Nymph papoušek doma

Věděli jste, že papoušci jsou ptáci, kteří jsou velmi připoutaní ke svému majiteli? Někteří volají po hlazení jako psi. Jsou opravdu velmi společenští a potřebují hodně lidské pozornosti, takže nejsou vhodné pro lidi, kteří hodně pracují a zřídka jdou domů. Nezapomeňte zjistit, jak se správně starat o papouška, který je dlouho žijícím ptákem.

V domácím chovu se nachází mnoho druhů papoušků. Níže jsou uvedeny některé z nejčastějších.

Druhy papouška: papoušek nymfa

Nymph papoušci pocházejí z Austrálie. Vyznačují se oranžovými skvrnami na tvářích a jasnými, opeřenými špičkami. Jsou to velcí ptáci, jejich tělo a délka ocasu je asi 28-31 cm. Nymfy jsou velmi inteligentní a společenské. Rychle se naučí napodobovat různé zvuky.

 • Klec na kohoutky by měla být velká, protože šelmy jsou velké a pohyblivé ptáky. Je to dobrý nápad zřídit voliéry venku v létě, s možností ochrany papoušků před změnami počasí. Voliéra by měla být na stinném místě.
 • Kolik žije papoušek nymfa? Doma žije asi 15-20 let.

Papoušek papoušek

Papoušky jsou z Jižní Ameriky. Jsou to opravdu velcí ptáci, jejichž délka spolu s ocasem dosahuje asi 46-95 cm. Ara ararauna je druh, který lze snadno zkrotit. Žijí dobře s ostatními jedinci a kupují si vlastní, je dobré vybrat si ten, který vyrostl ve stádě - bude snazší ho zkrotit.

 • Papoušek klec - papoušek bude vzhledem ke své velikosti potřebovat opravdu velkou klec. Skvělým nápadem by bylo vytvořit voliéru - papoušek by měl být schopen volně se pohybovat v kleci, aniž by narazil na křídla na zdi. Spodní část klece by měla být pokryta pískem - papoušci různých druhů milují být tam.
 • Kolik živých papoušek? Je to dlouho žijící pták, který může žít až 50 let.

Vlnitý papoušek

Vlnité papoušky pocházejí z Austrálie. Vyznačují se štíhlým tělem a malou velikostí (asi 18–20 cm). Při výběru papoušek vezměte v úvahu nej spontánnější, což znamená, že jsou zdraví.

 • Klec pro papouška by měla být střední velikosti, aby se papoušek mohl volně pohybovat, aniž by narazil do okrajů klece. Klec musí být také vybavena hřady, aby na ně mohl papoušek skočit.
 • Jak starý je andulka? Žije doma asi 15 let.

Papoušek šedý

Africký papoušek šedý pochází ze střední Afriky. To jsou opět velcí papoušci, dosahující délky (včetně ocasu) asi 30-34 cm. African Grey vyžadují zvláštní péči a pozornost, protože jsou velmi připoutáni k majiteli a zanedbané mohou upadnout do deprese. Zajímavé je, že si často vyberou jednoho majitele a stanou se agresivními vůči jiným lidem. African Grey napodobují lidskou řeč.

 • Africká klec - jako v případě papouška a nymfy by měla být klec co největší, aby se pták mohl volně pohybovat.
 • Jak starý je africký papoušek? Ještě déle než papoušek! Africký šedý strom žije až 60 let.

Alexandrine papoušek

Existuje mnoho druhů alexandretty (pocházejících z oblastí Asie). Nejoblíbenější jsou zvoněné alexandrettes a větší. Rádi napodobují lidskou řeč a jsou velmi inteligentní. Větší alexandretta je velmi velký pták s délkou těla s ocasem asi 58-62 cm. Prstencový papoušek dosahuje délky asi 40 cm.

 • Klec Aleksandretta - kvůli své velikosti vyžadují tyto papoušky klece nebo voliéry s minimální délkou 5 metrů.
 • Kolik alexandrettes žije? Žijí doma asi 25-30 let.

Kakadu papoušek

Kakadu pochází z Austrálie, ale nachází se také v Tasmánii, Malajsii a Nové Guineji. Odrůda, která se nejčastěji vyskytuje v Polsku, tj. Kakadu žlutohnědý, je pták dosahující délky přes 50 cm. Jeho charakteristickým rysem je velká čelenka. Kakadu není snadné chovat - mají velmi silný zobák, takže potřebují silnou klec. Připevňují se k majiteli a žárlí na něj. Jsou velmi inteligentní, ale ponechají-li sami, snadno se dostanou do deprese.

 • Kakadu klec žlutý - velký (minimálně 5 m) a velmi odolný. Spodní část musí být pokryta pískem.
 • Kolik živého kakadu? Mohou žít až 50-60 let.

Amazonský papoušek

Amazonky jsou mnoho druhů papoušků. Nejoblíbenější jsou amazonky se žlutými a modrými očima. Jsou to velmi inteligentní ptáci, kteří bijí jiné druhy, pokud jde o jejich schopnost napodobovat lidskou řeč. Vyznačují se větší odolností vůči stresu. Stejně jako ostatní papoušci milují kontaktování svého opatrovníka. Velikost amazonů se liší v závislosti na druhu.

 • Klec na amazony - velká voliéra bude fungovat nejlépe.
 • Jak dlouho žije papoušek Amazonky? Tito papoušci žijí asi 40-50 let.

Kozí papoušek

Vyskytuje se také pod jinými názvy: papoušek červenozobý, papoušek novozélandský nebo papoušek modrooký. Dosahuje délky asi 27 cm. Tento pták je dostatečně přátelský, aby mohl být umístěn do jedné voliéry s papoušky. Kozí papoušci jsou velmi společenští, milují kontakt s lidmi. Je lepší je držet pohromadě nebo větší stádo, aby se necítily osamělé.

 • Kozí papouška - měla by být co největší, aby měl papoušek šanci létat. Zde fungují tzv. Zahradní voliéry.
 • Jak dlouho žije kozí papoušek? Asi 6 let.

Co papoušci jedí?

Papoušci si mohou koupit hotové směsi dostupné v obchodech s domácími zvířaty. Navíc, tito barevní, exotičtí ptáci, jako jsou zelenina, ovoce a zelenina. Také jedí rýži, kukuřici a různá zrna. Stálý přístup ke sladké vodě je velmi důležitý - žízniví ptáci hodně trpí.

Papoušci by neměli dostat avokádo, rebarbora, cibuli, česnek, pór a pažitku.

Papoušek: cena

Kolik stojí papoušek? V závislosti na druhu, od několika stovek zlotých do několika tisíc zlotých. Výjimkou jsou andulky, které si můžeme koupit za několik desítek zlotých za kus. Pro srovnání - papoušek papoušek stojí od 1500 do 9000 PLN.

Zajímavý fakt - rovnátka pro papouška

Papoušek rovnátka získávají stále větší popularitu. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení jsou vhodné nejen pro velké papoušky, ale i pro menší. Když je pták velmi krotký, postroj se používá k vytlačení papouška ven. Je velmi důležité, aby si mladí papoušci zvykli na postroj a udělali to velmi jemně, aby nedošlo k poškození křídel. Díky podvazkům si budeme moci vzít na procházku papouška, například na rameno. Flexibilní (žádná jiná možnost) vodítko umožňuje ptákovi volně létat. A slunce bude mít příznivé účinky na jeho zdraví!

Ptačí rádio - ozdobné motivy, které dávají křídla

Zvířecí motivy v interiéru

Teplo tropů - exotický interiér je stále horký

Kategorie: