V dobře vybavené a funkční kuchyni nesmí chybět dřezový kohoutek. Espacio je funkční stojanová dřezová baterie s otočným výtokem s dlouhým dosahem, který umožňuje pohodlné mytí nádobí. Její paže místo tradičního oblouku je ohnuta v pravém úhlu a díky tomu vyniká kromě zajímavých výhod i zajímavá konstrukce baterie. Espacio byl vybaven keramickým regulátorem a potažen chromovým povlakem. FERRO, www.ferro.pl

Kuchyň je takový interiér v bytě, kde jsou úpravy a vybavení obtížné a drahé. Proto si při uspořádání kuchyně dávejte pozor na chyby v jejím uspořádání. Vyberte si dobrý design kuchyně, díky kterému bude interiér pohodlný a příjemný.

Kuchyňské vybavení vyžaduje opravdu dobrý design. Uspořádání kuchyně, výběr materiálů a vybavení, uspořádání kuchyňského nábytku - všechny tyto prvky jsou nejlépe naplánovány ve fázi návrhu. Potom máme příležitost spolupracovat s architektem na vytvoření takového uspořádání, které bude nejblíže našim představám o dokonalé kuchyni. Zkontrolujte, jak posoudit, zda máte dobrý design kuchyně .

Design kuchyně bez chyb

Při uvádění do provozu kuchyně nebo kuchyně si pamatujte, že v kuchyni jsou také stěny, podlahy, pracovní desky a nábytek. Tyto prvky musí v uspořádání kuchyně tvořit souvislý celek. Moderní kuchyně je nejmenší dekorace a nejfunkčnější řešení. Jedním z nejmodernějších materiálů je sklo. Sklo v moderní kuchyni dobře funguje na zdi, na čelních stranách skříní, jako police. Pokud se rozhodneme pro design kuchyně pro sklo, lze jej kombinovat se dřevem, hladkými laky, kameny. Chceme-li, aby byla kuchyně moderní, vyplatí se vybrat hladké geometrické čela nábytku bez viditelných držadel.

Moderní kuchyně má také rád beton. Laminátové desky mohou mít skvělé betonové textury a část stěny může být lemována tenkými betonovými panely, které podporují syrový, průmyslový dekor moderní kuchyně. Vypadají také dobře v moderní kuchyni v podkroví, stěny jsou drsné, nenatřené - předstírají, že jsou syrové. Na tomto pozadí vypadá moderní kuchyňský nábytek krásně.

Podívejte se na módní kuchyňské mozaiky na rozdíl od jiných:

Jaký design kuchyně byste si měli vybrat?

Nejjednodušší způsob je samozřejmě vytvořit design kuchyně v novém bytě, který jsme koupili v nezměněném stavu. Poté je snadné přizpůsobit interiér kuchyně vašim potřebám. Když se přestěhujeme do stávajícího domu nebo bytu, před objednáním nového kuchyňského nábytku a spotřebičů, měli bychom zkontrolovat, zda vynalezené uspořádání kuchyně nám poskytne pohodlí - a případně naplánovat další.

Nový design kuchyně může někdy vyžadovat velké změny, jako je například úprava rozložení stěny nebo umístění některých otvorů. Někdy se zdá, že kuchyně před nábytkem je prostorný interiér, ve kterém bude snadný prostor pro všechny plánované spotřebiče, a ve fázi uspořádání kuchyně se najednou ukáže, že je naprosto nekonzistentní. Navzdory zdánlivě nadbytku volného prostoru není možné chladničku vložit a většina zařízení po instalaci vypadá bezkonkurenčně. Takové nepříjemné překvapení může znamenat, že na začátku došlo k chybě designu - navržené uspořádání kuchyňského nábytku a vybavení nezohlednilo omezení a podmínky místnosti.

Při uspořádání kuchyně a vývoji designu můžete předpokládat, že čím neobvyklejší je interiér (s nepravidelným tvarem, s velkým počtem otvorů), tím netradičnější by mělo být jeho zařízení. Při vývoji designu kuchyně nestojí za to obávat se neobvyklých řešení, stačí si uvědomit, když experimentujete, že kuchyně je pracovní místnost, takže musí být funkční.

Design kuchyně s ostrovem: cihla na zdi v interiéru

Nastavení kuchyně a nastavení kuchyňského nábytku

Každý design kuchyně musí zohledňovat ergonomii kuchyně. Tyto zásady designu kuchyně by měly být použity bez ohledu na naše individuální chutě a zvyky. Pokud se těchto pravidel vzdáme, nebo je chceme upravit, pojďme to vědomě - přemýšlejme o tom, zda v našem kuchyňském designu budou zisky dostatečně velké, aby kompenzovaly způsobené nepříjemnosti. Při navrhování kuchyně je třeba dávat pozor.

1. Design kuchyně: funkční uspořádání zařízení

Při vývoji designu kuchyně musíme naplánovat pracovní trojúhelník: dobré trávení ledničky, dřezu, sporáku. Obvykle funguje uspořádání kuchyně, ve kterém jsou uspořádány základní zóny, přičemž se bere v úvahu pořadí operací prováděných během přípravy jídla: skladování (lednice, spíž), praní a příprava (dřez a pracovní desky) a vaření (sporák, trouba). Vytvoření logického rozvržení v plánované kuchyni vám umožní v budoucnu zabránit zbytečnému překračování.

2. Návrh kuchyně: udržování dostatečných vzdáleností mezi kuchyňskými linkami

Na rozdíl od vzhledu, volnější kuchyně neznamená vždy lepší. Pokud máme prostornou kuchyň, ve které budou pracovní desky pouze pod zdmi, ukáže se, že uprostřed bude nevyužitý prostor a zbytečně zakryjeme další metry během každodenního shonu v kuchyni. Stojí za to přemýšlet o zařízení uprostřed kuchyňského ostrova. Dokonce i malý bude velmi užitečný jako další pracovní deska nebo místo pro odkládání nádobí. Příliš těsné uspořádání zařízení je samozřejmě také nepraktické a nepříjemné, nikdo z nás rád nepřetržitě narážejí do rohů a v úzkých průchodech nepromačkává. Výjimkou z tohoto pravidla jsou velmi malé kuchyně pro jednu osobu.

Jak zařídit úzkou kuchyň? Podívejte se na inspirativní design kuchyně spojený s obývacím pokojem

3. Design kuchyně: kuchyňské desky

Pulty jsou různé pro práci ve stoje, různé pro práci se sezením a různé pro bufet (u vysokých barových stolů). Podívejme se na osvědčená pravidla, ale nebojte se je někdy změnit. Vyšší lidé by měli směle přidat pár centimetrů ke standardní výšce stolních počítačů, zatímco nižší by se měli bez strachu odečíst. Není nic únavnějšího než pracovat na desce s bezkonkurenční výškou. Hloubka pracovní desky. Pokud máme malou místnost, kterou můžeme rozvíjet, můžeme zůstat se standardní šířkou 60 cm. Pokud však nemusíte sledovat každý centimetr, vyplatí se přidat nejméně 10 cm.

4. Design kuchyně: místo pro lednici a umyvadlo

Často si myslíme, že ledničku lze umístit do rohu, protože se na ni příliš často nedíváte. To není pravda - její dveře jsou nejčastěji otevřenými dveřmi v kuchyni. Vysoké ledničky jsou obvykle umístěny na okraji kuchyňského průvanu, obvykle v rohu místnosti. Dbejte však na to, aby otevřené dveře chladničky nezasahovaly do průchodu a aby byl zajištěn volný přístup do jeho vnitřku, aniž byste se museli napřímit kolem, například vedle stolu se snídaní. V blízkosti chladničky byste také měli naplánovat část pracovní desky pro skladování odnímatelných potravin.

Dalším důležitým zařízením je dřez - pokud není jiná možnost, než jej naplánovat na konci kuchyňského průvanu, vyplatí se situace zlepšit umístěním odtoku ze strany pracovní desky. Obvykle se zdá, že i při velmi nepříznivých podmínkách se funkčnost kuchyně s malými schody významně zvyšuje.

Design kuchyně-jídelna: bílá kuchyně s tmavou podlahou

Design kuchyně: volíme kuchyňský nábytek a dokončovací materiály

Díky své funkci je kuchyně velmi intenzivně využívanou místností. Stěny a podlahy jsou pravidelně stříkané, pracovní povrchy jsou každý den vystaveny záplavám, vysoké teplotě (kdo mezi námi nikdy nenavrhl opálené prsty přímo na pult?) Nebo poškrábaný nebo ořezaný ostrými předměty.

Kuchyňský nábytek je neustále podrobován zkouškám pevnosti - zejména dveře a zásuvky, když jsou naše ruce obsazeny, se často ošetřují na nohu. To znamená, že bychom měli pečlivě vybírat materiály pro dokončení vaší kuchyně. Stojí za to vzít v úvahu nejen jejich estetické hodnoty, ale také se na ně podívat z praktické stránky. Pokud je někdo podrážděný některými stopami používání, které se objevují v průběhu času, a má velkou a riskantní rodinu, může si vybrat materiál pro podlahu nebo desky
s nepravidelným vzorem - potom neuvidí všechny drobky a každé místo. Je lepší zvolit desky z tvrdého kamene než měkké dřevěné, které budou nevyhnutelně pokryty sítí škrábanců a vybrání.

Nestojí za to vybírat si přední strany skříní s vysokým leskem - vypadají nádherně v reklamních složkách, ale jejich udržování v tak bezvadném stavu doma je sisyfskou prací. Vzhledem k volbě nábytkových kování (které jsou méně viditelné prvky, ale zvláště důležité pro spolehlivé fungování nábytku), nezachovejme na nich - není nic otravnějšího než zásuvky, které se nezavírají nebo padají dveře.

Design bytu: bílá kuchyně a beton na zdi. VIZUÁLNÍ

  • 85-90 cm je standardní výška kuchyňské desky. Pokud chceme přizpůsobit vrchol vaší výšce, můžeme určit jeho optimální výšku. Když stojíme u stolu s ohnutým ramenem, vzdálenost mezi loktem a stolem by měla být 10-15 cm.
  • 110-120 cm je výška ramene nebo bufetu, u kterého budeme stát nebo sedět na vysokých stoličkách. 75 cm je standardní výška stolu a nízká deska stolu pro práci se sezením. Vyplatí se přizpůsobit vašim preferencím - může být 72 cm, ale také 78 cm.
  • 90 cm je minimální vzdálenost mezi kuchyňskými linkami, která umožňuje jedné osobě volně pracovat; 120 cm - dostatečná vzdálenost pro práci dvou lidí, aniž by se navzájem rušily a volně procházely.
  • 50-60 cm je výška, ve které by měly být závěsné skříně namontovány nad pracovní deskou.
  • 30-40 cm je minimální vzdálenost mezi jednotlivými zařízeními (varná deska, dřez, lednička) instalovaná na pracovní desce. Optimální pracovní podmínky jsou zajištěny udržováním 60 cm vzdálenosti mezi nimi.

Design kuchyně: inspirace

Design kuchyně: kuchyně a jídelna v eklektickém stylu GALERIE

Kuchyňské stěny: kuchyňské návrhy se dřevem nad FOTKOU pracovní desky

Bílá kuchyně: fotografie. Design bílé kuchyně

Kategorie: