Regulace teploty a slunce je zvláště důležitá pro kojence

Teplota a izolace v dětském pokoji opravdu záleží - zejména pro děti, které nejsou schopny regulovat svou tělesnou teplotu. V teplých dnech se mohou děti přehřát, v chladném počasí se mohou ochladit. Existují nějaká pravidla, která stojí za to se držet? Jak vytvořit optimální podmínky pro spánek, hry a učení? Odpovědi naleznete v níže uvedeném článku.

Teplota v dětském pokoji - znáte indikace?

Různé během dne a jiné v noci - to je základní pravidlo, pokud jde o teplotu v dětském pokoji. Pro kojence bude nejoptimálnější 20 až 23 stupňů Celsia během dne a v noci - stačí o dva stupně nižší (neklesnou pod 18 stupňů). Na rozdíl od různých názorů by i dětský pokoj měl být větraný, aby se zabránilo zahřátí a ucpání vzduchu. Větrání je jedním z nejjednodušších způsobů regulace teploty.

Když se dítě otočí jeden rok, neměli bychom přesáhnout 22 stupňů během dne a mezi 18 a 20 stupni v noci. Důležitým pravidlem není nevystavovat vaše batole rychlým změnám teploty, vyhýbat se průvanu a nepřikládat dětskou postýlku do blízkosti zdrojů tepla (např. Radiátoru).

Expozice slunci v dětském pokoji - naučte se pravidla

Přes den, kdy dítě nespí, je slunce požehnáním - zdrojem přirozeného světla, které dodává energii, zlepšuje náladu a usnadňuje koncentraci. Stojí za to nechat sluneční paprsky do dětského pokoje, protože je to prostě „přirozená věc“, zejména když batole dělá domácí úkoly nebo se baví. Samozřejmě stojí za to být ostražitý - v horkých dnech mezi 11:00 a 14:00 musíte ztenčit množství slunce, které vstupuje do místnosti, čerpáním z jasných záclon nebo zavíráním žaluzií denního typu. Nejdůležitější věcí je, že podmínky jsou pro dítě pohodlné.

Zatímco dítě spí, zajistěte odpovídající výpadek proudu. Sluneční světlo reguluje rytmus aktivity a hormon zodpovědný za spánek (melatonin) se nejlépe vytváří v místnosti, která je dostatečně zatemněna. To je obzvláště důležité, když jsou dny dlouhé a batole jde spát kolem 19:00.

Dětské žaluzie - nápady na výzdobu oken

Jak ztmavnout dětský pokoj ve dne v noci?

Jak jsme již zmínili dříve, záclony (nejlépe ty, které propouštějí světlo), žaluzie nebo husté záclony se používají k regulaci množství slunečního světla během dne. V důsledku toho bude místnost tmavší, ale ne úplně tmavá.

Večer, když je stále jasný, nebo pokud žijeme v osvětlené čtvrti (například v centru města), fungují nejlépe vnitřní zatemňovací rolety, vnější žaluzie nebo zatemňovací závěsy.

V případě zatemnění záclon během nákupu pečlivě zkontrolujte, zda tuto funkci skutečně vykonávají. Nejde jen o to, že materiál je tmavý a tlustý - záclony by měly být potaženy speciální vrstvou gumy nebo fólie (zatemňovací materiál), která nejen nenechá světlo, ale také zahřeje, takže místnost bude chladnější.

Zařízení pro regulaci teploty

Pokud se regulace teploty žaluziemi nebo zatemňovacími závěsy zdá být neatraktivní, najdeme na trhu jiná řešení, například elektronické termostaty nebo pokojové regulátory, které vám umožní regulovat teplotu podle našich preferencí. Senzor detekuje, kdy je místnost příliš horká, a můžete ji také provozovat mimo domov, čímž se snižuje množství spotřebované energie.

Instalace klimatizace může být kontroverzní - děti by neměly být v klimatizovaných místnostech příliš dlouho. Na druhou stranu může být prospěšné pravidelně čištěná klimatizace instalovaná mimo dětskou postýlku dítěte staršího tří let. Musíte však vzít v úvahu vysokou cenu - instalace nástěnné klimatizace je asi několik tisíc zlotých. Stálá klimatizace není také levná - stojí to asi 2 000 PLN. Někdy je lepší investovat do kvalitního ventilátoru a v horkých dnech se vyhnout nadměrnému slunečnímu záření.

Žaluzie proti slunci

Pokud je dětský pokoj umístěn v podkroví, měli byste získat rolety speciálně určené pro tuto místnost. Díky speciální izolační vrstvě účinně chrání před horkými paprsky a vytápěním místnosti. Pokud je dětský pokoj po celý den slunečný, nejlepším řešením budou venkovní žaluzie, neocenitelné v denním vedru.

Abych to shrnul - regulace teploty a slunečního světla v dětském pokoji není velká výzva, ale měla by být sledována v každém ročním období. Také do něj nemusíte investovat spoustu peněz. Někdy se ukázalo, že nejúčinnější jsou jednoduchá řešení.

Hřiště doma. Jak zařídit prostor pro šílenství v dětském pokoji?

DIY: kolotoč nad dětskou postýlkou

Dárky pro děti

Tapeta pro dětský pokoj - 13 inspirativních návrhů

Kategorie: