Podlahové krytiny jsou vybírány jak pro typ podlahy, tak pro podmínky v místnosti - takže celek odpovídá potřebám uživatelů. Společnost VOX usnadňuje výběr správného produktu v řadě Max Pod tím, že nabízí čtyři typy podsady s různými funkcemi.

Správně zvolená podlahová podložka pomáhá řešit řadu problémů, nejen těch, které jsou důsledkem mírné nerovnosti betonového potěru. Pomáhají překonávat problémy spojené s akustikou interiéru, teplem v bytě a úrovní vlhkosti. Ačkoli jsou neviditelné, významně ovlivňují komfort používání podlahy.

Z pohledu uživatele potřebuje plovoucí podlaha z akustických důvodů podsadu. Bez tlumícího zádového opěradla by se buben vynořil a vyrazil každý krok a každé kliknutí. Z technického hlediska eliminuje spodní vrstva drobné nepravidelnosti, díky čemuž podlaha získá lepší podporu. V závislosti na tloušťce může být také použit k vyrovnání malých rozdílů v úrovních (zejména korku, např. Na křižovatce kamenné podlahy s parketami). V závislosti na dalších parametrech může podlahová podložka chránit podlahu před pronikáním chladu zespodu nebo usnadnit emisi tepla z podlahového vytápění .

Podvaly pro plovoucí podlahy - desky, panely, parkety

Křemenná (polyuretan-minerální) rohož s hliníkovou fólií poskytuje dokonalé tlumení kroků a kolísání v místnosti s každou plovoucí tvrdou podlahou (panely, desky, plovoucí parkety). Dobře vede teplo z podlahového vytápění - je to polyuretan-minerální rohož, která v tomto ohledu dosahuje nejlepších parametrů u všech typů podlahových podkladů. Je položen (jako většina výrobků s vrstvou hliníkové fólie) stříbrnou stranou nahoru a jednotlivé panely jsou spojeny speciální lepicí páskou. Nevýhodou tohoto řešení je relativně vysoká cena - nejvyšší z materiálů zde prezentovaných.

Tvrdá korková podložka funguje skvěle jako tepelný izolátor, a proto není vhodná pro podlahové vytápění. Dobře potlačuje vibrace a vibrace a účinně snižuje napětí mezi podlahovou vrstvou a potěrem. Je nabízen v různých tloušťkách (obvykle od 2 do 10 mm), zachovává si své parametry i přes intenzivní používání podlahy. Proto se dobře hodí pro vyrovnání malých rozdílů v úrovních (rozhodně méně - nerovnosti potěru). Výhodou korku je také poměrně nízká cena. Panely korku mohou být spojeny lepicí páskou, ale nejsou přilepeny k zemi (výjimkou je pryžový korek, viz níže). Aby si korek uchoval své vlastnosti po dlouhou dobu, nelze jej sušit. Z tohoto důvodu by měly být velmi savé potěry impregnovány penetrací s hlubokým pronikáním.

Polyuretanová nebo polyethylenová pěna má dobré akustické vlastnosti, dokonale potlačuje klepání, zejména v případě laminovaných panelů. Vhodné pro místnosti s podlahovým vytápěním. Charakteristickým znakem tohoto typu materiálů je hodnota izolace proti vlhkosti . Lze je proto použít tam, kde nedostatek izolace na stropě vyžaduje ochranu desek, panelů nebo plovoucích parket před zvýšenou vlhkostí, zejména proto, že pěna je obvykle integrována s vrstvou parozábrany (poznámka: výrobky tohoto typu by měly být často umisťovány hliníkovou stranou dolů).

Gumokork je granulovaný kaučuk a přírodní korek v kombinaci s polyuretanovým pojivem. Je to těžké, proto je vhodné nejen pro panely, desky nebo parkety, ale také pro flexibilní podlahové krytiny . Dalším charakteristickým znakem tohoto materiálu je možnost lepení polyuretanovým lepidlem (nikoli: epoxidem!) Na potěr, což z něj činí dobrý základ pro podlahy přilepené k zemi . Současně je gumokorek ekologický a ekonomický, také proto, že se ukazuje být velmi odolný. Má vynikající akustické a tepelné izolační vlastnosti, takže není vhodný pro podlahové vytápění.

Jaké vinylové podlahy podložky?

Protože vinylové podlahy mají křehké zámky, musí mít podložky použité pro takové podlahy neklouzavou vrstvu, která chrání zámky před poškozením v důsledku mnoha let práce. Produktem tohoto druhu je VOX Max-Pod Antislip Max.

Rohože - podlahové podložky pro koberce

Ne všechny koberce vyžadují rohože. Doporučují se pro podlahové krytiny s textilním nebo latexovým dnem, zatímco u integrovaných plsti nebo pěnové podložky jsou volitelné.

Nemění to tvar věcí, že rohož pod jakýmkoli typem koberce zvyšuje její použitelnost - eliminuje hluk zachycený z podlahy, dokonale tlumí zvuk kroků a souvisejících vibrací a také utlumuje místnost. Funguje tak dokonale v interiérech určených k odpočinku, například v obývacím pokoji nebo především v ložnici. Právě v ložnici, kde často chodíte naboso, je to také nejjednodušší způsob, jak cítit výjimečnou měkkost koberce, kterou rohož financuje.

Podložky koberců navíc zabraňují pošlapání paty a také snižují poškození nábytku podlahovou krytinou, čímž se prodlužuje její životnost.

Protože podlahové rohože jsou účinnou tepelnou izolací, nejsou vhodné pro použití v interiérech s podlahovým vytápěním.

Kategorie: