Domácí kancelář je oddělena platformou. Velké množství denního světla zajišťuje příjemnou práci během dne

Interiéry zařízené ve stylu kabinetu pocházejí z Anglie z 18. a 19. století. V jejich uspořádání najdeme klasický studijní nábytek: psací stoly, police na ukládání dokumentů, knihovny, pohodlná křesla nebo židle. Mohou být inspirací pro moderní stylová řešení. Alternativa? Moderní kancelářský nábytek, který zaujme funkčností a promyšlenými vzory.

Klasický skříňový nábytek

Klasický skříňový nábytek je těžký a masivní. Dřevěné police mohou být zdobeny korunkou - korunní římsou. Stůl s velkým počtem zásuvek je z velké části vestavěn - dodavatel vidí přední část stolu, která pokrývá jeho obsah. Mužský charakter interiéru je zdůrazněn koženým, tmavým čalouněným nábytkem. Prošívaná křesla nebo pohovky z Chesterfieldu jsou charakteristické - módní od viktoriánské éry.

Barvy interiéru v kancelářském stylu jsou tlumené a tlumené. Stěny dominují hnědá, vínová, tmavá nebo olivově zelená. Mohou to být tapety (např. Svislé pruhy), anglické obložení nebo dřevěné štukové a světelné boxy. Všechny designové prvky zdůrazňují elegantní, důstojný a seriózní vzhled interiéru, který vzbuzuje důvěru.

Klasický skříňový nábytek - elegantní pomůcky

Gadgety a prvky interiérového designu zobrazené na nábytku skříně nejsou náhodné. Otevřené police nebo prosklené vitríny úmyslně ukazují knihy v kožených obalech, které vytvářejí pozitivní image a prestiž. V bývalých kancelářích byly na stěnách zavěšené mapy a glóbus byl nezbytným prvkem. Vedle stolu se objeví kožená podložka ze dřeva nebo kamene. Stoly pro práci v kancelářích, advokátních kancelářích, notářských úřadech a historických knihovnách byly osvětleny elegantními stolními lampami zvanými lampa bankéře. Jeho původní název - smaragd - je kombinací slov „smaragd“ - anglicky (odkazující na odstín lampy v charakteristické zelené barvě) a „světlo“ - světlo. Aktivuje se tahem řetězu. Stín je praktickým krytem proti oslnění a jeho zelená barva zklidňuje oči namáhané dlouhodobou prací.

Moderní skříňový nábytek

Moderní skříňový nábytek může odkazovat na tradici stylu skříně, ale klade větší důraz na ergonomii a funkčnost. Přestože je klasický dřevěný skříňový nábytek stále populární, v moderních skříních se mohou místo toho objevit tabulky vyrobené z architektonického betonu nebo stoly se skleněnými deskami. Protistrany jsou přijímány v kanceláři na opačné straně hlavního stolu nebo u samostatného stolu. Psací stůl s velkým stolním povrchem může také fungovat jako malý konferenční stolek. Ergonomická kancelářská židle (kůže, otočná, na kolečkách) by měla poskytovat pohodlí v poloze vynucené prací na počítači.

Kancelář by neměla být anonymním místem podobným pronajatým kancelářským prostorům. U skříňového nábytku (např. Komody, regály) stojí za to ukázat úspěchy nebo symboly specifické pro dané odvětví. V advokátní kanceláři to může být socha Temidy na stole a v architektonickém ateliéru - na stěnách visely vizualizace hotových předmětů.

Nábytek pro domácí studia

Mnoho návrhů rodinných domů zahrnuje další pracovní místnost, která se nachází v přízemí, v těsné blízkosti vchodu. Díky tomuto umístění nepronikají obytné prostory - určené pro studii a soukromé - umístěné hluboko uvnitř budovy. Naučme se několik pravidel, jak zařídit nábytek v kanceláři:

1. Osoba vstupující do kanceláře (klient, dodavatel) by měla být po překročení svého prahu před stolem. Stůl je nejdůležitějším kusem nábytku v kanceláři - nejlepší je, když vidíte přední část, nikoli horní část.

2. Skříně s malým prostorem musí splňovat několik funkcí současně - například: čekárna, pracoviště u počítače a přijímající dodavatelé, archivace a ukládání dokumentů. Správné uspořádání nábytku skříně odděluje zóny místnosti.

3. Pokud to kancelář umožňuje, pohovka s nízkým stolem, židle pro lidi čekající na schůzku, u vchodu by měla být umístěna závěs.

4. Police s dveřmi a uzamykatelné kartotéky zajišťují bezpečné uložení dokumentace. Měly by být umístěny v zóně nejdále od vchodu do kanceláře.

Design skříně v moderním bytě

Studie v metropolitním stylu inspirovaná fotografiemi v New Yorku

Domácí kancelář - 12 chytrých opatření

Kategorie: