Budeme kupovat novogotické podlahové hodiny z romantické éry za několik tisíc zlotých. Existuje však jen málo nabídek.

V bohatě zdobených skříních jsme spojovali staré hodiny s důstojnými hodináři. Dnes jsou však starožitné hodiny také elegantním art deco produktem a modernistické hodiny ze 60. a 80. let se začínají oceňovat. Kde si tedy můžete koupit staré závěsné nebo nástěnné hodiny? Jaká opatření se nejlépe hodí? Zjistěte si z níže uvedeného článku!

„Tyto hodiny jsou staré, pokud svět …“ - myslíme na pohled na impozantní velikost podlahových hodin v působivém šatníku bohatě zdobeném řezbou. V Polsku však téměř výhradně v muzeích uvidíte autentické staré hodiny ze 17. nebo 18. století. Těmi, které zdobí polské domy, jsou obvykle novobarokní návrhy, eklektický nábytek nebo nábytek v secesním stylu z konce 19. nebo prvních desetiletí 20. století. V Polsku, dodejme, podlahové hodiny dorazily po poslední válce. Němci utekli z tzv Znovuzískaná území je často jednoduše nechala v opuštěných domech - jako většina nábytku.

Viz také: Jak koupit starožitnosti, abyste získali a neztratili?

Díky vývoji ve druhé polovině devatenáctého století nebylo mnoho řemesel, ale truhlářský průmysl, spousta tohoto typu působivých skříní. Mnoho hodin, přes dvě světové války, přežilo dodnes. Je také snadné mít účinné mechanismy, protože nebyly využívány více než sto let. Pokud však máme tento typ hodin doma, musíme každých pár let zavolat hodináři, aby zkontroloval hodiny, vyměnil použité mazivo a v případě potřeby provedl potřebné opravy.

Staré hodiny - kolik stojí starožitné hodiny?

V závislosti na velikosti a dekorativních vlastnostech budou podlahové hodiny kupovány za cenu mezi 2 a 5 tisíci. gold. Staleté nástěnné hodiny, bufetové hodiny (v online aukcích s velkým výběrem z několika set zlotých) nebo staré závěsné hodiny jsou však rozhodně levnější. Od 5 000 PLN, ceny starých klasicistních hodin dovážených z Francie v figurálních pozlacených bronzových rámech; zaplatíme desítky tisíc za nejstarší a nejúčinnější zł. Stojí za to je hledat zejména v obchodech se starožitnostmi nebo v hodinářských obchodech. Tyto objekty jsou příliš drahé na to, aby riskovaly nákup, například hodiny se silně poškozeným mechanismem.

Přečtěte si také: Klasické interiéry: starožitnosti na podstavci

Rozhodně levnější a bez kouzla jsou německé provinční hodiny v rokokovém a biedermeierském stylu - v Polsku je můžete zakoupit až za několik set zlotých. Klíčem k nízké ceně, a zde je poměrně velké množství zachovalých starožitností z této skupiny. Tyto objekty stojí za to hledat na online aukcích nebo na burzách starožitností - riziko zklamání je zde kvůli rozsahu výdajů menší.

Vyplatí se zakoupit hodiny ve stylu art deco - jak hodiny podlahové, nástěnné, tak bufetové. Díky své elegantní, klasické a moderní podobě se dokonale hodí jak k sofistikovanému, tak i poměrně jednoduchému designu interiéru. Staré hodiny ve stylu Art Deco však lze považovat za kapitálovou investici - ti, kteří pečlivě provedené kování se zajímavou formou určitě neztratí svou hodnotu, mohou pouze získat. Stojí za to hledat atraktivní nabídky na internetu.

Nenechte si ujít: Staré skříně: starožitnosti. Co, kde a za kolik stojí za to koupit?

Starožitné hodiny od … PRL

Mezi online nabídkami, v obchodech se starožitnostmi a na bleších trzích je snadné najít mechanického sovětského muže z poloviny 20. století ve staromódním křišťálovém rámu nebo klasickém pozlaceném kovovém rámu. Budeme kupovat staré hodiny tohoto typu za sto nebo dvě stě zlotých. Levné, protože v nich je malé kouzlo - chodí tiše (neškrtat) nebo zasáhnout. Lepším řešením by mohly být jednoduché kancelářské nebo staniční hodiny ze 40. nebo 50. let - s viditelným kyvadlem nebo bez něj. Jeho jednoduchá forma, ve které uvidíme vzpomínky na art deco styl, kterému dominuje funkcionalismus Bauhaus (modernistický styl), přinese do moderního interiéru notu nostalgie. Cena se pohybuje od několika stovek do jednoho a půl tisíce zlotých.

O něco dražší než hlavní online aukce, trh se starožitnostmi nebo ve specializovaném obchodě s poválečným designem (vytváří se stále více a více - tento trend stojí za povšimnutí na trhu!) V typických případech můžeme koupit moderní hodiny od 60. nebo 80. let 20. století. století. V naší fotogalerii můžete vidět mimo jiné hodiny v dřevěném rámu z období Gierek. Mnoho z nás před mnoha lety mělo podobné dlouhé hodiny hodin a vždy příliš krátké přestávky. Dnes - po letech, kdy tolik nezapomínáme než odmítnutí - tento jednoduchý design znovu ukazuje svou krásu a zároveň na mnoha tvářích vřelý nostalgický úsměv.

Nenechte si ujít: Moderní nástěnné hodiny. Co si vybrat 15 módních návrhů

Hodiny v různých uspořádáních (ZOBRAZIT FOTOGALERIE)

Hodiny fungují jako vynikající doplněk do pokojů nejen v klasickém stylu. Ve fotogaleriích níže najdete mnoho důmyslných aranžmá.

Hodiny jako dekorace - 12 nápadů

Vybereme budíky do ložnice

Módní kuchyňské hodiny: detail, který zkrášlí kuchyň

Kategorie: