Jak čistit zčernalé stříbro? Nejjednodušší způsob je vyčistit stříbro domácími prostředky. Doporučujeme, jak vyčistit poskvrněné stříbro a postříbřené pokrmy, aby rodinné suvenýry znovu získaly svou dřívější krásu.

Proč stojí za to znát metody čištění domácnosti pro stříbro ? Za prvé, zčernalé stříbro a postříbřené předměty nevypadají hezky, takže byste měli myslet na jejich čištění. Tento problém vás určitě ovlivní, pokud máte takové rodinné suvenýry nebo zcela nové předměty vyrobené ze stříbra nebo postříbřeného, protože vývoj civilizace má neslavné důsledky. Jedním z nejvíce negativních faktorů ekonomického využívání planety Země je silné znečištění životního prostředí. Jedovaté výpary z továren a podniků mají negativní dopad nejen na naše zdraví. Způsobují jevy, které se dosud nenarodily. Jedním z nich je tzv oxidace stříbra. Ještě před 200 lety neexistoval černý nebo šedý nájezd na předkové stříbro (poskvrněné stříbro).

.. Efektivní čištění, cenné tipy pro domácnost - nenechte si ujít! Stejně jako my na FACEBOOKU >>>

Jak čistit stříbro: roztok ze sody a octa

Populární metoda, běžně známá mezi amatéři domácích metod, je čištění stříbra od nájezdu roztokem sody a octa. V poměru:

  • 1 polévková lžíce octa
  • 1 polévková lžíce jedlé sody
  • 1 litr vody

připravíme řešení. Ponořte stříbrný rezavý předmět, který se má vyčistit, do roztoku po dobu asi 15 minut. Poté stříbro odstraněné z roztoku omyjte pod tekoucí vodou.

Nenechte si ujít: starožitné stříbro a obklady - jak nakupovat a zařídit? >>>

Čištění stříbra: lihovina a cola

Další metodou, která se nejčastěji používá k čištění černých stříbrných šperků, je ponoření položky do ducha, vodky nebo Coca-Coly. Ponoření objektu v tomto případě trvá asi 12 hodin, ale účinnost metody je méně spektakulární.

Jak čistit stříbro: zubní pasta a pasta z popela

K čištění stříbra ad hoc, aby se zbavil nevzhledného povlaku, se také používá zubní pasta, která se třením stříbrné cetky otírá, dokud se nedosáhne požadované záře. Tento způsob však není ve formě pasty, nikoliv kapaliny, schopen účinně proniknout do všech záhybů a profilování stříbrného předmětu, což je zaručeno způsobem ponoření do roztoku.

Viz také:

Podobného účinku je dosaženo u zubní pasty čištěním stříbra pastou vyrobenou z kombinace popela a citronové šťávy.

Jak čistit stříbro: kde začít?

Chcete-li začít účinně čistit stříbro doma, připravte:

► velká nádoba (min. 2 litry nebo větší) vyrobená z plastu nebo skla (nikdy kov!)

► kuchyňská hliníková fólie pro obložení dna a boků misky

► teplá voda z kohoutku nebo (pro lepší účinek) destilovaná

► stolní sůl (5 lžiček soli na 1 litr roztoku)

Čištění stříbra KROK ZA KROKEM

KROK 1: Příprava nenasyceného roztoku

Naplňte nádobu (dvojitou) obloženou hliníkovou fólií zevnitř napůl vroucí vodou (v poměru 1 litr vody na 2 litrovou nádobu). Vložte 5 lžiček stolní soli a důkladně promíchejte.

KROK 2: voda a mýdlo

Rezavý stříbrný předmět připravený k čištění by se měl nejprve omýt čistou vodou a mýdlem. To vám pomůže zbavit se dalších nečistot, jako je tuk.

KROK 3: solné lázně

Po omytí stříbrného předmětu mýdlem, ponořte jej do misky s připraveným solným roztokem a nechte jej v lázni (v závislosti na stupni usínání) od několika minut do několika hodin. Protože proces (redoxní reakce) postupuje velmi agresivně, můžeme pozorovat stupeň čištění našeho stříbrného předmětu.

Zkontrolujte příbory doporučené námi:

Pokuste se nezahazovat všechny stříbrné předměty, které mají být vyčištěny, do roztoku najednou - příliš mnoho z nich oslabí proces a zničí účinek. Je lepší postupně vyměňovat jednotlivé předměty (větší) nebo vkládat jednotlivé prvky sady příborů (nejprve pouze lžíce, pak pouze vidličky atd.) A vyměnit roztok a hliníkovou fólii, když přestane plnit svou funkci. Tento okamžik budeme znát nejen proto, že ponořené stříbro nebude rozjasněno. Hliníková fólie, která je potažena nádobou a v procesu redoxní reakce přebírá veškeré nečistoty oxidu siřičitého, bude postupně pokryta tmavým šedivým povlakem. Bude to znamení, že je čas připravit novou dávku řešení na novém filmu.

Čištění stříbra: viz průvodce VIDEO

Nenechte si ujít! Zeptali jsme se odborníka z DESA Unicum, jak vyčistit černěné stříbro. Čištění stříbrných předmětů - video instrukce.

Čištění stříbra, lamp, starých rámů - FOTOGALERIE

Přední stříbro, starožitné rámy na obrazy, odstíny lamp a opotřebovaný nábytek - vše lze efektivně čistit doma.

Jak čistit odstíny lampy?

Jak čistit staré rámečky: domácí způsoby čištění starožitných rámů

Podívejte se, jak čistit stříbrné příbory. Domácí způsoby krok za krokem

Domácí metody: jak čistit proutí?

Domácí metody: jak čistit nerezové kuchyňské doplňky?

Čištění domácnosti: jak čistit křišťálový lustr?

Kategorie: