Před spaním četli nahlas kuchařky a kupovali televizi jen proto, aby sledovali návrh interiéru a programy vaření.

Může to být u nás přísnější než u ostatních, ale je to naše hnízdo. Nepotřebujeme další - říkají Marta a Janek ve Varšavě jednotně.

Několik let žili v krásném domě z dvacátých let, který postavil pradědeček Janek. Vystoupili z ní a vzali s sebou jen několik talířů od Włocławka. Považovali přesouvání položek z jednoho místa na druhé za podvod. Preferovali nový byt, aby napsali svůj vlastní příběh. Marta se na to připravuje už dlouhou dobu. Celá léta sbírala okouzlující ozdoby do lepenkových krabic pro nový byt - je to šálek, je to kávová konvice, je to krajkový ubrus. Když je po nastěhování přesunula ven z krabic, ukázalo se, že se usadily.

Zvrat osudu

Dodnes si pamatují večer před téměř deseti lety, když na Silvestra stáli u stejného okna, kde dnes jedí snídani. Potom si mysleli, že na takovém místě mohou žít. V té době patřil byt Jankovině sestřenici a poslední den roku sledovali její kočku a obdivovali ohňostroj mimo okno. Osud chtěl, že teď jsou doma, a řešení navržená předchozím majitelem, jako je kuchyň na zakázku, prostorná knihovna v obývacím pokoji nebo podlaha z černého dřeva, milovala stejně jako jejich vlastní.

Skandinávské inspirace

Nápady do interiéru dělají Martha, ale jejich realizace spočívá na Jankovi. Nabídka IKEA se jí vždy líbila, v dětství lovila kultovní katalogy. Nenechte se urazit, když je někdo porovná
dům pro prodejnu. - Máme rádi nábytek a doplňky od IKEA, můžete je vidět na každém kroku - vysvětluje. - Umožňují nám maximalizovat využití malého prostoru a zároveň jsou hygge - dodává. A přestože jim někdy chybí výtah nebo shon přicházející z rušné ulice, říkají, že nikam nepůjdou.

Kategorie: