Filtry HEPA lze nalézt ve vysavačích, klimatizacích a čističích vzduchu. Fotografie ukazuje moderní klimatizaci AirFlower (Electrolux)

Filtr HEPA je filtr používaný pro dezinfekci vzduchu (vysoce účinný vzduch ve formě částic). Nachází se ve vysavačích nebo klimatizace. Jaké jsou typy filtrů HEPA a co se o nich vyplatí vědět?

Filtr HEPA umožňuje filtrování vzduchu. Je umístěn v různých zařízeních a umožňuje dezinfikovat vzduch. Odstraňuje prach, roztoče a alergeny cirkulující ve vzduchu, což je zvláště důležité pro alergiky nebo astmatiky. Zachovává přes 99 procent znečištění.

Z čeho je HEPA filtr vyroben?

Filtr HEPA je vyroben z nasekaného skla. Postavený ze tří vrstev a vybavený póry 0, 3 µm, filtruje cirkulující vzduch. Jedna z vrstev zadržuje pachy, další prach, nečistoty a roztoče. Filtry HEPA mohou dokonce zastavit viry, a proto se doporučují lidem se sníženou imunitou.

HEPA filtr pro vysavač

Filtry HEPA se nacházejí ve vysavačích. Umožňují důkladné vyčištění bytu a očištění všech nečistot a mikrobů. To je důležité nejen pro alergiky, ale také pro rodiny s malými dětmi doma. Vysavač s filtrem HEPA je ideální pro čištění dětského pokoje.

Na trhu jsou filtry pro vysavače bez vaku i bez vakua, a proto lze filtr HEPA snadno nainstalovat do vašeho domácího vysavače. Nemusíte kupovat drahé nové vybavení.

HEPA filtr pro větrání

HEPA filtr v klimatizace je nutností. Výsledkem je foukání čistého vzduchu bez znečištění. Nezapomeňte však pravidelně měnit filtry.

Jak vybrat filtr HEPA?

Při nákupu filtru HEPA je třeba věnovat pozornost možnostem filtrace. Filtry HEPA jsou označeny symboly od H10 do H14. Čím vyšší hodnota, tím lépe to funguje, ale také dražší. Filtry HEPA zpravidla stojí kolem několika desítek zlotých. Nejdražší - asi 200 PLN.

Jak vyčistit filtr HEPA?

Abychom mohli používat filtr HEPA co nejdéle, měli bychom jej pravidelně čistit. Ne každý filtr je však vhodný k čištění, takže před nákupem stojí za to pečlivě zkontrolovat informace výrobce na obalu. Pokud chybí tipy pro čištění, měl by se filtr zlikvidovat.

Pro filtry, které lze čistit:

  • vyjměte je z vysavače;
  • důkladně očistit od nečistot;
  • omýt teplou vodou;
  • nechte uschnout.

Jak často čistíte filtr HEPA?

Filtry HEPA bychom měli pravidelně čistit. Podle toho, jak často vysáváme (každé tři dny, každý týden), bychom měli filtr čistit každých šest měsíců nebo rok.

Jak často měníte HEPA filtr?

Jednoduchý tip, který nám říká, že je třeba vyměnit filtr HEPA, je slabší vysávání. Pokud vidíme, že vysavač přestal důkladně shromažďovat nečistoty a máme dojem, že má menší sací výkon, měli bychom koupit nový filtr.

Vyplatí se koupit filtr HEPA?

Nákup filtru HEPA stojí za zvážení, pokud chceme dům nečistot důkladně vyčistit. Určitě užitečné pro lidi, kteří chtějí důkladně vyčistit:

  • čalouněný nábytek,
  • koberce,
  • koberce.

Bude to užitečné také pro majitele domácích mazlíčků, kteří pravidelně čistí srst svého domácího mazlíčka. Pokud trpí alergici nebo astmatici doma, HEPA filtr usnadní jejich každodenní fungování. V jiných případech se nákup filtru může stát zbytečným výdajem.

Čištění vzduchu doma: jak chránit blízké?

Pokojové rostliny, které čistí vzduch doma

Jak se chránit před smogem doma?

Kategorie: