Imitace dřevěné keramické dlaždice.

V koupelnových podlahách stále dominují dlaždice. Stále častěji se však používají kameny, dřevo a další skvěle vypadající materiály. Možnosti dokončení koupelny jsou obrovské. Uvádíme seznam materiálů pro koupelnu.

Obklady do koupelny. Populární, snadná a bezpečná podlaha

Nejoblíbenějším řešením používaným při dokončování koupelnové podlahy jsou vždy keramické dlaždice. Pokud jde o materiál, vybereme si především mezi zálivkou a terakotou.

  • Gres je keramická dlaždice vyrobená ze speciální směsi zvané kamenina, ošetřená pod obrovským tlakem a při velmi vysoké teplotě. Výsledkem je, že kamenina má tvrdost podobnou žule. Navíc je to mimořádně savý materiál. K dispozici v prosklené a přírodní verzi.

  • Terakota je dlaždice z dobře čištěné hlíny. Vyznačuje se nízkou absorpcí vody a vysokou tvrdostí. Ne tak vysoké jako kamenina, což z ní dělá jednodušší materiál pro práci - je snazší vystřihnout obtížnější tvary a vyvrtat do ní. Obvykle k dispozici ve smaltované verzi.

Už jsme si vybrali: dlaždice nebo terakota? Skutečná rozhodnutí teprve přijdou. Obě varianty podlahových dlaždic přicházejí v nesrovnatelném množství tvarů a barev. Můžeme si vybrat nejen čtvercové a obdélníkové dlaždice různých velikostí, ale i šestihranné. Budeme se moci rozhodnout mezi jednobarevnými dlaždicemi s různou úrovní lesku a dlaždicemi pokrytými všemi druhy vzorů.

Podlahové dlaždice jsou ceněny pro svou odolnost a tvrdost. Lze je také snadno sestavit a udržovat. To je určitě odlišuje od pozadí několika materiálů, o nichž diskutujeme níže. Existuje však také několik věcí, které byste si měli pamatovat o dlaždicích. Zvláště stojí za to zajistit kvalitní svar. Pro koupelnu zvolte antibakteriální, fungicidní kloub s vysokou hydrofobitou. Pokud zvolíme terakotu, použijte široký kloub (nejméně 10 mm) s vysokou flexibilitou. Terakota je materiál, který se pod vlivem teploty a vlhkosti smršťuje a rozšiřuje - musí pro něj mít místo. Nezapomeňte také, že matné dlaždice s viditelnou texturou nám na ně tak snadno neklouznou - v koupelně to bude jejich výhoda oproti dlaždicím s dokonale hladkým smaltem.

Podlaha v koupelně: imitace dřeva, kamene a cementu

Dlaždice, které napodobují jiné materiály - zejména dřevo a přírodní kámen - jsou stále populárnější. To je pěkný kompromis pro ty, kteří chtějí kombinovat praktičnost dlaždic se vzhledem jiných módních materiálů. Dlaždice napodobující dřevo přicházejí ve tvarech a velikostech, které napodobují velikost podlahových desek - můžete je uspořádat do stejných nití, jaké se vyskytují na dřevěných podlahách - například rybí kost.

Zadní stěna sprchy a podlaha byly obloženy dlaždicemi imitujícími dřevo, ostatní stěny byly pokryty mokrou betonovou glazurou. Strop byl natřen ve stejném odstínu. Interiér se opticky snížil, ale stal se útulnějším

Mezi módní koupelnové podlahy nelze zmínit cementové dlaždice. Přes jejich relativně vysokou cenu - jsou dychtivě vybíráni díky barevným designům. Dlaždice tohoto typu jsou vyráběny ručně a často na objednávku - můžeme docela přesně ovlivnit vzor a barvy. Je však třeba si uvědomit, že tento módní materiál vyžaduje impregnaci, šetrnou péči a je také tlustší než standardní dlaždice až o dva centimetry, což je třeba vzít v úvahu již ve fázi přípravy podsady.

Kamenná podlaha v koupelně - nadčasové kouzlo cenných materiálů

Pro ty, kteří ocení zvláště cenné materiály, může být doporučeno používat dlaždice z přírodního kamene na podlaze koupelny. V široké škále možných barev a textur pro koupelnu si vybereme jeden ze tří kamenů: žula, travertin nebo mramor.

  • Žula je hlubinná skála s mimořádnou silou. Vysoké Tatry jsou postaveny ze žuly. Tento druh kamene bude od nás vyžadovat nejmenší péči jak ve fázi přípravy, tak během používání. Nevyžaduje použití impregnačních prostředků ani cyklické odborné péče. Vyskytuje se v mnoha odstínech šedé, najdeme žuly téměř bílé a téměř černé. Vyskytuje se také s příměsí hnědých nebo červených.
  • Travertin je velmi oblíbený mezi přírodními kameny používanými v koupelnách. Tato sedimentární hornina je ceněna pro své teplé barvy a charakteristický vzor. Travertin, jehož další názvy jsou vápenaté tufy, prameny a tufy, patří mezi křehké a porézní horniny. Výsledkem první z nich je potřeba profesionální, mimořádně pečlivé instalace. Porézní povrch travertinu zase nutí použití specializovaných výplní a během používání - časté impregnace. Pokud se těchto povinností nebojíme - můžeme s jistotou sáhnout po tomto klasickém skále.

Koupelna byla izolována od části ložnice pomocí skleněných dveří, které vizuálně spojují oba interiéry.

  • Mramor pravděpodobně nemusí být zvlášť propracovaný. Přestože byl tento materiál dosud spojován s velmi luxusním řešením, jeho popularita stále roste. Mramor přichází v různých barvách a vzorech, z nichž většina má nepřekonatelnou krásu. Dobře se mísí s téměř jakýmkoli jiným materiálem. Mramor je však velmi náročný materiál. K jeho montáži musíme použít speciálně navržené materiály. Musíme ji také před použitím zabezpečit. Kromě toho je mimořádně náchylný ke změně zbarvení, což vylučuje možnost použití univerzálních detergentů. Mramor bude vyžadovat pravidelné čištění a péči pouze pomocí specializovaných agentů.

Dřevěné podlahy do koupelny. Žánry a odpovědnosti uživatelů

Při hledání útulné a moderní koupelny, mnoho lidí sáhne po dřevěných podlahách. Hlavním strachem, který může některým lidem zabránit v této volbě, je vlhkost, na kterou si myslíme, že dřevo nereaguje dobře.

Je pravda, že dřevo není tak odolné vůči vodě jako keramika nebo kámen. Nemusíme si však vybírat mezi snadností použití a požadovaným stylem. V koupelně s dřevěnou podlahou je účinné větrání zvláště důležité, ale to není všechno. Základem je výběr správného typu dřeva, jeho řádná příprava a pravidelná péče. Vlhkost neovlivňuje celé dřevo. Vysoká tolerance vůči vodě a vodní páře je zvláště charakterizována - což se zdá docela intuitivně - druhy rostoucí přirozeně v horkém a vlhkém klimatu.

Pokud sníte o koupelně s nábytkem z přírodního dřeva, vyplatí se vybírat z exotického dřeva. Tento typ dřeva vykazuje vysokou odolnost proti vlhkosti a proměnlivou teplotu.

Mezi druhy dřeva doporučené pro místnosti s vysokou vlhkostí můžeme najít celou škálu dřeva z afrických stromů, jako je merbau, iroko, doussie nebo paduk. Teakové dřevo je však nejčastějším typem dřeva pro použití na površích vystavených vodě a vlhkosti.

Tyto exotické druhy se vyznačují vysokým obsahem přírodních olejů, které chrání dřevo před biologickým poškozením, tj. Houbami. Kromě toho jsou velmi důležité rysy těchto druhů nízké smrštění (pod 0, 2%) a dlouhá doba výměny vlhkosti. Mezi původními druhy mají dub a modřín podobné vlastnosti.

Abychom zajistili jeho trvanlivost, často musíme dřevěnou podlahu impregnovat dřevěným olejem. Dokud si to pamatujeme, budeme si po dlouhou dobu užívat krásnou a teplou podlahu.

Koupelna vinylová podlaha. Skvělý návrat

PVC podlaha může být spojena s některými levnými řešeními, která nevypadají dobře. Nic nemůže být špatnější, vinylové podlahy se vrátily ve velkém stylu a získaly srdce rostoucího kruhu návrhářů interiérů.

Vinylové podlahy Little Bricks.

Moderní vinylové dlaždice, někdy pracující pod názvem LVT (Luxury Vinyl Tiles), jsou perfektním řešením pro koupelnu. Výrobci LVT nabízejí extrémně široký výběr vzorů a barev, díky kterým jsou vinylové dlaždice řešením pro jakýkoli interiér. Jedná se o materiál s vysokou odolností proti vodě a vysokou odolností proti otěru. Výhoda, která zvláště odlišuje vinylové dlaždice, je neuvěřitelná snadnost instalace. Někteří výrobci dokonce podporují vlastní montáž. Tento typ povrchu můžeme umístit i přímo na předchozí.

Ostatní koupelnové podlahy.

Kdybychom jen ukázali správnou péči a vůli, možnosti výběru materiálu pro podlahu koupelny jsou téměř neomezené. Za zmínku také stojí řešení, která najdou příznivce mezi milovníky průmyslového stylu.

Mluvím především o lakovaném mikrocementu a epoxidové pryskyřici. Obě řešení jsou spojena s minimalistickým průmyslovým interiérem. Liší se stupněm lesku a barevných možností. Společnou vlastností je jejich velmi vysoká síla.

Průmyslová koupelna izolovaná dřevem

Keramické obklady do koupelny

Kategorie: