Série KALLAX společnosti Ikea je oblíbená zejména proto, že s trochou fantazie lze z univerzálních policových dílů vytvořit prakticky jakýkoli kus nábytku. Jill, jedna z uživatelek Instagramu, díky nim vykouzlila malý kuchyňský ostrůvek, který lze využít i jako stolek.

Knihovna KALLAX, která je dostupná v mnoha různých variantách a barvách, je skvělým základem pro vytvoření něčeho z ničeho. Nedávno jsme psali, jak jej jednoduše proměnit ve stylovou polici na víno.

  • Proměnila skříň IKEA ve stylovou polici na víno. Může být váš za 200 PLN

Nyní jsme na internetu našli ještě působivější proměnu. Knihovna KALLAX se proměnila v opravdový kuchyňský ostrůvek s produktem, který můžeme koupit v Polsku za 199 PLN!

Jak vyrobit kuchyňský ostrůvek z knihovny KALLAX?

Jill se rozhodla, že knihovna bude základnou pro ostrov. Hned na začátku k němu přišroubovala čtyři stavitelné nohy o výšce 195 mm. Poté změřila všechny strany knihovny (již s nainstalovanými nožičkami) a na tři ze čtyř stran nalepila řádně nařezanou MDF desku.

Na něj zase nalepila lišty (také z MDF), čímž vznikl štuk. Celé to natřela barvou Valspar v odstínu Eggshell.

Na "nohu" později nainstalovala pracovní desku, kterou pokryla kontaktním papírem s mramorovým vzorem. Do volných míst na polici dala košíky na uskladnění. Na úplný závěr přidala ke kuchyňskému ostrůvku židle a voilà!

Na svém Instagramu Jill napsala, že stavba tohoto kusu nábytku byla jedním z nejpříjemnějších kutilských úkolů a vytvořila nový prostor v jejím domě, který umožňuje její rodině integrovat se a trávit více času spolu.

Čtěte také:

  • Koupila si dva pytle v Ikea a udělala z nich skříň. Stejný můžete mít za méně než 200 PLN
  • Pěkná zarážka na knihu. DIY

Zdroj: apartmenttherapy.com

Kategorie: