciál a jejich uspořádání je mnohem elegantnější, než uspořádání velkých a prostorných dvorků. V uspořádání malé zahrady vládne detail, který vždy upoutá pozornost a upoutá pozornost každého. Výhodou malé zahrady je to, že její uspořádáním můžeme rychle dosáhnout překvapivého účinku. Nejbezpečnějším řešením je zaměřit se na moderní minimalismus, tj. Minimalizovat počet rostlin, barev a dekorací.

Malá zahrada: jak vizuálně zvětšit malou zahradu?

Máme několik osvědčených metod pro optické zvětšení malé zahrady. Základním pravidlem při aranžování zahrady v mini verzi není násilné zvětšení malé plochy trávníku. Nejčastější chybou je navrhnout trávník na co největší ploše tak, aby se táhl např. Od samotného plotu k tělu domu. Pak ztratíme třetí rozměr v uspořádání zahrady, a tím se prostor opticky zmenší. Nezapomeňte, že všechny druhy slev nám umožní dosáhnout požadované trojrozměrné velikosti a zvětšit uspořádání malé zahrady. Abychom maximálně rozšířili vlastní zeleň, můžeme ji navrhnout na kruhu nebo oblouku, který způsobí optickou iluzi zvětšování vaší zahrady.

Mini uspořádání zahrady: triky pro zvětšení zahrady

V případě dlouhých a úzkých zahrad jsou osvědčeným patentem na úspěšné aranžování prvky, se kterými se setkáme. K tomuto účelu můžeme použít například účinnou pergolu, která nám teoreticky rozděluje zahradu a opticky ji zkracuje. Při pokládání malé zahrady je také důležité, jak je povrch pokládán. Pokud vedeme po celé zahradě cestu z prvků, vizuálně zkrátíme délku zahrady. V případě dlouhých a úzkých zahrad budou fungovat všechny prvky, které rozdělují a oddělují prostor tak, že v perspektivě uvidí to, co leží za navrženým „okrajem“. Nejbezpečnějším řešením je udržovat zahradu v minimalistickém moderním stylu.

Vodní nádrž v zahradní úpravě

Dny, kdy jsme se při uspořádání zahrady řídili pouze estetickými úvahami, jsou dávno pryč. Také svěží a udržovaná zahrada by měla být uspořádána v souladu s ekologií. Vodní nádrž v zahradě nám umožní vytvořit zdravé prostředí a bude její neocenitelnou ozdobou. Jak postavit rybník v zahradě? Jak zařídit rybník a bazén v jednom?

Rybník bude krásným doplňkem uspořádání zahrady . Vyrobit si malý rybník není snadný úkol, ale určitě proveditelný. Předtím, než začneme stavět rybník, je dobré zjistit, které produkty stojí za to je vytvořit, aby nám sloužily po dlouhou dobu. Za tímto účelem je nejlepší je vyrobit z geomembrány EPDM, což je odolná pryžová pryž pro hydroizolační jezírka a jezírka. Při nákupu geomembrány EPDM je třeba věnovat pozornost skutečnosti, že má certifikát neutrality pro flóru a faunu.

Při stavbě rybníků používáme především přírodní materiály, tj. Všechny druhy kamenů. Zde věnujte pozornost výběru těch, které nezmění parametry vody. Měli bychom se vzdát vápence a pískovce. Optimální volbou budou těžké kameny, jako je žula, které nezmění parametry vody a nezbarví je. K maskování základny pletiva, tj. Fólie, se používají různé dekorativní štěrky a kameny. Vyhýbejte se betonování a lepení vodních nádrží. Velmi důležitým prvkem při výstavbě vodní nádrže je stavba kapilární přehrady. Jeho úkolem je ohradit a zabránit dešti, aby tekla ze zahrady do rybníka.

Ekostaw, tj. Rybník a bazén v jednom

Bez ohledu na to, zda je náš dům obklopen malou zahradou nebo prostorným zeleným pozemkem, nezapomeňte, že v prvním i druhém případě můžeme být v pokušení uspořádat jezírko nebo jinou vodní nádrž. Ve velkých zahradách si můžeme dovolit značný rybník, který bude také fungovat jako bazén. Ecostaws nebo rybníky ke koupání jsou nádrže, kde si můžete zaplavat při odpočinku ve společnosti vodních rostlin a ptáků. Voda v extraktech je přirozeně filtrována bez použití chemikálií. Při čištění vody v ekosystému se používají biologické a bažinové filtry, speciálně vybrané minerály, zooplankton a rostliny vysazené v rybníku. Charakteristickým rysem ekostrav je jasné rozdělení na koupací a regeneračně-dekorativní zónu.

Podívejte se na nápady týkající se uspořádání zahrady v našich galeriích!

Domácí zahrada. Uspořádání a fotografie zahrad

Zahradní nábytek pro balkon, terasu a zahradu

Hortenzie v zahradě

Kategorie: