Koupelnová keramika zahrnuje také koupelnové spotřebiče, jako jsou umyvadla, toalety a bidety. Koupelnová keramika často navrhuje celé sady, díky nimž všechny její prvky zapadají do sebe. Doporučujeme, jak si vybrat koupelnovou keramiku šitou na míru vašim potřebám.

Koupelnová keramika v ceně

Koupelnová keramika nabízená v řadě se může lišit. V některých sadách máme na výběr umyvadla různých velikostí, podstavec nebo polopod podstavec, záchodová mísa stojící nebo určená k zavěšení na stojanu. Všechny prvky v řadě jsou udržovány ve stejném stylu, jsou ze stejného materiálu a mají přesně stejnou barvu. Koupelnová keramika dokonale zapadají. Proto je nejlepší vybrat prvky z jedné sady pro jednu koupelnu.

Kvalita keramiky se liší, čím lepší, tím vyšší je cena keramických výrobků. V nabídce v obchodech převládá bílá keramika. U různých výrobců se koupelnová keramika může lišit v odstínu, což je vidět, když jsou zařízení umístěna vedle sebe. Modely v jiných barvách jsou také k dispozici, ale obvykle ne na vyžádání, pouze na objednávku. Mnoho výrobců nabízí keramiku s vrstvou, která zabraňuje hromadění nečistot. Stojí za to investovat do takové keramiky, protože povrch výrobků s takovým povlakem zůstává déle čistý a výsledné usazeniny vodního kamene nebo tuku mohou být odstraněny mnohem snadněji než v případě tradičních povrchů.

Koupelnová keramika: jak vybrat umyvadlo

Na prodej jsou umyvadla různých velikostí a tvarů - od standardních po velmi sofistikované. Koupelnové kování nabízí opravdu velký výběr. Většina z nich má typické rozměry: šířka od 30 do 60 cm (každých 5 cm) a hloubka (tj. Vzdálenost od stěny k přední straně dřezu) 25 až 55 cm. Existují však i mnohem širší modely - přes 100 cm.

Tvar může mít významný dopad na cenu. Nejlevnější umyvadla - obyčejné, zefektivněné, se zaoblenými hranami - mají ergonomické tvary. Dražší jsou ty, které mají určitou linii, například kulaté nebo pravoúhlé. Návrhy některých luxusních sérií jsou podepsány slavnými designéry. Nové tvary se však rychle stávají populárními a začínají se objevovat také v levnější nabídce.

Ještě předtím, než si koupíme koupelnové umyvadlo, měli bychom se rozhodnout, jakou baterii chceme mít. Šroubová zátka se obvykle instaluje do dřezu, takže je lepší si ji okamžitě koupit s připraveným otvorem nebo speciálním výřezem na kohoutku. Pro baterii se dvěma nebo třemi otvory musí být více otvorů. Nástěnný faucet je namontován přímo na instalaci a musíte si vybrat dřez bez otvoru.

Design koupelny musí také zahrnovat instalaci dřezu. Umyvadlo lze připevnit ke zdi pomocí šroubů a šroubů pomocí dodaných držáků. Dalším řešením je použití skříně umyvadla nebo pracovní desky, na kterou je umyvadlo umístěno nebo zabudováno.

Velmi populární je také zavěšení sanitárního příslušenství, včetně umyvadel, na stojan, tj. Ocelovou konstrukci kolejnice s vodovodními přípojkami a odtokem. Rám umožňuje namontovat umyvadlo na libovolné místo, například do rohu koupelny (vyrábějí se speciální rohové rámy) a dokonce i uprostřed. Pod rámovým pláštěm můžete skrýt vodovodní přívody k vodovodnímu kohoutku a kanalizačnímu přístupu. Musíme se také rozhodnout, zda chceme, aby komponenty systému umístěné pod dřezem, tj. Sifon a přívod horké a studené vody do kohoutku, byly viditelné nebo ne. Pokud je chceme skrývat, musíme si koupit závěsný podstavec nebo podstavec pro závěsné umyvadlo. První bude zcela zakrývat drenážní potrubí, druhý - pouze zepředu (nedosahuje až ke zdi samotné). Proto je vhodné v návrhu koupelny specifikovat místo umyvadla. K podepření těžkého dřezu může být zapotřebí podstavec. Pokud mají být prvky instalace viditelné, vyberte ty, které jsou vyrobeny z lepších materiálů, například elegantní chromový sifon místo bílé.

Viz také: Malé umyvadlo. Praktické rady a inspirace >>

Koupelnová keramika: volíme záchodové sedátko

Při rozhodování o koupelnové keramice je třeba pečlivě promyslet. Koneckonců taková keramika není občas nahrazována. Proto je dobré se seznámit s nabídkami obchodů, než se rozhodnete koupit koupelnovou keramiku ve formě toalety. Můžete si vybrat stojící nebo závěsné modely. K podlaze je připevněna stojící toaleta. Má viditelnou nádrž (nádrž) na proplachovací vodu. V minulosti byla umístěna vysoko na zdi (vysoká splachování). Nyní je toto řešení vzácné. Kompaktní toaletní sedačky jsou rozhodně populárnější - tj. Toaletní mísa integrovaná s splachovací nádržkou. Kompaktní zařízení lze snadno sestavit, zejména při renovaci, při montáži na stávající přístup k kanalizaci. Mohou mít délku 67-70 cm - počítají se od zdi, ale jsou také menší, až 60 cm - určené pro malé koupelny. K rámu je připevněna zavěšená toaleta, která je poté zděná nebo zapouzdřená.

Přečtěte si také: Moderní toaletní mísa - kompaktní toaleta nebo zavěšená mísa? >>

Koupelnová keramika - proč potřebujeme bidet?

Bidet je toaletní potřeby, o nichž se stále častěji mluví v souvislosti se standardním vybavením. Taková koupelnová keramika je určitě užitečná. Bidet připomíná tvar a velikost záchodové mísy. Díky této funkci je umístěna blízko ní. Výběr záchodové mísy a bidetu z jedné série zaručuje, že budou vypadat hezky, když budou umístěny vedle sebe. Stojící bidet vypadá dobře vedle stojící záchodové mísy a visící bidet vypadá skvěle vedle závěsné. Toto řešení je také vhodné z montážních důvodů.

Bidety se montují podobně jako toaletní mísy - stojany jsou připevněny k podlaze pomocí šroubů, zavěšeny - zavěšeny na stojanu připevněném ke zdi a uzavřeny sádrokartonem a keramickými dlaždicemi. Instalatérská připojení jsou však podobná jako u dřezu. Pro bidet musíte koupit baterie. Obvykle se jedná o hranové modely, které jsou namontovány v díře vytvořené v bidetu. Existují však také modely se třemi otvory a také přizpůsobené pro montáž na zeď. Stejně jako u umyvadel i některé bidety používají k uzavření odtoku zátky. Páka pro uzavírání a otevírání odtoku je obvykle umístěna vedle bidetového kohoutku.

Přečtěte si také: Bidet v koupelně: proč bidet, jak používat bidet? >>

Koupelnová keramika v moderním stylu

Představujeme unikátní galerii inspirace - zajímavé návrhy koupelnové keramiky pro každou koupelnu.

Koupelnová keramika v moderním stylu: koupelnové doplňky

Autor: www.lazienkalux.com

Moderní řešení koupelny: stylová keramika a nábytek

Trendy v koupelně: jedinečný vzorec keramiky s korundem

Kategorie: