Domácí kanárik v kleci

Kanárské ostrovy jsou okouzlující a důstojní ptáci, jejichž krásou a krásným zpěvem potěší chovatele po celém světě. Jak název napovídá, Kanárské ostrovy skutečně pocházejí z Kanárských ostrovů, i když je také na Madeiře. Dnes ho můžete chovat doma, ale než si koupíte svého prvního ptáka, zjistěte vše o jeho péči. Kolik Kanárků žije? Co jedí Kolik za Kanárské ostrovy? Všechny odpovědi najdete v našem průvodci.

Před nákupem - pro koho Kanárské ostrovy?

Sníte o kanárském zpěvu? Pokud ano, vsaďte na muže, který zpívá po celý rok, zejména když je sám. Zpívající kanárky se však stávají mnohem tišší, pokud mají ve společnosti ženu. Pokud zřídka půjdeme domů, ujistěte se, že jsou kanárky ve dvojicích, protože jsou to ptáci, kteří nechtějí zůstat příliš dlouho sami. Canary je vděčný člen domácnosti, který nevyžaduje velké úsilí, ale jen malou pozornost a samozřejmě nákup nezbytného příslušenství.

Kanárská klec

  • Kanárská klec je jeho domovem, který musí být vybrán pečlivě. Nejlepší bude klec vyrobená z drátu (nebo drátu potaženého měkkým plastem) s otvory tak malými, že jej kanár nemůže protlačit hlavou. Musí to být uvnitř bezpečné - žádné otvory ani vyčnívající pruty, protože kanárky jsou zvědavé a mohou se zranit.
  • Nezapomeňte si vybrat pravoúhlé klece, protože domácí kanárci rádi létají. Vyhněte se kulatým klecím, protože pták při pohledu na horní kopuli může mít závratě. Kromě toho kulatá klec postrádá bezpečné úhly, což je pro kanár velké napětí.
  • Klec by měla být co největší. Minimální délka pro jednoho ptáka je 60 cm, šířka 40 cm a výška - 50 cm. Větší prostory však budou fungovat lépe. Dělená klec bude dobrou volbou pro pár. Stojí za to si pamatovat, aby se samci drželi od sebe, jinak budou boje.
  • Na vyčnívající dno klece by měl být nalit písek, který musí být měněn nejméně jednou týdně. Samotný písek není stavební písek, ale speciální, který má mnoho různých funkcí. Umožňuje nejen udržovat hygienu, ale poskytuje ptákům minerály a usnadňuje trávení.
  • Pojďme klec blízko okna, ale pozor na příliš mnoho slunečního světla. Parapet ze západu bude dobrou volbou.

Kanárské ostrovy: chov. Klecové vybavení

Nejdůležitějším doplňkem je piják. Voda pro ptáky je nesmírně důležitá a měla by se měnit každé dva dny. Užitečná bude také dětská koupel, protože se kanárci rádi koupají. Nevkládejte jej však do klece - písek se rozstříkne a bude se muset změnit. Je lepší ji umístit vedle klece a dokonce i na stůl, pokud jsou kanárky už dostatečně krotké, aby tam mohly létat.

Co jedí kanárky

Základem kanárské stravy jsou zrna. V obchodech s domácími zvířaty najdeme spoustu hotových směsí, které poskytnou ptákům všechny potřebné vitamíny a minerály. Jako svačinu jim můžete dát konopí nebo slunečnicová semínka, i když v malém množství - pouze 4-5 zrn denně.

Kanárské zemědělství také vyžaduje znalost jiných potravin. Ptáci budou rádi jíst ovoce, například banány, hrušky nebo jablka. Také mají rádi zeleninu, okurky, hlávkový salát, mrkev. Jednou týdně dobře dejte kanárku kousek vařeného vejce.

Za žádných okolností bychom neměli dát kanárkům brambory, avokádo, cibuli a žádné jídlo určené pro člověka.

Kolik Kanárků žije?

Kanárské ostrovy žijí od 8 do 10 let. Ve svém přirozeném prostředí mohou žít až 12 let.

Kolik stojí Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy jsou asi 50-70 PLN na jednu osobu. Zakoupením dvojice můžete sami chovat ptáky doma. Pak se musíte zásobit na proutěná hnízda a na klec zavěsit materiály (např. Přízi), ze kterých samice vine hnízdo.

Proč je kanárik tak skvělým společníkem?

Kanárské ostrovy jsou velmi veselí a společenští ptáci. Umožňují jim krotit, vesele cvakat, jsou velmi zvědaví, je snadné upoutat jejich pozornost. Nejsou nervózní a když jim dáme vanu, koupou se i několikrát denně. Pokud jsou kanárky apatické nebo letargické - je to známka toho, že s nimi něco není v pořádku.

Lůžkoviny se zvířecími motivy - pro malé i velké

Zvířecí motivy v interiéru

Design pro zvířata: doplňky a pomůcky pro domácí zvířata

Kategorie: