Dvě třetiny z nás jsou se současným uspořádáním spokojeny. Pouze třetina však v blízké budoucnosti neplánuje změny. Jsme rádi, že můžeme hledat nové produkty, a nejdůležitější místnost pro nás je kuchyň a obývací pokoj.

Předpokládáme, že design interiéru je důležitý pro čtenáře našeho webu. Jakou důležitost přikládají Poláci interiéru? Společnost Fixly.pl se zavázala tento problém prozkoumat. Mimo jiné bylo zkoumáno, které pokoje jsou pro nás nejdůležitější a jakou částku jsme ochotni utratit za renovaci.

Pro koho je důležitý design interiéru?

Je důležité, jak je interiér vyzdoben? Pro 91 procent Poláků je to důležitý problém. Můžeme s jistotou říci, že téměř nikdo v naší zemi není lhostejný k estetické stránce domu.

Důležitou roli zde však hraje nejen estetika. 87 procent respondentů uvedlo, že při zdobení zohledňují praktická řešení a funkčnost interiéru. Toto je nejvyšší skóre. Zadruhé, se skóre 58 procent, je shoda stylu s chutí respondenta, následovaná, se skóre 57 procent, kvalita materiálů a zařízení.

Pod pódiem jsou: cena vybavení, potřeby a bezpečnost dětí, trendy a módní řešení a adaptace na domácí mazlíčky (respektive 40, 15, 14 a 4%).

S výsledkem 37 procent se kuchyně řadí na pódium na nejvyšší místo v místnosti, kterou Poláci považují z hlediska uspořádání za nejdůležitější.

Priority. Které pokoje jsou nejdůležitější?

Ukazuje se, že uspořádání není důležité v každé místnosti. Poláci mají poměrně jasnou hierarchii, pokud jde o důležitost uspořádání jednotlivých místností.

První dvě místa s podobným výsledkem zaujala kuchyně a koupelna (37, resp. 35 procent respondentů). Otázka o nejdůležitější místnosti byla očividně otázkou s možností výběru.

Koupelna přistála daleko za nimi. Pouze 13 procent respondentů to uvedlo jako nejdůležitější místnost. Pět procent směřovalo do ložnice, čtyři do pokoje pro hosty a tři do dětského pokoje.

Asi 75 procent respondentů se domnívá, že vybavení bytu je obtížný a časově náročný podnik.

Proč je pro nás kuchyň a obývací pokoj nejdůležitější?

Respondenti byli dotázáni na důvody, proč považovali konkrétní místnost za nejdůležitější. Z odpovědí těch, kteří ukazovali do kuchyně a těch, kteří ukazovali do obývacího pokoje, pronikají do domu dva mírně odlišné nápady.

Salón byl údajně místem, kde trávil volný čas, a dokonce tam trávil většinu dne. Obývací pokoj byl označen jako místo, kde je zaměřen rodinný život. Má se za to, že to byla vitrína bytu, nejreprezentativnější místnost.

Kuchyně je zase „srdcem domu, kde se shromažďuje domácnost, takže musí být útulná a krásná.“ Kuchyně respondentů je často středem bytu, kde každý den začíná a končí. Bylo také napsáno, že je to nejdůležitější místnost v domě. Někteří lidé uvedli, že kuchyně je pro ně důležitá, protože mají rádi vaření.

Jsme velmi ochotni oslovit webové stránky s návrhy interiérů.

Kdy je renovace?

Tak vypadají naše očekávání. Jak se s nimi setkáte? Vypadá to docela dobře.

65 procent respondentů je spokojeno se současným designem interiéru. 29 procent připouští nespokojenost s tímto pozadím a šest procent nemá žádný názor.

Je zajímavé, že ačkoli jsou téměř dvě třetiny Poláků s vybavením bytu spokojeny, pouze 27 procent neplánuje v blízké budoucnosti žádné změny.

16 procent dotázaných je v procesu změn. Téměř třetí plán na změnu uspořádání v příštích třech měsících, 12 procent v šesti a 16 procent v roce.

Jsme připraveni vyčlenit průměrně jeden a půl tisíce zlotých na renovaci jednoho metru čtverečního.

Postoj a překážky

Znamená to, že se dočkáme renovace a usmíváme se? Ne nutně. Více než tři čtvrtiny respondentů se domnívají, že návrh interiéru je obtížný a časově náročný úkol.

Deset procent respondentů, dotazovaných na největší obtíže spojené s uspořádáním, uvádí nedostatek času na přípravu a plánování, pouze pět ze stovky respondentů uvedlo problém s hledáním designéra a čtyři nebyli spokojeni s nabídkou obchodů s vybavením.

Velká většina, tj. 63 procent, označuje finanční problémy jako hlavní překážku a potíže. Jak velké finanční potřeby je tak obtížné uspokojit?

Téměř třetina respondentů tvrdí, že nehledají inspiraci a řídí se pouze svými vlastními rozhodnutími.

Kolik Poláků je připraveno utratit za renovaci

Průměrná částka, kterou respondenti uvedli, že by byli ochotni utratit za zařízení o metr čtvereční, činí 1 500 PLN. Předpokládá se, že toto je částka, která vám umožní dokončit byt v takzvaném středním standardu s přihlédnutím k dobrému poměru ceny a kvality prvků zařízení.

Náklady na dokončení a renovaci jsou také důležitým tématem pro ty, kteří plánují koupit byt. Čím více renovačních prací musíte v daném bytě udělat, tím levnější je. Prostory pro celkovou renovaci mohou stát o několik desítek procent méně, než ty, které jsou připraveny k nastěhování.

Na primárním trhu je situace podobná. Výše uvedená částka je 1 500 PLN / m2. je společný rozdíl mezi hotovými byty na klíč a byty v tzv stav vývojáře.

Jarosław Krawczyk z webu Otodom

Kde hledáme inspiraci?

Jak víme, jak vyzdobit byt? Koho poradíme? Odkud získáme nápady? S uspokojením čteme, že hlavním zdrojem nápadů pro návrh interiéru jsou průmyslové weby. Udává to až 67 procent dotázaných. Méně než polovina hledá inspiraci na sociálních médiích, kterým dominuje Pinterest (každá pátá osoba), dále Facebook (14 procent) a Instagram (12 procent).

40 procent Poláků sáhne po tisku novin a katalogů pro návrh interiéru. Mezi přáteli a rodinou hledá 28 procent inspiraci a pouze čtyři ze sta lidí sledují, jak celebrity žijí. Téměř tři z deseti lidí prohlašují, že nehledají žádnou inspiraci a jsou založeny pouze na jejich vlastních nápadech.

Stavíte nebo renovujete koupelnu? Musíte to vědět!

Autor: ztaraszewska

Uspořádání podkroví v domě z 30. let

Kategorie: