Kamenné obklady: Vybrali jsme fotografie ze skutečných polských interiérů, ve kterých byl použit kámen, jako kamenné obklady na zdi nebo jako kamenné desky. Kámen je materiál oblíbený a často používaný v moderních aranžmách a současně se dobře mísí se dřevem, sklem a kovem. Kámen na zdi v kuchyni je originální způsob, jak do místnosti přidat špetku modernosti.

Kámen je pravděpodobně nejstarší materiál známý člověku a používaný v interiéru. Je známo již od pravěku. Přírodní kámen byl široce používán ve starověkém Egyptě, Řecku a Římě. Středověké hrady byly také postaveny ze surového kamene. Pozdnější éry už používaly obrobený, leštěný kámen. Nyní jsme se dokonce naučili „vyrábět“ kámen - je to … konkrétní. Naléhavě se používá sledování fotografií a moderních interiérových úprav, opláštění kamenné zdi a kamenných desek v kuchyni.

Viz také: Kámen na zdi a na podlaze: jaký druh kamene si vybrat?

Kamenné obklady do koupelny, kuchyně a obývacího pokoje

Nejčastěji se setkáváme s přírodním kamenem v kuchyních a koupelnách, často jako kamenné zdi nebo kamenné desky. Někdy jsou umyvadla, dřezy a vany vyrobeny z kamene. Vany vyrobené z jednoho kusu kamene jsou obzvláště krásné, ale bohužel mají dvě hlavní nevýhody: jsou velmi těžké - je třeba pamatovat na posílení stropu a jsou velmi drahé.

Viz také: Renovace kamene. Odstraňujeme skvrny, škrábance, matný mramor, žulu a …

V obývacích pokojích je přírodní kámen nejčastěji používán jako kamenný plášť krbu, někdy jako dekorace pro celou zeď. Vypadá působivě jako mozaika i ve formě velkých dlaždic. V rodinných domech je přírodní kámen často vybírán pro podlahy a obklady kamene nejen kvůli své originalitě, ale také kvůli svým vlastnostem: je odolný a snadno se udržuje.

Kamenné obklady: žula

Ne každý kámen je vhodný do každého interiéru. Přírodní kámen má různé vlastnosti v závislosti na typu. Žula jako tvrdý a nehygroskopický materiál je ideální pro pracovní desky do kuchyně a koupelny. Můžete z toho také udělat dřez. Je také dobrý jako podlaha: neodtírá se příliš rychle a nezanechává skvrny. Proto je často používán v domácnostech jako podlaha na nižší úrovni, kde je podlaha často v kontaktu s pískem a dalšími nečistotami přivedenými například ze zahrady.

Kamenné obklady: mramor

Mramor, na druhé straně, je materiál, který absorbuje vodu mnohem snadněji. Měla by být impregnována mnohem častěji. Vypadá však krásně jako pracovní deska v koupelně pro hosty, jako okenní parapet nebo jako kámen na kuchyňské zdi .

Kamenné obložení: travertin a břidlice

Travertin je kámen často používaný v koupelnách a obývacích pokojích. Má barvy od světle béžové až po tmavě hnědou. Pokud je travertin používaný v interiéru dost často (tj. Podle doporučení výrobce), impregnace nám poskytne jedinečný a navzdory skutečnosti, že je vyrobena z kamene, teplé interiéry. Břidlice je také kámen odolný k použití. Díky nerovnému povrchu se hodí zejména do rustikálních interiérů, jako podlaha, kamenné obklady pro krb nebo stěny kuchyně. Obzvláště s dokonale drsnými hranami.

Nenechte si ujít: Exkluzivní kamenné kuchyňské desky

Uspořádání s kamenem v hlavní roli - ZOBRAZIT FOTOGALERIE

Jak sladit kámen s pokoji? Zjistěte si z obrázků v galeriích níže!

Bílý a grafitový dekorativní kámen. Kouzlo Sicílie v módních barvách

Kámen na zdi je dokonale napodoben - jak toho dosáhnout?

Dekorativní kámen odolný vůči mrazu. Hluboké řezbářské a neviditelné klouby

Italské dekorace na zeď - travertin - ZOBRAZIT VIDEO

Travertin je populární kámen, který se používá k aranžování salonů a koupelen. Co byste o něm měli vědět? Zjistěte níže z videa!

Kategorie: