Teoreticky se uspořádání lednice zdá triviální. Co může být obtížné při vkládání produktů do chladničky? Ukazuje se, že existují určitá pravidla, která nám umožní vychutnat si jídlo i samotné zařízení déle a dokonce ušetřit místo.

Uspořádejte si ledničku – začněte plánováním nákupů!

Plánování nákupů, správa prostoru v lednici a správné skladování produktů jsou základní principy, které vám umožní používat zařízení správně, omezit plýtvání potravinami a žít ekologičtěji.Velmi důležitá je také teplota – neměla by být vyšší než 5 °C. Různé teplotní zóny uvnitř chladničky zajišťují optimální podmínky pro všechny potraviny. Chladničky jsou navrženy tak, aby vše mělo své místo, ale nejprve si odpovězme na jednu důležitou otázku:

Lednička - plná nebo prázdná?

V lednici musí vzduch cirkulovat. Z tohoto důvodu by neměl být přeplněn. Potraviny by se neměly dostat do kontaktu se zadní stěnou, jinak se zvýší teplota a to spotřebovává více energie a rychleji se kazí. Když je lednice naplněná až po okraj, je snadné zapomenout na některé produkty, větrací otvory se ucpou a energetická účinnost je nižší. V případě téměř prázdné lednice přístroj velmi pracně vychladí vnitřek (a pár možných produktů) a … stojí hodně. Možná zjistíte, že prázdná lednička není dostatečně studená nebo že choulostivé potraviny (např. hlávkový salát) zmrznou.Nejvíce se doporučuje naplnit ledničku do 2/3 - stojí za to usilovat.

Jak uspořádat produkty v lednici?

Nesprávné skladování potravin způsobuje jejich rychlejší zkažení a ztrátu kvality. Není však důležité pouze to, aby byl výrobek umístěn v chladničce - stejně důležité je místo, kde je umístěn. Proč? Různé zóny chladničky mají různé teploty. Některé produkty vyžadují nižší teplotu, jiné vyšší. Jak tedy optimálně uspořádat své potraviny, aby vydržely čerstvé co nejdéle?

  • Dvířka chladničky jsou nejteplejší zónou, proto je vhodné tam skladovat potraviny, které je třeba jen mírně zchladit (např. vejce, máslo, majonéza, hořčice). Ve spodní části dvířek je prostor na lahve, mléko, speciální oleje (např. dýňový olej) nebo nádoby s bylinkami.
  • Svršek jako ten s vyšší teplotou je určen pro výrobky, které vyžadují chlazení, ale neměly by být příliš studené - mléčné výrobky, zavařeniny a čerstvé hotové výrobky.
  • Střední část je vhodná pro předvařené potraviny a všechny potraviny, které je třeba po otevření uchovávat v chladu. Prostřední police jsou navíc tím pravým místem pro sýry, uzeniny, konzervy a hotové výrobky.

Doporučený článek:

Jakou ledničku koupit? Vybíráme nejlepší ledničku do domácnosti
  • Nejchladněji je v nejnižší přihrádce nad zásuvkou. Téměř v každé lednici totiž přichází chlad ze zadní stěny a padá podél ní. Zde chováme ryby, maso, drůbež a mořské plody – včetně předvařených. Za zmínku stojí, že ryby, mořské plody, kousky masa a kuřete je vhodné vyjmout z původního obalu (nevztahuje se na výrobky balené ve vakuu nebo v ochranné atmosféře) a skladovat v dobře uzavřené nádobě (plast nebo sklo) popř. v plastovém sáčku. Mleté maso, ryby, mořské plody a drůbež by měly být vždy připraveny do 24 hodin.
  • Vzhledem k ideální teplotě (8 až 13°C) a vlhkosti jsou zásuvky určeny pro skladování zeleniny a ovoce. Některé chladničky mají dvě zásuvky – v tomto případě se můžete setkat se dvěma různými doporučeními. Jedna z nich říká oddělit zeleninu od ovoce a vyhradit každou ze zásuvek pro daný typ produktů. Výjimkou jsou zde jahody, pro které jsou optimální podmínky podobné těm pro zeleninu. Druhá škola doporučuje vyčlenit spodní zásuvku na syrové maso a ryby a horní zásuvku na mixovanou zeleninu a ovoce. Je to proto, aby se zabránilo možnému kapání z živočišných produktů. Pokud se rozhodneme použít spodní zásuvku na maso, nezapomeňte ji často mýt. Hodně také záleží na naší stravě a na tom, zda jíme maso nebo ne. Máme zde tedy manévrovací prostor a výrobci nabízejí různá přínosná řešení, která vám umožní vyhnout se plýtvání potravinami a zároveň šetřit místo.

Existují také některé produkty, které by se neměly uchovávat v lednici. Tyto zahrnují nějaká zelenina (např. rajčata, brambory, cibule), citrusové plody, exotické ovoce (např. ananas, banán, avokádo, mango, papája, mučenka) a chléb.

MOHLO BY BYLO ZAJÍMAT:

  • Úklid kuchyně: čištění lednice aneb jak a čím vyčistit ledničku?
  • Skladování potravin: pravidla. Kuchyňské doplňky a úložné nádoby
  • Jak zařídit spíž? Dobré způsoby skladování potravin
  • Skladování zeleniny. Jak doma skladovat zeleninu?
  • Skladování ovoce. Jak doma skladovat ovoce?

Jak ušetřit místo v lednici, nebo nějaké užitečné vychytávky

Přeplněná lednička je noční můrou mnoha domácností. Výše uvedené rady může být obtížné dodržet, pokud se hrnec na polévku nevejde na správné místo, polička s mléčnými výrobky je přetížená a tuto skvostnou brokolici už do zásuvky na zeleninu nedáme.Rady a doporučení výrobců jdou stranou a převládá pravidlo „dám to tam, kde je místo“. Existují však způsoby, které nám lednici umožní nejen správně používat, ale také ušetřit místo.

Základním a nejoblíbenějším způsobem jsou nádoby na skladování potravin. Mohou být vyrobeny z různých materiálů - sklo, plast, silikon. Vždy si však ověřte, zda jsou certifikované a mohou přijít do styku s potravinářskými výrobky (symbol sklenice a vidličky na etiketě a obalu). Uzamykatelné kontejnery jsou k dispozici v různých velikostech a lze je stohovat. Šetříme místo a potraviny nevysychají a zůstávají déle čerstvé. Skvělým řešením jsou přídavné police do lednice, které lze namontovat i bez nářadí. Takové dodatečné prvky pomohou udržet pořádek a využít volný prostor. Užitečné jsou také organizéry, díky kterým můžeme seskupovat produkty a zajistit průhlednost obsahu naší lednice.Stojan na lahve může být praktickým doplňkem u modelů, které nejsou z výroby.

Čistota, plánování nákupů, dbát na datum spotřeby výrobků, skladování potravin ve správných zónách, naplnění lednice do 2/3 a používání užitečného příslušenství - to je recept na správnou správu lednice a její obsah, který nám zaručuje efektivní a dlouhou životnost zařízení i potravin.

Kategorie: