Villa 4V panely - Avola Oak

Dlaždice v kuchyni jsou nadčasovou klasikou, ale stojí za zvážení i jiná praktická řešení. Například kuchyňské podlahové panely jsou také skvělou volbou. Proč? Pokud zvolíme správný typ, budou stejně odolné jako dlaždice. A navíc poskytují větší bezpečnost pro domácnost (je těžší rozbít něco na panelech). Jejich největší výhodou je ovšem estetika - dřevěná podlaha vždy působí dojmem útulnosti a elegance. Doporučujeme, které panely do kuchyně budou fungovat nejlépe a budou sloužit po mnoho let.

Kuchyňská podlaha - proč jsou dlaždice tak populární?

V kuchyni je místnost, kde musí podlaha hodně vydržet - voda a vysoká teplota jsou pouze příklady. Zohledňujeme také mechanické faktory a časté čištění pomocí silných detergentů. Silné a tvrdé dlaždice se zdají nezničitelné, ale kuchyňské podlahové panely se pro ně staly vážnou konkurencí. Jak si vybrat ty správné?

Kuchyňské podlahové panely - o čem musíte vědět?

Nejprve při výběru podlahových panelů do kuchyně hledejte pouze mezi těmi, které jsou určeny pro tuto místnost. V případě pochybností požádejte pracovníka obchodu o pomoc. Tento typ výrobku se vyznačuje vysokou kvalitou a navíc jeho třída použitelnosti je 23 (2 - obytné místnosti, 3 - oblasti s vysokým provozem).

Za druhé, věnujte pozornost tomu, z čeho jsou panely vyrobeny. Dřevo by mělo být velmi tvrdé. Mezi doporučené druhy patří ořech, dub, tali, merbau badi a padouka.

Zatřetí, správná třída oděru pro kuchyňské podlahové panely je minimálně AC3 (označení pro pevné domácí panely). Horní třída však bude fungovat nejlépe - AC4. Vyznačuje se panely pro veřejná místa, tj. Dokončovacím materiálem, který se dobře vyrovnává se silným používáním a silným provozem.

Začtvrté, počítá se odolnost proti vlhkosti. Vodotěsné podlahové panely do kuchyně budou nejlepší.

Za páté by měly být podlahové panely do kuchyně neklouzavé (vyhněte se tak dokonale hladkým povrchům).

Těchto pět podmínek nám umožní být si jisti, že panely nám budou sloužit po mnoho let. Kromě toho mohou být chráněny vrstvou speciálního přípravku, který chrání před vniknutím vlhkosti.

Jakou kuchyňskou podlahu - dřevo nebo dlaždice?

Dřevěná podlaha v kuchyni je módním a estetickým řešením, ale pokud pochybujeme o tom, zda bude dřevo fungovat v blízkosti trouby a dřezu, můžete povrchovou úpravu kombinovat s dlaždicemi a panely. Tímto způsobem mimochodem trochu ozdobíme dekor, a pokud chceme, představíme také zajímavý vzor. Toto dvoudílné podlaží však vypadá nejlépe ve větších kuchyních.

Pokud stále máme pochybnosti o tom, zda je klasické dřevo tou pravou volbou, a přemýšlíme, jaké panely do kuchyně budou perfektní, existují další zajímavá řešení:

Vinylové desky do kuchyně - vytvořené z několika vrstev vinylu, dokonale napodobují dřevo. Vinyly jsou tenké, ale trvanlivé a zcela vodotěsné. Další výhodou je jejich absorpce zvuku. Jsou skvělé jak do kuchyně, tak do koupelny. Vinylové panely jsou vybaveny vrstvou odolnou proti otěru a skvrnám, proto se nesmí čistit bělícími prostředky a chemikáliemi, ale pouze prostředky doporučenými výrobcem.

Kuchyňské podlahové panely napodobující dlaždice - laminované panely. Připomínají dlaždice, mají vysokou třídu otěru a použitelnosti, snadno se udržují čisté a dalším plusem je snadnost montáže a demontáže.

Kuchyňské podlahové panely - vzory

Vzory na výběr, aby vyhovovaly! To je velká výhoda kuchyňských podlahových panelů, protože si můžeme vybrat jakoukoli barvu dřeva, od světle borovice, šedé břízy a končící tmavým, kaštanovým odstínem. Pokud je náš dodavatel dobrým odborníkem, může zařídit rybí kostky a vytvořit imitaci parket.

Kuchyňské podlahové panely - kolik to stojí?

Kuchyňská podlaha je vždy velkým nákladem. Ceny oscilují kolem 30 - 50 PLN za metr čtvereční panelů. Vinylové podlahové panely stojí až 90 PLN za metr čtvereční. Pro srovnání zaplatíme za podlahové dlaždice (nejnižší cenová police) asi 30 PLN za metr čtvereční. V tomto ohledu stojí za to investovat? Ano, protože získáme hodně. Kuchyňské podlahové panely se snadno čistí, jsou krásným a důležitým prvkem interiérového designu a co je důležité, působí dojmem útulnosti.

Kuchyňská podlaha - nejmodernější vzory a materiály

Kuchyňská podlaha - podlaha pro roky. FOTKY a inspirace

Šedá podlaha v kuchyni: 10 nápadů pro stylový interiér

Kategorie: