Jak moudře a esteticky krmit ptáčky v zimě? Chcete-li udělat z vrabců a sýkor opravdovou zábavu, podívejte se na naši sérii UDĚLEJTE SÁM. Ukážeme vám, jak vyrobit přívěsky z ptačích semínek KROK ZA KROKEM!

KROK 11: Naplňte formičky fazolovou pastou.

Rád pečete cukroví a máte spoustu forem na jeho výrobu, ale novoroční předsevzetí vám nedovolí péct každý den. Použijte formičky a vyrobte přívěsky z ptačích semen. UDĚLEJTE TO SAMI a my vám KROK ZA KROKEM ukážeme, jak vyrobit přívěsky z ptačích semínek.

MÍSTO KRMÍTKA! Přívěsky z ptačích semínek: materiály

Materiály potřebné k výrobě přívěsků z ptačích semínek:

želatina, sklenice horké vody, sklenice vyloupaných slunečnicových semínek, sklenice ovesných vloček, sklenice obilných zrn, brčko, formičky, nůžky, stuha, miska.

Přívěsky z ptačích semínek: KROK ZA KROKEM

Přívěsky z ptačích semínek KROK 1

Do misky nalijte šálek horké vody, dostatečně horké, aby se rozpustila želatina. Poté nechte rozpuštěnou želatinu pár minut odstát, dokud není želatina stále tekutá, ale ne horká.

Přívěsky z ptačích semen KROK 2

Do vychladlé želatiny nasypte všechna semínka, kterými chcete ptáčky nakrmit. Kromě těch, které jsme navrhli, můžete přidat vařené jáhly, pohanku, kroupy a ořechy. Všechny ingredience smícháme tak, aby konzistence byla kompaktní.

Přívěsky z ptačích semen KROK 3

Připravte si místo, kam vložíte formičky naplněné zrnky. Může to být plech vyložený pečicím papírem. Formičky položte na plech a naplňte je semínkovou pastou. Nebojte se, že želatina začne vytékat z formiček. Po zavadnutí stačí odříznout z formy. Nakrájejte slámu na několik kusů a vložte je do každého středu formy. To usnadní zavázání stuhy do přívěsku.

Přívěsky z ptačích semen KROK 4

Po ztuhnutí želatiny vyjměte přívěsky z formiček. Přes otvory slámy zavažte stuhu. Hotovo!

Kategorie: