Lewisův jasmín byl objeven v Kanadě. V Polsku se pěstuje jako okrasná rostlina. Patří do čeledi hortenziovité (Hydrangeaceae).

Lewisův jasmín

Lewis Jasmine - popis

Jaśminowiec Lewis je opadavý keř s kulatým, vzpřímeným a mírně rozložitým habitem. Dorůstá do výšky 2,5 m. Stonky jsou tuhé, u dospělých jedinců mají vnější výhonky tendenci mírně visit. tmavě zelené listy jsou elipsovitého tvaru, na konci špičaté. Období květu, stejně jako ostatní jasmíny, je v červnu a červenci.Květy mají čtyři bílé okvětní lístky a zlatožluté prašníky, jsou středně velké, vydávají jemnou příjemnou vůni (intenzivnější je v teplých slunečných dnech). Obvykle jsou uspořádány na výhonech ve shlucích po 3-4 kusech. Lewisův platan je medonosný druh, dychtivě navštěvovaný hmyzem.

Lewis jasmín - podmínky pěstování

Lewisův jasmín se hodí na slunná nebo polostinná místa. V těch zcela zastíněných může vytvářet méně květů. Substrát by měl být středně úrodný, vzdušný, s reakcí od neutrální až po mírně zásaditou. Nejlepší je dobře odvodněná půda, ale dobře se jí daří i v jílovité půdě. Je odolný vůči suchu a mrazu.

Lewis jasmín - péče

Jednou za čas se vyplatí jasmín ostříhat, odstranit starší a poškozené výhony a také narušit tvar keře. Takový řez se však provádí jednou za pár let. Jasmín po takovém ošetření rychle regeneruje.Není citlivý na přehánění. Množí se dřevitými řízky. Rychle se přizpůsobuje, takže je docela snadné získat exempláře potomků.

Lewis zimolez - aplikace

Lewis jasmín vypadá velmi dobře na domácích zahradách, ale i v parcích a městské zeleni. Dobře se mu daří i v živých plotech. Dodává zahradám naturalistický charakter. Rychle roste a dá se s úspěchem použít k zakrytí nevábných míst na zahradě.

>>Viz také:

  • jasmín
  • syringa malolistá
  • syringa bez vůně
Poziceslunečno
Vlhkost půdystředně vlhké
Okrasná rostlina slisty/jehly
Pozicepoloviční stíny
Okrasná rostlina skvětiny
Výškado 1,5 m
KategorieOpadavé keře
Datum květuVI - VII
EvergreenNe
Barva květůbílá
Zalévánístřední
Barva listů/jehličízelená
Plátekstretchy
Plátekvychovaný
Plátekkulatý

Kategorie: