V tomto složení vládnou měsíčky

Rostliny v kontejnerech na balkon a terasu zdobí a vytvářejí zelené rohy ideální pro letní relaxaci. Pokud chcete, aby rostliny v nádobách dobře rostly a hojně kvetly, musíte si vybrat správný druh a řádně se o ně starat.

Rostliny v kontejnerech zdobí balkony a terasy, které na nich nahrazují zahradu - skvělé místo k odpočinku za teplých dnů a večerů. Před vytvořením zeleného rohu v blízkosti vašeho bytu se dozvědět více o požadavcích na rostliny, které byste tam chtěli zasadit, a přemýšlet o tom, zda je pro ně to pravé místo.

Rostliny v kontejnerech na balkon a terasu - které si vybrat

Při vytváření balkonu nebo zahradní terasy je důležité zvolit správný druh. Rostliny, protože podmínky na našem balkonu nebo terase musí odpovídat. Nejdůležitějším kritériem při výběru rostlin je sluneční světlo. Při výběru rostlin dávejte pozor na umístění našeho balkonu nebo terasy. Druhy, které pro dobrý růst a kvetení potřebují hodně slunce, budou na jižním výstavním balkónu dobře růst, zatímco ty, které špatně snášejí přímé sluneční světlo, budou na severním výstavním balkonu lépe.
U kvetoucích rostlin převládají optimální světelné podmínky, když slunce svítí minimálně několik hodin denně. Pokud sluneční světlo nestačí, rostliny kvetou méně a květiny budou menší.

>> Přečtěte si také:

  • Rostliny pro východní balkon
  • Rostliny pro západní balkon
  • Rostliny na severním balkonu

Mezi nejoblíbenější kontejnerové rostliny, které zdobí balkony a terasy v sezóně, patří: pelargónie, surfiny, petúnie, begónie (stále kvetoucí a cibulovité), impatiens, lobelia, plectrantus, verbena, fuchsie, spojovací prvky, bakops, coleus. Mnoho druhů balkónových rostlin vám umožňuje vytvářet jedinečné a jedinečné kompozice.

Pokud chcete vytvořit kompozici z několika různých balkónových rostlin v jednom kontejneru, vyberte si druhy, které mají podobné požadavky na půdu, sluneční záření a vlhkost.

Rostliny v kontejnerech na balkon a terasu - jak pěstovat

Většina rostlin pěstovaných v kontejnerech se vysazuje po 15. květnu, kdy nebezpečí jarních mrazů pominulo.
Kontejnery, ve kterých budeme pěstovat balkónové rostliny, by měly být vybírány podle stylu uspořádání balkonu nebo terasy a podle velikosti a zvyku rostlin, které v nich plánujeme zasadit. Rostliny s visícími výhonky vypadají nejlépe v zavěšených koších a květináčích, stejně jako v krabicích zavěšených na zábradlí. Pro sezónní květiny postačují nádoby o hloubce 20–30 cm. Materiál, který používají, závisí na našem vkusu. Můžeme si vybrat z květináčů, krabic, plastových, dřevěných a keramických misek. Je důležité, aby měli vždy vypouštěcí otvor pro vypouštění přebytečné vody.
Před výsadbou vyberte počet rostlin pro každý kontejner. Nezapomeňte, že rostliny budou růst v průběhu času, takže je nevysazujte příliš blízko u sebe. Například zasadíme pelargónie a surfinie ve vzdálenosti 25-30 cm, begónie neustále kvetou 15-20 cm.
Rostliny se vysazují v univerzální půdě nebo v substrátu určeném pro určitý druh (například na prodej, speciální substráty pro pelargónie nebo surfinie). Na dno nádoby vždy nalijte drenážní vrstvu štěrku, expandovaného jílu, štěrku nebo malých oblázků. Pro drenáž posypeme vrstvu substrátu, na kterou položíme rostliny dříve odstraněné z květináčů, ve kterých rostli, když jsme je koupili, posypeme je půdou na každou stranu a potom ji lehce promícháme. Po výsadbě by měly být rostliny napojeny.

>> Čtěte také: Zařizujeme malý balkon: kde vysadit rostliny na balkon?

Rostliny v kontejnerech na balkon a terasu - jak pěstovat

Rostliny v nádobách rostou v malém množství substrátu, a proto je k dispozici malé množství vody a minerálních látek. Proto je jejich náležitá péče tak důležitá. Teprve potom budou vypadat dobře a budou skutečnou ozdobou balkonu nebo terasy.
Nejdůležitější péčí je denní zalévání (v horkých letních dnech může být nutné zavlažovat i dvakrát denně). Rostliny v nádobách se nejlépe zalévají ráno a večer, když slunce silně nefunguje.
Rostliny v nádobách by také měly být krmeny hnojivy. Nejlepší je zvolit hnojiva určená pro konkrétní druhy rostlin, např. Hnojiva pro pelargónie, surfinie, kvetoucí balkónové rostliny nebo rostliny s ozdobnými listy. Používáme je v souladu s pokyny na obalu.
Rostliny v nádobách by měly být systematicky kontrolovány a kontrolovat, zda se na ně živí škůdci nebo zda byly infikovány chorobami rostlin. Pokud najdeme známky patogenů nebo krmení škůdci, měly by být použity vhodné přípravky na ochranu rostlin.

Květiny na balkóně - zajímavá dekorativní řešení

Uspořádání balkonu a terasy: květináče, umělá tráva, balkonové boxy

KVĚTINY BALKONŮ

Kategorie: