Design kuchyně: zajímavá řešení a neobvyklé nápady dělají z kuchyně osobitý styl. V uspořádání kuchyně je to nejdůležitější. Podívejte se na nejlepší návrhy kuchyní: INSPIRACE, FOTOGALERIE.

Zajímavé návrhy kuchyně nemusí být nutně všude - budovy, nábytek, obklady stěn a podlah musí být sofistikované a drahé. Naopak. Působivé uspořádání kuchyně může být „založeno“ na typickém, hotovém nábytku. Jedinečnost těchto kuchyňských vzorů dodá například výrazná barva stěn, nové čela skříně nebo osvětlení, které fascinujícím způsobem zvýrazní sbírku jídel na místě nebo krásně zobrazí jídelní kout.

Stojí za to dodat, že paradoxně čím složitější je interiér, tím více je design kuchyně může být zajímavější. Stojí za to využít potenciál tvaru místnosti, obtížných úkosů, neobvyklých materiálů nebo v moderní kuchyni starý kus nábytku. Někdy je myšlenkou „bláznivé“ kuchyně její neobvyklá čtvrť, například … bazén. Aby se z nevýhody stala výhoda, stojí za to strávit dlouhý okamžik přemýšlením o tom, co chceme, co potřebujeme a co se nám líbí. Dobrý design takové neobvyklé kuchyně nám poskytne potěšení, když v ní zůstaneme, a v jiných vzbudí obdiv nebo prohlášení: nemyslel bych na to …

KUCHYNSKÉ PROJEKTY „objevují“ neobvyklý nábytek, barvy a nápady

Můžeme vytvořit kuchyň spojenou s obývacím pokojem, ale … zavřenou. Jak na to Design kuchyně by měl zahrnovat ostrov, následovaný vysokými budovami s potřebnými úložnými prostory a domácími spotřebiči, s možností úplného uzavření jejich čel tak, aby to vypadalo jako skříň ve skříni nebo hale. To je velmi dobré řešení pro ty, kteří se neradi dívají na kuchyňské spotřebiče, když nevaří nebo když často mají hosty. Poté použijí kuchyňskou desku a zbytek je pro hosty prakticky neviditelný. Opakem je zvýraznění jednotlivých kuchyňských zón různými barvami. A to se silnými barvami převzatými z děl Pieta Mondriana. Je-li naše kuchyň malá příloha v obývacím pokoji, dejte ji do spodní části staré příborníku, která samozřejmě bude správně zajištěna, bude fungovat jako spodní skříňky. Jak se ukazuje, existuje tolik možností, jak realizovat „zakřivenou“ moderní kuchyni, jako jsou atypické interiéry, nábytek nebo dokončovací materiály. Jediným limitem je opravdu jen naše představivost. Zajímavá řešení nemusí být drahá, nápad je nejcennější!

Doporučujeme: 10 nápadů na moderní BYDLENÍ S KUCHYNOU. FOTKY a uspořádání >>>

KUCHYNSKÉ PROJEKTY: co přidat do standardních skříní

Často stačí natřít zeď nad pracovní deskou v intenzivní barvě (barva určená do kuchyně - odolná vůči vlhkosti a skvrnám), aby se návrhy kuchyní rychle změnily v různých stylech. Bílá, žlutá, oranžová, zelená, fialová, modrá bude fungovat v moderních kuchyňských zařízeních. Ve stylu vintage kuchyně, např. Růžové, červené, v provedení kuchyně Provence - bílé a pastelové barvy. Stěna nad pracovní deskou v kuchyni může být také pokryta vzorovanou vinylovou tapetou odolnou proti drhnutí. Design kuchyně se také zcela změní, když vyměníte čelní strany skříně. Dýha se silným vzorem dřeva, ocel, lakovaná bílá nebo černá jsou nyní velmi módní. Typické návrhy kuchyní také projdou metamorfózou, když je oživíte pomocí barevných spotřebičů, jako je růžová nebo krémová lednička ve tvaru 50. let 20. století. Dobré návrhy kuchyně musí mít také pěkné osvětlení. Energeticky úsporné LED pásy a reflektory jsou skvělé.

Přečtěte si také: Retro kuchyňské vzory. Jak zařídit vinobraní kuchyni? >>>

Moderní kuchyně se zlatými akcenty

KUCHYNSKÉ PROJEKTY v neobvyklém tvaru

Neobvyklý tvar kuchyně nás někdy způsobuje nespavost. Zdá se, že takový kuchyňský interiér nemůže být smysluplně a ergonomicky navržen. Často se však ukazuje, že bez řešení není situace. Nejvhodnější je samozřejmě kuchyň ve dvou pravidelných řetězcích nebo ve tvaru písmene L nebo U. Konstrukce kuchyně v tupém úhlovém plánu, tj. Obcházení úhlů, však může být také funkční a zajímavě uspořádaná. Někdy se však nelíbilo, protože šikmé závěsné skříňky se ukázaly být nejsilnějším bodem uspořádání kuchyně. Pak to stojí za to, podle pravidla: pokud nemůžete něco skrýt, zobrazit, zdůraznit zajímavým opláštěním, například cihla tak populární. Pokud jsou však zkosení vysoké, můžeme je uspořádat pomocí polic pomocí maximálního tvaru a výšky stěny. Na trhu existuje stále více připravených řešení tohoto nepohodlí.

KUCHYNSKÉ PROJEKTY: jak se dostat ze systému

Při navrhování kuchyně je důležité se znovu podívat na typická řešení, jako je použití regálů místo horních skříní nebo výškových budov s ostrovem namísto tradiční řady stojanů a závěsných skříní. Jídelní stůl může být rozšířením pracovní desky a v kuchyňských vzorech s malou plochou byste měli přemýšlet o patentech, jako je Zásuvka pracovní desky se posune do budovy.

Také si přečtěte: Zajistíme pohodlný jídelní kout od IKEA: kuchyňské stoly a židle >>>

Kuchyně s ostrovem - pohodlné a elegantní

KUCHYNSKÉ NÁVRHY ve stylu panství: přírodní materiály a starožitnosti

Zámecká kuchyně je především základna ve formě světlých stěn, přírodních materiálů (dřevo, cihla, hlína) v zemitých a starožitných barvách nebo staromódních předmětů jako ozdobných doplňků. Použití mnoha přírodních materiálů při uspořádání tradiční kuchyně navozuje příjemná spojení s idylickým venkovským domem nebo polským zámkem z 19. století. Tradiční charakter (a útulnost!) Takového interiéru přidává především dřevo v teplých odstínech - na kuchyňské desce, čelách skříněk, vyřezávaných lavicích nebo obkladech stěn. Staré čalounění z cihel a kůže a nábytek z tepaného železa s ním dokonale ladí. Zděná základna pracovní linky, stejně jako jiné prvky tradičního uspořádání kuchyně, může zůstat nedokončená - styl panství nevyžaduje od nás dokonalost, naopak - čím přirozenější, tím lepší! Pokud dáváte přednost použití keramických dlaždic, vyberte nejneutrálnější (nejlépe bílé) jednoduché dlaždice. Cihlová barva, teplá béžová, odstín dubové kůry - to jsou barvy, které budou fungovat na podlaze. Doplněním známé atmosféry budou dekorace ve formě rodinných suvenýrů, obrazů, starých jídel a ozdobných figurek. K lovu dekorací, které jsou ideální pro panskou kuchyni (hliněné hrnce, patinované zlaté rámečky, mosazné hrnce a pánve, vyšívané ubrusy, ubrousky a žárlivost), stačí několik návštěv na bleších trzích. Zavěste věnce ze sušených hub, česneku a ovoce, které označí staromódní, idylickou povahu uspořádání kuchyně.

Viz také: Jak nakupovat dlaždice do obývacího pokoje, kuchyně a koupelny: Průvodce KROK ZA KROKEM >>>

Jak zařídit kuchyň? FOTOGALERIE

Pokud stále nevíte, jak vyzdobit kuchyň, nezapomeňte si prohlédnout naše fotogalerie. Najdete v nich spoustu nápadů a inspirací!

Kuchyně s dlažbou metra

Kuchyně s dekorativní stěnou

Kategorie: