Samotné čištění nemá mnoho fanoušků. A ukáže se, že některé běžné zvyky jen ztěžují! Zkontrolujte, čemu se během čištění vyhnout, aby byl běh lepší a lepší výsledky.

Čisticí prostředky pro domácnost

Zdravý životní styl a ekologie jsou dobré módy, ale někdy to může trochu ztěžovat život. To se týká například čištění. Čisticí prostředky pro kutily jsou samozřejmě ekologické, ale často prostě nejsou příliš účinné. Přinejmenším neposkytují tak dobrý výkon jako receptury rafinované v laboratořích. Může se tedy ukázat, že u ekologických čisticích prostředků je třeba čistit častěji, což také není prospěšné pro rozpočet domácnosti.

Prachový kartáč

Zdá se, že kartáč na prach účinně čistí knihy nebo těžko dostupná místa. V praxi však nejčastěji "zbavuje" nečistoty z jednoho povrchu na druhý - takže čištění je pouze zřejmé. Je lepší použít hadřík z mikrovlákna, který shromažďuje a udržuje prach.

Mytí oken, když svítí slunce

Při čištění oken často nevěnujeme pozornost tomu, co se děje venku. Ve skutečnosti je to ještě hezčí dělat to na slunci. Mezitím je nejlepší čistit okna, když je zataženo nebo večer. Důvod, proč? Okna vysychají rychleji pod vlivem slunečního světla. Pruhy čisticího prostředku zůstávají, což leštění nepomáhá, a operace musí být několikrát opakována.

.. Čištění oken a parapetů - krok za krokem a úspěšně! >>>

Procházky v botách po bytě

Boty by měly být odstraněny a nastaveny, jakmile vstoupíte do domu a co nejblíže ke dveřím. Pojďme se držet tohoto zvyku! Jinak se kolem domu rozšíří více prachu a nečistot. Podlahu může poškrábat nejen časově náročnější čištění, ale také částice.

.. Rohož do chodby - kterou si vybrat? >>>

Vysavač není vyprázdněn

Pokud vysavač není pravidelně vyprazdňován a čištěn, šíří nečistoty spíše než nasávání. Pokud se tedy sáček uvnitř naplní až na třetinu, vyměňte jej za nový. U bezsáčkových vysavačů vyprázdněte nádobu po každém použití.

.. Který vysavač bych si měl koupit? Dobrá rada >>>

Nesprávné čištění spárovací malty

To je obzvláště jedna důležitá věc. Pokud aplikujete čistič na dlaždice a spáry, počkejte několik minut, než se nasákne - a poté začněte čištění. V opačném případě bude čištění jednoduše neúčinné a čištění a škrábání bude mnohem obtížnější.

.. Jak vyčistit spáry z plísní KROK ZA KROKEM? >>>

Sprejujte přímo na nábytek - špatný nápad!

Často čistíme spreje k čištění pracovních desek a nábytku. Stříkáme povrch s nimi a poté otřete. Ukazuje se, že to není vůbec vhodné. Vytvoří se lepivé povlaky, které se obtížněji odstraňují, a navíc přitahují prach. Po vyčištění počkejte několik minut a uvidíme, že je to pravda … Jak to vyřešit? Řešení je velmi jednoduché: látku stříkáme stříkáním a čistíme pouze povrch.

Inteligentní úložiště - objednávka doma. FOTOGALERIE

Příslušenství pro balení a skladování: hodí se!

Uspořádání skříně: interiér na míru

Kufry, kufry, bedny: nápady pro použití v interiéru

Kategorie: