Moderní nástěnné lampy na dlouhých pažích v pouzdře z nerezové oceli mohou potěšit moderní ložnici.

Ve zdi visely lampy, vrhaly jemné světlo z pařížských scén a foyerové stěny se rychle usadily v soukromých bytech. Nástěnné lampy dodnes neztrácejí na oblibě, zejména tam, kde chceme dosáhnout zvláštní nálady. K těmto místům rozhodně patří spací prostor. Poradíme vám, jak si vybrat ložnice pro vaši ložnici.

Monssieur Quinquet a jeho lampa

Vynález lampy s postranním hořákem (tj. Umístěn na straně místo nad nádrží) je způsoben Antoine Quinquet. To byla boční poloha hořáku, která umožňovala namontovat lampu na zeď. Způsob výroby světla se změnil, lampa byla (a také název).

Popularita svítidla je pravděpodobně způsobena vlastnostmi odraženého světla. Světlo, které nesvítí přímo, ale odráží se například od stěn, je „měkčí“, příjemné pro oko. Tento typ lampy neosvětluje místnost tolik jako přímé světlo, ale není to vždy nutné.

Sconces mohou být perfektním doplňkem obecného osvětlení v ložnici.

Ložnice na ložnice. Správná volba

Měkké, odražené světlo je velmi dobrou volbou pro ložnici. Večer, těsně před spaním, nás slabé světlo jemně povede ke spánku, aniž by po jednom dni unavilo oči. Nemusíme se však omezovat pouze na nástěnné lampy.

Jsou chvíle, jako je úklid, kdy je v ložnici potřeba obecné světlo. Nic nám nebrání v instalaci silné stropní lampy v ložnici. Pojďme na to nainstalovat samostatný obvod připojený k samostatnému konektoru.

Také svítidla lze rozdělit do několika podskupin, například pro postupné vypnutí jednotlivých sekcí a před spaním ponechat nad čelo postele pouze jemné dvě lampy. Můžeme také řídit intenzitu světla, které vytéká z nástěnných lamp ve fázi výběru modelu. V této záležitosti máme obrovský výběr.

Stínidlo směřující dolů, pokud do něj namontujeme žárovku, poskytne světlo ideální pro večerní čtení.

Jaká nástěnná svítidla byste si měli vybrat?

Od vynálezu nástěnných lamp už bylo dost času na to, aby nabíraly nespočet tvarů a typů. Při výběru nástěnných lamp pro ložnici, které se snaží lampu nejlépe přizpůsobit celkovému uspořádání, věnujte pozornost materiálu, ze kterého je vyrobena, stupni rozptylu světla a teplotě barev.

Na trhu jsou dostupné nástěnné lampy z různých materiálů. Nástěnné lampy vyrobené z mléčného skla jsou klasickou volbou. Někdy je to malované sklo. Takové lampy budou fungovat jak v interiérech stylizovaných na belle epoque, tak v moderních jako charakteristický přízvuk.

V moderních interiérech, ale také v eklektických ložnicích, jsou kovové nástěnné skříňky běžnou volbou. V závislosti na vašich potřebách máme na výběr spotřebiče z nerezové oceli (lesklé i kartáčované), jakož i měď nebo mosaz.

Kromě toho najdeme nástěnné lampy vyrobené z plastu nebo dřeva. Výběr materiálu však nekončí dilema spojená s výběrem nástěnných svícnů pro ložnici. Mezi typy nástěnných svítidel v hodnotě nejméně tří.

Který typ nástěnné lampy je nejlepší?

Když uslyšíme „svícen“, obvykle si představujeme jeden ze dvou klasických typů svícnů: buď s klasickým materiálem stínítko nebo půlkulatou sklenici mléka. Oba jsou stále populární a poskytují konstantní, měkké a ne příliš silné, náladové osvětlení.

Obdélníky na nastavitelných ramenech ve tvaru stolních lamp rostou na popularitě. Tato konstrukce umožňuje nasměrovat světlo v libovolném zvoleném směru, a tak použít nástěnnou lampu pro různé potřeby.

Před nákupem a instalací je obtížné zkontrolovat konečnou barevnou teplotu světla. Závisí to nejen na lampě, ale také na použité žárovce a barvě stěny, na které je zeď připevněna. Je však dobré se pokusit odhadnout konečnou barvu, aby se dosáhlo požadovaného účinku.

Obrázky a grafika do ložnice

Moderní a klasické lustry pro ložnice

Kategorie: