Přemýšlíte, jak vyrobit vánoční přání pro své blízké? Vánoční přání - vyrobená metodou kutilů - udělají obdarovaným spoustu radosti. Takové barevné vánoční přání s přáním bude pěkným doplňkem k dárkům. Podívejte se na naše výukové video!

Vánoční přání se stala trvalou součástí naší tradice. V Udělej si sám představujeme nápady na vánoční přání. Vlastnoručně vyrobené jistě obdarovaného potěší více než podobné hotové výrobky koupené v obchodě. A kutilská práce nám také udělá velkou radost.Přečtěte si naše tipy a podívejte se na VIDEO návod, jak vyrobit vánoční přání.

Jak vyrobit vánoční přání? Potřebný materiál

K výrobě první karty budete potřebovat kousek barevného papíru nebo kartonu, barevný filc a také doplňky jako stuhy, hotová očka, flitry. Můžeme je koupit v galanterii a papírnictví. Dále budete potřebovat lepidlo a nůžky. Navíc můžeme připravit jakékoliv, oblíbené i drobné ozdoby, které lze na přání nalepit.

Vánoční přání se Santou krok za krokem

Na prvním vánočním přání bude Santa a vánoční stromeček. Použijeme barevný filc - bílý, červený a zelený. Jednotlivé části Ježíškova oblečení vystřihneme a položíme na papír. Ze zelené plsti pak vystřihněte tvar vánočního stromku. Když jsme si jisti, že jsme již vystřihli všechny prvky postavy, můžeme přistoupit k jejich slepování. Nejprve slepíme všechny prvky Santy a teprve potom to celé připevníme na kartu.Ozdobte vánoční stromek barevnými doplňky. Horní okraj vánočního přání je potřen lepidlem a zakončen stužkou.

Jak vyrobit vánoční přání s andělem?

" Druhá kartička kutila bude elegantnější - s andělem. Ideální jako dárek pro tetu nebo babičku. K výrobě tohoto vánočního přání použijeme další tvrzený karton - tentokrát s okénkem. Potřebujeme také obrázek, který nalepíme do středu přání – v tomto případě to bude hotový obrázek anděla. Dále budete potřebovat stuhu, barvy na malování listů cesmíny, štětce a lepidlo."

Vyberte figurku anděla správné velikosti, aby se vešla do okna. Odstřihněte příslušný kousek zlaté stuhy a přilepte kolem okna s andělem. Nalepte obrázek s andělem do středu vánočního přání. Na jeho okraje, na vnější stranu papíru, namalujeme zelenou cesmínu a barevné plody. Vánoční přání můžeme napsat přímo pod postavičku anděla.

Návod na vánoční přání krok za krokem VIDEO

Pokud si nejste jisti, jak vyrobit vánoční přání, podívejte se na video, kde opakujeme všechny výše popsané kroky. Santa a vánoční stromeček nebo krásný anděl - co si vyberete?

Vánoční dekorace ve skandinávském stylu. DIY: video krok za krokem

Agnieszka Malec, stylistka z Urzadzamy.pl, ukazuje, jak snadno vyrobit nenáročnou, moderní vánoční dekoraci ve skandinávském stylu. Potřebujete jen pár plechovek, pár svíček, trochu mechu (z legálního zdroje, např. ze zahradnictví), tři hyacinty a hrst doplňků. Podrobnosti a návod v našem DIY videu.

Eko vánoční přání, nebo recyklované DIY

K výrobě vánočního přání vám postačí barevný časopis, kousek kartonu, pravítko, nůž na papír, případně nůžky, rychleschnoucí lepidlo a tužka.

Nejprve si z kartonu vystřihneme přáníčko.Řezné linie nakreslíme tužkou z pravítka. Poté pomocí vykrajovátka na papír vystřihněte požadovaný tvar vánočního přání (čtverec, obdélník). Přání je přehnuté, tak aby se karton ohýbal rovnoměrně na ose symetrie, pouze ho mírně ořízneme.

Další krok - na horní stranu přání načrtneme vánoční motiv. Nejlepší je zvolit jednoduchý, protože se snadno stříhá. To je zvláště důležité, když jsme nezkušení. Tématem může být například vánoční stromeček nebo hvězda. Motiv z pravítka vystřihneme papírovým nožem.

Nyní je čas na pozadí. Přání s vystřiženým motivem přiložíme k fotografii z barevného časopisu (nemusí být s vánoční tématikou, může být s abstraktní). Fotografie bude vidět ve vyříznutém tvaru, proto dbejme na pěkný rámeček fotografie. Tužkou obkreslete horní stranu přání na fotografii a vyřízněte nožem. Naneste lepidlo na spodní stranu fotografie a přilepte ji na vnitřní stranu karty. Zbývá napsat vřelá přání k srdci, vložit vánoční přání do pěkné obálky a poslat nebo takovou vánoční ozdobu položit na krb či poličku.

Další nápady na vánoční dekorace - FOTOGALERIE

Ručně vyráběné vánoční ozdoby jsou nejpříjemnější. Shromáždili jsme ty nejzajímavější DIY inspirace. Možná najdete něco dokonalého pro sebe?

Kategorie: