Ložnice v bílé a barvy - hlavně pomocí příslušenství. Dveře White Vector Premium se shodují s dekorem

Dveře do ložnice mohou být buď tradiční, nebo posuvné. Druhé řešení je originální a funguje dobře pro malé ložnice. Které dveře do ložnice byste si měli zvolit, aby byly funkční a zdůrazňovaly styl interiéru? Přečtěte si našeho průvodce.

Nesprávně zvolené dveře do ložnice mohou snížit funkčnost místnosti, což povede ke snížení pohodlí pro obyvatele. A ložnice je nakonec důležitou součástí každého bytu. Mělo by to být útulné a oáza, ve které se budeme moci plně uvolnit.

Dveře do ložnice - plné nebo prosklené?

Neexistuje žádná dobrá odpověď na otázku, které dveře do ložnice stojí za výběr. Vše záleží na našich potřebách, životním stylu, individuálním vkusu. Nejprve byste měli přemýšlet o tom, co ložnici očekáváme: plně izolován od zbytku bytu nebo možná méně "oplocený"? Pokud nás záře světla z chodby nebo hluk z jiných místností hodně obtěžuje, je lepší zvolit dveře plné ložnice, které zajistí soukromí a dostatečnou zvukovou izolaci. Na druhé straně, dveře do ložnice se zasklením propustí trochu světla a také poskytují plynulejší hranici mezi relaxační místností a zbytkem domu.

Výběr barvy dveří, stylu, provedení a jakýchkoli dekorativních detailů je individuální záležitostí. Nabídka na trhu je tak široká, že je možné integrovat dveře do výzdoby. Můžeme si také vybrat kontrastní řešení - např. Světlé dveře ložnice proti temné zdi. Je to jen o tom, že je to záležitost vkusu, protože ne každý chce mít výrazné kombinace v místnosti používané hlavně pro relaxaci.

Posuvné dveře do ložnice - je to dobrá volba?

Posuvné dveře do ložnice budou ideální pro malé místnosti a pomohou šetřit místo - nemusíte si rezervovat další centimetry pro otevření a na oplátku je přidělte i pro malou skříň. V ložnicích (nebo v blízkosti spacích příloh) jsou posuvné dveře opticky lehké, praktické rozdělení oddělující místnost od jiné místnosti, například obývacího pokoje nebo koupelny.

Co je dobré vědět: kombinace ložnice s koupelnou je stále populárnějším řešením. Kromě toho, že byt má obvykle dvě koupelny: jednu „soukromou“ pro nájemníky v ložnici a druhou lze obecně říci.

Posuvné dveře do ložnice v různých stylech

Posuvné dveře, které pracují na principu pohyblivé stěny, poskytují mnoho možností uspořádání. Vše záleží na tom, jaký materiál si vyberete. Nejčastěji je volba na efektivních zárubních. Může to být nové nebo recyklované dřevo. Druhým řešením je možnost vytvoření zajímavého DIY projektu. Pokud však oddělíte ložnici od koupelny, stojí za zvážení průhledné posuvné dveře. Velké zasklení v černých rámech je jedním z vnitřních hitů posledních měsíců. Hodí se zejména do průmyslových interiérů (ve kterých je zdůrazněn otevřený prostor), moderních a eklektických. Wood naopak uspokojí tradicionalisty a příznivce skandinávského stylu. Barva dřevěných posuvných dveří se může shodovat s barvou, která se objevuje na nábytku v ložnici.

Posuvné dveře do ložnice

Nádherné dvoukřídlé dveře se nejčastěji nacházejí v bytech zařízených ve starých činžovních domech. Toto řešení je zajímavé, protože umožňuje propojit dvě místnosti (pokud jsou otevřené) nebo je zcela oddělit (zavřené dveře). Je zajímavé, že podobné řešení lze použít v malých interiérech - stačí si vybrat posuvné dveře, a proto dvoudílné. Jsou namontovány na horní kolejnici stejně jako posuvné dveře.

Objednejte si v ložnici - 11 nápadů pro estetické uložení

Postele pro ložnice v různých stylech

Hrnkové rostliny do ložnice

Kategorie: