Blossfeld's Kalanchoe je kvetoucí sukulent, který se snadno používá pro výzdobu interiérů. Dekorativní květiny jsou jeho největší ozdobou a jeho výhodou je odolnost proti vodě.

Blossfeldův Kalanchoe si už mnoho let užívá neměnnou popularitu. Toto je jeden z nejvíce zakoupených zimních pokojových rostlin . Ale v obchodech si také můžete koupit kvetoucí rostlinu v jiných obdobích roku. Nabízený sortiment Kalanchoe se každým rokem rozšiřuje, jsou zde i nové, zajímavější odrůdy.
Dekorativní květy kalanchoe v závislosti na odrůdě mají různé barvy (v mnoha odstínech): od bílé, přes žlutou, lososovou, oranžovou, růžovou až intenzivní červenou. Květiny mohou být jednoduché nebo plné (poslední v posledních letech v drtivé většině). Miniaturní kalanchoe, které jsou méně než 10 cm vysoké, se také nachází. Takové rostliny jsou skvělým dárkem pro malé zahradníky, kteří začínají s dobrodružstvím s péčí o rostliny. Zejména proto, že se kalanchoe snadno pěstuje.

>> Také si přečtěte: Pokojové rostliny. Byt s květinami

Jak pěstovat kalanchoe?

Blossfeldův Kalanchoe patří k sukulentům - skupině rostlin, které si vyvinuly zvláštní přizpůsobení životu v podmínkách omezené dostupnosti vody. Kalanchoe akumuluje vodu v masité tkáni listů, a proto je odolný vůči jejímu nedostatku. Stačí, když květinu zaléváme jednou týdně a ještě méně často. Substrát v květináči se však nesmí nechat zcela vyschnout a rostlina zůstává v takových podmínkách po dlouhou dobu. To nebude dobře sloužit stavu kalanchoe. Na druhé straně by substrát v květináči neměl být mokrý - může způsobit zaplavení kořenů a rozvoj plísňových chorob.
Nestříkejte vodu na listy a květy Kalanchoe! Špinavé listy je třeba otřít vlhkým měkkým hadříkem, často opláchnutým v čisté vodě.
Kalanchoe Blossfelda preferuje jasnou a slunnou polohu, ale odpoledne chráněna před přímým slunečním světlem (aby listy nehořely). Rostlina má rád teplo, v zimě by teplota neměla být nižší než 10 stupňů C. Během růstu a kvetení kalanchoe by měla být hnojena jednou měsíčně tekutými hnojivy určenými pro kvetoucí rostliny v květináči.
Po rozkvětu se obvykle Kalanchoe atraktivně snižuje. Květy vysychají, výhonky se natahují, listy se zmenšují. Opakované kvetení je možné, ale vyžaduje správné podmínky růstu, včetně krátký den. Z tohoto důvodu považujeme kalanchoe za jednorázovou rostlinu a obvykle ji po rozkvětu zbavíme.

Kalanchoe v dekoraci interiéru

Kalanchoe může být ozdobou prakticky jakéhokoli pokoje v domě: obývacího pokoje, ložnice, kuchyně a dokonce i koupelny (pokud existuje pouze okno).
Kalanchoe je skvělé pro vytváření zajímavých květinových kompozic díky četným odrůdám, které se liší v barvách květin. Na vánoční ozdoby lze použít rostliny s červenými květy a ty, které kvetou žlutě, jsou vynikající jako velikonoční dekorace.
V závislosti na potřebách uspořádání, můžeme použít k dekoraci interiéru jednu rostlinu (stojí za to ji vložit do ozdobného pouzdra, které bylo vybráno v barvě, tvaru a textury pro návrh interiéru) nebo kompozici vytvořenou z několika nebo dokonce desítek kopií. Taková kompozice může být jednobarevná nebo vícebarevná. Kalanchoe uspořádání s květinami v různých odstínech stejné barvy, např. Růžové, vypadá skvěle.
Rostliny mohou být umístěny vedle sebe, každá v samostatném květináči, nebo vysazeny společně do jednoho většího kontejneru, například velkého medvídka.

Kalanchoe - kvetoucí sukulent

Exotické interiérové květiny - orchideje

Kategorie: