Zlatá skvrna pochází ze Severní Ameriky, přesněji z východní části USA. V Polsku se také vyskytuje jak v soukromých zahradách, tak v městských výsadbách. Patří do čeledi hvězdnicovitých (Asteraceae). Další jméno je zlatá hvězda.

Virginská zlatá skvrna

Vánoční zlatý spor - popis

Greengrass je trvalka s plazivým, kobercovitým habitem a pružnými, hustě olistěnými výhony. Dorůstá 15 až 30 cm na výšku a až 1 m na šířku. Vejčitě eliptické listy s pilovitým okrajem jsou umístěny na dlouhých řapících.Charakteristickým znakem rostliny je dlouhé a bohaté kvetení, které může trvat od května do září (vše závisí na povětrnostních podmínkách). V tuto dobu je rostlina obsypána intenzivně žlutými, obvykle 5-6 okvětními květy.

Zlatovka dětská - podmínky pěstování

Zlatá skvrnitost dobře roste na plném slunci i v polostínu. Ideální pro něj bude úrodná, vzdušná a dosti vlhká půda. Čím lepší vlhkost (ale se vzdušnou půdou), tím déle je rostlina schopna v dané sezóně produkovat a produkovat květy. Rostlina je zcela mrazuvzdorná, takže ji lze snadno vysadit i v našich klimatických podmínkách.

Greengrass - péče

Greengrass je velmi vděčná rostlina. Pokud mu zajistíme vhodné půdní podmínky, nebude vyžadovat intenzivní péči. Zálivka je důležitá zejména v období sucha. Pokud nám záleží na větších květech, vyplatí se rostlinu čas od času posílit vícesložkovým minerálním hnojivem.Goldenspore se snadno množí dělením rostliny nebo semeny.

Dětský zlatobýl - aplikace

Zlatovka je vhodná do malých i velkých zahrad. Rychle a hustě pokryje volná místa, může být zajímavým pozadím pro vyšší rostliny. Dobře se jí bude dařit vysazená na nízkých falcích a poblíž zdí a kamenů. Pokud mu zajistíme správné půdní podmínky, může růst i v nádobách, ty by však měly být široké a dosti mělké. Goldenspore je zajímavým a zářivým prvkem zahrady díky svým jasným a dlouhotrvajícím květům.

Poziceslunečno
Okrasná rostlina slisty/jehly
Vlhkost půdyvlhký
Pozicepoloviční stíny
Okrasná rostlina skvětiny
KategorieTrvalky
Datum květuV - IX
EvergreenNe
Výška15cm - 30cm
Zalévánístřední
Barva listů/jehličízelená
Barva květůžlutá
Plátekcreeping

Kategorie: