Fuchsie na zdi - nápad na silný, výrazný interiér

Fuchsie je výrazná, silná a energická barva. Pokud se objeví na velkém povrchu, okamžitě dává charakter celému interiéru. Proto s ním musíte zacházet opatrně. Je mnohem snazší představit fuchsii s doplňky a dekoracemi. A které barvy jsou obzvláště příznivé vedle fuchsie? O tom si můžete přečíst níže.

Fuchsie - jaká je to barva?

Fuchsie je obvykle považována za silný odstín růžové. To je lokalizováno někde mezi čistě růžovou a fialovou (to je také považováno za odstín fialové, ačkoli méně často). Podobné barvy jako fuchsie zahrnují purpurová a malinová růžová.

Fuchsie je také popisována jako kombinace červené a modré ve stejných proporcích. Další charakteristikou je fuchsie jako odrůda fialové (barva mezi červenou a fialovou).

Užitečné informace: fuchsie není jen barva, ale také květina. Oba pocházejí ze jména německého botanika 16. století Leonharta Fuchse.

Barevné fuchsie uvnitř

Fuchsie je energická a silná barva, a proto se mnoho lidí bojí používat své kouzlo - mohlo by dominovat výzdobě. Ještě před 20–30 lety jste se s ní mohli setkat více jako zřetelná barva stěn. Dnes jsou však nejoblíbenější doplňky fuchsie a malý nábytek. Spolu s módou pro šťavnaté, hluboké barvy čalounění a velurové a sametové čalounění prochází fuchsie také renesancí. Křesla s tímto barevným potahem vypadají skvěle. A na jaké doplňky a dekorace okouzlující barva fuchsie stojí za pozornost?

Lampy. Jeden barevný odstín lampy zavěšení nebo stolní lampa oživí interiér a dodá mu energii, aniž by dominoval interiéru.

Dekorativní polštáře. Máme-li sametovou nebo velurovou pohovku, pojďme držet podobných materiálů pro polštáře. Stojí za to vytvořit barevné složení z různých polštářů, včetně těch v fuchsii.

Záclony. Fuchsie může být jednou z barev na praktických dekorativních látkách (v interiéru může dominovat jedna barva s fuchsií). Můžete je přidat, pokud máte v místnosti například křeslo fuchsie.

Tapety. Stejně jako u záclon stojí za to rozbít jinou barvu. Můžeme například vybrat pruhy fuchsie na bílém nebo šedém pozadí nebo kontrolu bílé fuchsie nebo houndstooth.

Fuchsiová barva - s čím kombinovat?

A další důležitá otázka: s čím kombinovat fuchsii? Zde jsou některé barevné rady:

Fuchsie plus fialová. Barvy jsou podobné, takže se přirozeně doplňují.

Fuchsie plus oranžová nebo žlutá. Extrémně energetické duo. Je to připravená inspirace, pokud jde o oživení například obývacího pokoje se živými barvami.

Fuchsie plus bílá nebo šedá. Oba tyto dodatky oslabují aranžovací sílu fuchsie. Stává se měkčí a méně dominuje v interiéru.

Fuchsie plus tyrkysová. Živé, elegantní duo, které vypadá zajímavě v interiérech. Fuchsie ztrácí trochu své síly a tyrkysová získá originální společnost.

Fuchsie plus granátové jablko. Dalším způsobem, jak zajímavě zmírnit dominantní povahu fuchsie.

Fuchsie plus zelená. Módní smaragdově zelená je vysněná společnost pro fuchsii. Tyto barvy se vzájemně vyrovnávají. Můžete také experimentovat s mírnějšími odstíny zelené, např. Máta.

Fuchsie v různých místnostech

Fuchsie v obývacím pokoji. Verze pro odvážné? Tapeta nebo sametová pohovka ve fuchsii. Vybranou zeď (např. Za pohovku) můžete také malovat v této barvě. Bezpečnější verze? Polštáře, vázy, záclony a fuchsie.

Fuchsie v ložnici. Vyplatí se použít buď na malém prostoru nebo na zdi za postelí. Dokonce i opěrka hlavy v této barvě vypadá elegantně a šťavnatě. Nezvyšujte však fuchsii v ložnici, protože by to mohlo narušit spánek.

Fuchsie v kuchyni. Kuchyňské skříňky v barvě kuchyně vytvoří energický interiér a stimulují vaši chuť k jídlu. V mini verzi můžeme přemýšlet o jídlech a doplňcích v této barvě (fuchsie rukojeti pouze přidají do kuchyně charakter).

Fuchsie v koupelně. Ve skromné verzi dodá interiéru energii a eleganci, zatímco na větší ploše vám umožní ráno se probudit rychleji. Je však vhodné ji změkčit bílou, šedou nebo světle tyrkysovou nebo modrou.

Expresivní barvy v interiérových úpravách (ZOBRAZIT FOTOGALERIE)

Fuchsie není jedinou silnou barvou, která dodá vašim interiérům! Naučte se, jak zařídit dům se silnými barvami v hlavní roli nebo jako výrazné doplňky.

Je čas na korály! Korálové barvy v interiérech

Tyrkysová barva v interiéru: 20 krásných inspirací

Móda v barvách oranžová v interiérech

Ocher - s jakou barvou a jak ji kombinovat?

Kategorie: