Když vaše dítě touží pozvat hosty, stojí za to přemýšlet o tom, zda je jeho pokoj pohodlný. Je vhodné určit místnost v místnosti pro společnou zábavu.

V určitém okamžiku života dítěte hrají důležitou roli přátelé. Trávit čas s novými postavami světa je zásadní pro jeho rozvoj a socializaci. Důležitým prvkem takové socializace je vzájemná návštěva doma. Jak připravit dětský pokoj pro přijetí hostů?

Dítě rozšiřuje svůj svět

Pro prvních pár let života je dětský svět obvykle omezen na rodinný dům, rodiče, možná sourozence a rozšířenou rodinu a přátele. V každém případě zatím není prostor pro „cizince“. To se intenzivně mění v období, kdy dítě chodí do mateřské školy.

Konfrontace se skupinou vrstevníků je velmi důležitým okamžikem učení, jak fungovat ve společnosti. Vzhledem kolegů je zavedení zcela nové kvality do života dítěte. K prvním konfliktům, střetům hodnot a jednáním na mnohem méně jistém základě než domácím došlo v té době.

Pro vytvoření podmínek pro rozvoj prvních přátelských vztahů je dobré se postarat o zážitek z hostování někoho a přijetí hosta doma. Abychom to umožnili, pokusme se zajistit takovou funkci v dětském pokoji.

Uvažujme, zda v dětském pokoji není zbytečný nábytek a další předměty. Pokud uvolníme nějaký prostor, bude snazší pozvat hosty.

Jak usnadnit vašemu dítěti přijímání hostů?

Jak se ukazuje, mnoho pravidel, která pomáhají vytvářet podmínky pro hosty v místnosti, jsou jednoduše principy dobrého uspořádání pokoje pro dítě. Připomeňme jim krátce.

  • Volné místo uprostřed . Je to jako banalita, ale občas zapomínáte, když plánujete, že spousta volného prostoru uprostřed místnosti je klíčem ke společné zábavě. Bez ohledu na to, zda se jedná o nějakou formu fyzické aktivity, deskové hry nebo společné konstrukce.

  • Snadné čištění . Pokud chceme, aby byl prostor pro zábavu pohodlný, objednávka bude užitečná. Abychom udrželi pořádek, měli bychom chtít, aby dítě bylo spoluodpovědné za pořádek kolem sebe. Aby se to stalo, usnadněte mu to. Velké zásuvky a lehké kontejnery jsou klasickým dobrým řešením, díky kterému mohou i své dvouleté děti snadno čistit své hračky.

  • Dostupnost hraček . Tento bod souvisí s předchozím. Dobrý čas strávený s přítelem je také do značné míry nezávislý. Je dobré, když jsou hračky a knihy skryty takovým způsobem, že je vhodné je oslovit a - Bože, to je vrátit zpět.

  • Funkční dělení . Stejně jako s radostí oddělujeme soukromou část, ložnici od obývacího pokoje, tak v dětském pokoji stojí za to rozměrově upravovat zahrady, abychom zavedli určité funkční rozdělení. V jedné části místnosti musí být postel a osobní věci. Hračky a prostor pro společné hraní - v ostatních.

Společná zábava s hostem se odehrává nejen na podlaze. Postarejme se o další židli u dostatečně dlouhého stolu, který umožní také kreativní společnou práci.

Místo a vybavení pro dětského hosta

Mezi podrobnější řešení, která splňují potřeby přítomnosti hosta, stojí za zmínku další místa k sezení. Poufy a další podlahové polštáře jsou skvělé.

Pokud host přijde navštívit s přenocováním - což, jak si mnozí z nás pamatují, je nesmírně vzrušující zážitek - možná budete chtít poskytnout další místo na spaní. Tato možnost má však smysl, pouze pokud se takové návštěvy konají velmi často. Jinak postačují provizorní řešení a pokud jsou děti malé, nic jim nebrání spát v jedné posteli.

Hřiště doma. Jak zařídit prostor pro šílenství v dětském pokoji?

Nábytek do dětského pokoje

Kategorie: