Giuseppe Vigano - italský designér pracující jako součást vlastního studia a spolupracující s dalšími značkami jako umělecký ředitel. Mezi jeho klienty patří takové společnosti jako: Arketipo, Visionnaire, Poliform, Bonaldo, Lema, Minotti, Porada, Saba Italia. Je komplexní designér zabývající se nejen produkty, ale také prodejními katalogy, výstavami v showroomech a veletrzích.

Při premiéře nové výstavy značky Arketipo na Galerii Heban ve Varšavě jsme se setkali se světoznámým italským designérem Giuseppe Vigano. S návrhářem, který byl zvláštním hostem akce, hovoříme o florentském řemeslném umění, o komplexním přístupu k designu, o pocitech, které ho doprovázejí, ao domácí laboratoři.

Iwona Ławecka-Marczewska: Společnost Arketipo, pro kterou navrhujete, odkazuje na nejlepší tradice florentského řemesla. Jaký je váš postoj k tomuto dědictví?

Giuseppe Vigano: Identifikuji nejkvalitnější řemeslné umění se snahou o dokonalost. Exkluzivní materiály, perfektní detaily, rafinované do nejmenších detailů, stejně jako v módním průmyslu. Hledám vhodné doplňky, jako jsou knoflíky, zipy, které mohou nahradit běžné šití. Opatrně volím materiály, které kombinuji s tkaninami, kůží. To mi umožňuje vytvářet prvotřídní nábytek v dobrém vkusu.

I.Ł.-M.: Co v současné době navrhujete pro Arketipo?

GV: Velmi neformální kus nábytku, který změní způsob používání sedadla.

I.Ł.-M.: Inspirujete se nejen módou, ale také poezií a výtvarným uměním. Jak přenesete tyto inspirace do produktu?

GV: To je velmi obtížná otázka. Citlivost a emoce umělců, které doprovázejí tvorbu děl a jejich přijímání, překládám do své vlastní vize. Okamžik stvoření je zvláštní, svět umění jej silně stimuluje.

Celá konverzace s Giuseppe Viganoem najdete v srpnovém čísle Dobre Interiors!

Florentská škola. „Harris“ pohovka byla vytvořena pro značku Arketipo. Kombinace textilních a kožených textur určuje jedinečný charakter nábytku

Dobrý interiér

Doporučujeme vám, abyste se vydali na naši stezku - někde daleko, když představujeme vynikající příklady světové architektury nebo blízko Polska, plné dosud neobjevených rohů. V rubrice „Lidé, vášně, místa“ počínaje tímto číslem označujeme směr, který stojí za to se vydat - Roztocze …

Kupte poslední číslo

Kategorie: