Reproduktory Beolab 90 se vyznačují fantastickým designem a vynikající kvalitou zvuku

Aktivní reproduktory jsou vybaveny vestavěným zesilovačem. Čtením tohoto článku se dozvíte, jaké aktivní reproduktory jsou a co hledat při jejich nákupu. Odpovídáme také na otázky, kdy stojí za to koupit aktivní reproduktory a kdy je třeba v pokušení tradičními stereo soupravami nebo domácími kiny. Zkontrolujte výhody aktivních reproduktorů.

Aktivní sloupce - co to je?

Abychom vysvětlili, co je aktivní reproduktor, je nejjednodušší začít běžnými reproduktory. K přehrávání potřebují další vybavení, například zesilovač skrytý například v hrací věži, přijímači domácího kina nebo jiném zvukovém zařízení. Právě tato zařízení napájí reproduktory a poskytují zvuk ve formě vhodné pro reproduktory. V případě aktivních reproduktorů je však vše, co musíte udělat, zapojit a dodat zvuk. Stále častěji to můžeme dělat bezdrátově prostřednictvím Wi-Fi nebo Bluetooth. Hlavní výhoda aktivních reproduktorů spočívá v tom, že není potřeba další zařízení (zesilovač) zabírající prostor. Obvykle má však zesilovač také větší možnosti a na trhu máme mnohem širší škálu standardních reproduktorů.

Aktivní reproduktory místo standardní stereo sady

Kde se nejčastěji používají aktivní sloupce? Nejprve v počítačových sadách. Nejčastěji jsou malé reproduktory počítače aktivními reproduktory. Je to dobré řešení, když používáme velký počítačový monitor také ke sledování seriálů nebo hraní her a chceme si užívat slušného zvuku. Méně často najdeme typické aktivní reproduktory vytvořené pro poslech hudby v obývacím pokoji nebo sledování televize. Toto jsou existující řešení, ale nejsou příliš populární. Lze předpokládat, že takové aktivní reproduktory jsou v tomto případě zvukové lišty, tj. Hrací paprsky - jsou alternativou ke standardním zvukovým systémům, nezabírají mnoho místa a jsou jediným zařízením.

WISA - budoucnost domácího kina založeného na aktivních reproduktorech

Jednou z velkých výzev typických systémů domácího kina jsou kabely reproduktorů. Musíme je nasměrovat z přijímače (zesilovače domácího kina) do 3 reproduktorů vpředu, subwooferu (subwooferu) a dvou zadních reproduktorů. Někdy potkáme ještě rozsáhlejší konfigurace. Pokud to uděláme během renovace bytu a schováme dráty ve zdi nebo na podlahových lištách, nebudou to žádné velké problémy. Pokud však chceme provést „instalaci“ v jiném čase, vyžaduje to velké množství viditelných kabelů. K záchraně přicházejí moderní aktivní reproduktory ve standardu WISA, které si pomalu získávají na popularitě. Poté musí být každý z reproduktorů zapojen do elektrické zásuvky a zvuk do reproduktorů je poskytován bezdrátově.

Wi-Fi reproduktory a inteligentní reproduktory, tj. Nové aktivní reproduktory

Reproduktory Wi-Fi a inteligentní reproduktory jsou novou formou aktivních reproduktorů / aktivních reproduktorů. Jedná se často o jednotlivé reproduktory, které jsou připojeny pouze k elektrické zásuvce. Vyznačují se dobrým designem, můžete je kombinovat ve dvojicích a my hrajeme hudbu z telefonu nebo přímo z internetu. Mnoho modelů lze ovládat hlasem a používat s hlasovými asistenty (Google Assistant, Siri nebo Amazon Alexa). V blízké budoucnosti bude moci Asistent Google ovládat v polštině. IKEA ve spolupráci se společností Sonos také nedávno tyto reproduktory nabídla. Jeden je kombinován se stolní lampou, druhý může fungovat jako police. Tyto reproduktory mohou být často spárovány dohromady a vytvářet sadu stereofonních reproduktorů.

Aktivní řečníci - starý nápad v nové inkarnaci

Aktivní reproduktory jsou na trhu již léta, ale nyní začínají nabírat nové, mnohem praktičtější formy. Aktivní reproduktory mají různé tvary, různé barvy, moderní funkce kombinované s chytrými telefony a dokonce i inteligentní domov. Zvukové lišty jsou také stále populárnější zařízení, která lze v edici salonů považovat za aktivní reproduktory.

Tradiční aktivní reproduktory jsou řešením, které obvykle nalézáme u počítačů. V době notebooků a tabletů to však není běžné řešení, a proto je výběr velmi omezený.

Televizní reproduktory a zvukové panely - způsob, jak vytvořit dobrý zvuk

Kategorie: